0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prezenty na święta - podaruj bliskim fantastyczne upominki

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prezenty na święta to dla wielu z nas bardzo istotna kwestia, zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim szał zakupów. Co roku tysiące osób wybiera się na wielkie poszukiwania odpowiednich podarunków dla najbliższych. Przemierzamy sklepy z nadzieją, że natrafimy na coś niesamowitego, szukamy inspiracji, przyglądamy się setkom przedmiotów. Z drugiej strony jednak często naprawdę nie wiemy, co podarować bliskim. Przede wszystkim dlatego, że każdego roku chcielibyśmy kupić coś innego, wyjątkowego i sprawić, żeby niespodzianki zapadły w pamięć. Warto pamiętać, że nie zawsze to drogi prezent jest najlepszy, najważniejsze, aby wszystko podarowane było z głębi serca. Co kupić bliskim? Podpowiadamy!

Personalizowane prezenty na święta

Kupowanie prezentów na święta bliskim może być o tyle łatwiejsze, że zazwyczaj doskonale wiemy, co tak naprawdę lubi osoba, którą mamy obdarować. Przez cały rok możemy obserwować jej zainteresowania, przyglądać się temu, co sprawia jej największą przyjemność. Jeżeli ktoś namiętnie oglądał wszystkie programy kulinarne, z ołówkiem w ręku dzielnie spisywał wszystkie ciekawostki i spędzał godziny w kuchni, idealnym prezentem będzie przepiśnik. Piękny notes, w którym można zapisywać wszystkie przepisy, z pewnością się przyda. Dodatkowo można go zrobić samodzielnie, projektując spersonalizowany dziennik. Gotowe szablony znajdziemy w internecie, wystarczy je odrobinę zmodyfikować, wydrukować i oprawić. Osoby, które zajęły się organizacją czasu pracy, na pewno ucieszą się z ciekawego plannera i akcesoriów pomocnych w jego wypełnianiu – kolorowych cienkopisów, zakreślaczy itp. Jeżeli dokładnie wiemy, co interesuje naszych bliskich, wybór prezentów będzie zdecydowanie łatwiejszy. Musimy jedynie przyglądać się temu, co sprawia przyjemność i czym interesują się te osoby!

Prezenty na święta dla znajomych

Może zdarzyć się tak, że z różnych powodów musimy przygotować prezenty na święta również dla dalszych znajomych. Wtedy sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ nie zawsze wiemy, co lubi dana osoba i czasami musimy postawić na uniwersalne prezenty. Jak sprawić, żeby nie były nudne?

W ostatnim czasie dominuje moda na kolorowanki dla dorosłych. To doskonały sposób na odstresowanie, dodatkowo pobudzają one kreatywność. Będzie to idealny prezent dla kogoś, kto ma stresującą pracę, dużo obowiązków lub po prostu wykonuje zawód, w którym istotna jest kreatywność. Warto dorzucić do zestawu kredki lub mazaki, aby obdarowana osoba mogła od razu zacząć swoją przygodę z kolorowaniem. Spójrzmy również, na ile to możliwe, na profile w mediach społecznościowych lub podpytajmy innych. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, że nasz znajomy marzy o jakieś książce, nie może się doczekać, aż zobaczy pewien film lub jest zafascynowany Timem Burtonem. Kiedy już posiadamy odpowiednią wiedzę, prościej będzie kupić coś, co naprawdę się spodoba i stanie się spełnieniem małych marzeń.

Takie prezenty na święta jak choćby skarpetki są bardzo uniwersalne, ale nudne. Warto jednak mieć na uwadze, że nawet tak banalna rzecz może stać się niezwykła. Przykładowo, jeżeli twój znajomy ma psa mopsa, na pewno ucieszy się, kiedy dostanie skarpety lub kapcie z podobizną pupila. Zwykłe rzeczy mogą być piękne – warto o tym pamiętać.

Prezenty na święta - fotografie dobre na wszystko?

Antyrama ze zdjęciem czy album to nieśmiertelne prezenty. Choć wydają się bardzo oklepane, także one mogą być cudownym podarunkiem świątecznym. Jeżeli nie chcemy korzystać jedynie z tradycyjnych rozwiązań, mamy całą masę innych, ciekawych zastosowań. Zdjęcia można umieścić na poduszce, podkładce pod myszkę, koszulce, kubku – właściwie na czym tylko chcemy. Dzięki temu możemy spersonalizować przedmioty codziennego użytku i sprawić, żeby stały się niezwykłe. Dodatkowo istnieje również doskonała alternatywa dla zwykłego albumu – książka ze zdjęciami. Możemy ją zaprojektować, dodać własne podpisy, dowolnie oprawić i cieszyć się własnoręcznie stworzoną publikacją. Takie pamiątki są naprawdę niesamowite i z pewnością osoby, które obdarujesz, będą często do nich wracać. Nawet najpopularniejsze prezenty na święta, mogą stać się najlepszym możliwym podarunkiem, zapadającym w pamięć na lata.

Istnieje mnóstwo uniwersalnych prezentów, które można podarować każdemu. Warto je modyfikować pod różnymi kątami, aby osoba otrzymująca od nas prezent poczuła, że naprawdę włożyliśmy w jego przygotowanie serce. Właśnie to jest najważniejsze, nie pieniądze wydane na prezenty świąteczne, ale intencje. Powinniśmy o tym pamiętać i nie zatracać się w świątecznych zakupach.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów