0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wakacje jesienią - gdzie warto pojechać?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wszyscy współpracownicy już po urlopach? Wracali wypoczęci i opaleni, a ty ze smutkiem czekałeś na swoją kolej? Myślisz, że skoro twój odpoczynek zaczyna się w październiku czy pod koniec września, to jedyne miejsce, w którym możesz go spędzić, jest mieszkanie? Nic bardziej mylnego. Wakacje jesienią mają dużo zalet i absolutnie nie wykluczają interesujących wycieczek. Gdzie pojechać o tej porze roku?

Wakacje jesienią mają zalety?

Wakacje jesienią są idealne dla osób, które cenią sobie spokój i nie przepadają za tłumami. We wrześniu czy październiku kurorty są niemal puste, a urlopowiczów jest naprawdę niewielu. Co za tym idzie raczej nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego noclegu, nawet jeżeli zdecydujemy się na wyjazd dość późno lub nawet całkowicie spontanicznie. Często wyjeżdżanie poza sezonem łączy się również z niższą ceną wycieczek.

Podsumowując, spokój, cisza, wymarzone miejsca i oszczędność pieniędzy – czy to nie brzmi jak wakacje marzeń? Poza tym jesienią zdecydowanie łatwiej dostać urlop w terminie, który najbardziej nam odpowiada. Większość pracowników już powróciła do pracy i nic nie stoi na przeszkodzie, aby planować wakacje.

Wakacje jesienią: Kreta

Kreta to idealne miejsce na wakacje jesienią. Średnie temperatury we wrześniu i październiku to ok. 25 st. C. Można więc spokojnie poleżeć na plaży i wypocząć w słońcu, a spacery i aktywny wypoczynek nie są męczące.

Kreta to największa wyspa Grecji. Klimat sprzyja plażowaniu aż do października. Oprócz wybrzeży, które zachwycają swoim pięknem, odnajdziemy w tym miejscu góry, jeziora i wspaniałe zabytki. Dzięki temu doskonale poczują się tutaj nie tylko osoby, które przede wszystkim chcą wypocząć, lecz także miłośnicy zabytków, historii czy zapierających dech w piersi krajobrazów.

Zapewne większość z nas kojarzy kadry z filmu Niebiańska plaża. Kto nie chciałby zobaczyć podobnego miejsca na żywo? Kreta to umożliwia! Poza sezonem urlopowym warto odwiedzić Lagunę Balos, która zachwyca swoim pięknem. Bardzo czysta woda ma niezwykły turkusowy kolor, a otaczający ją piasek jest biały. Widok zapiera dech w piersi. Turyści często określają to miejsce jako raj. Cudownego krajobrazu nie oddadzą żadne słowa, więc każdy, kto ma w planach wakacje na Krecie, zdecydowanie powinien odwiedzić lagunę.

Warto zobaczyć również stolicę tej wyspy – miasto Heraklion – gdzie na uwagę zasługują m.in. liczne muzea (np. Muzeum Ikon czy Muzeum Archeologiczne). Do zwiedzania udostępniona jest również forteca z czasów średniowiecza i mury miejskie. Kilka kilometrów od miasta znajduje się pałac w Knossos, który według mitologii greckiej miał należeć do króla Minosa. Z miejscem tym związanych jest mnóstwo mitów, przykładowo pod pałacem znajdować się powinien słynny labirynt dla Minotaura. Pałac był ogromny, posiadał ponad tysiąc pomieszczeń i 5 pięter. Aktualnie turyści odwiedzić mogą rekonstrukcję miejsca z czasów, kiedy było ono najbardziej okazałe.

Wakacje jesienią: Madera

Madera nazywana jest krainą wiecznej wiosny za sprawą klimatu, jaki w niej panuje. Przyjemnie ciepła i zielona wyspa przyciąga turystów o każdej porze roku. To miejsce, w którym podobnie jak na Krecie jesienią, dzięki temperaturom możemy równie dobrze wypoczywać na plaży, jak i bezproblemowo zwiedzać.

Madera znana jest z ciekawej i bardzo nietypowej atrakcji. Można bowiem zjechać na saniach ze wzgórza Monte. Byłoby to może nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że zjazd odbywa się… po asfalcie. Jazda jest naprawdę ekstremalna, a szybkość zawrotna. Prowadzącym nietypowy pojazd niestraszne są zakręty czy przechodzący przez ulicę ludzie. Emocje są gwarantowane.

Jeżeli to jeszcze dla nas za mało, warto wybrać się na punt widokowy Capo Girao, znajdujący się na dużym klifie. Fragment podłogi punktu, wykonany jest ze szkła. Choć widok może naprawdę niepokoić, uczucia są nie do opisania. Można odnieść wrażenie, że unosimy się w powietrzu, tuż nad wodą, która obija się o skały.

Na Maderze doskonale poczują się również miłośnicy górskich wędrówek, bowiem na najwyższą górę tej wyspy prowadzi łagodna trasa, dostępna także dla amatorów. Jeżeli nie chcemy wchodzić piechotą, możemy równie dobrze wybrać się tam samochodem i podziwiać niesamowitą przyrodę Madery z wnętrza pojazdu.

Wakacje jesienią: Malediwy

Malediwy to archipelag położony na Oceanie Indyjskim. Choć teoretycznie we wrześniu i październiku na Malediwach trwa jeszcze pora deszczowa, to powracający z urlopów turyści twierdzą, że wcale nie oznacza to nieustających opadów. Krajobraz jest iście rajski, bogaty w turkusowe laguny i białe plaże, a klimat idealny dla wszystkich, którym marzą się wakacje w ciepłych krajach.

Malediwy to wspaniałe miejsce dla miłośników kąpieli słonecznych, odpoczynku nad wodą oraz nurkowania. Krystalicznie czysta woda zapewnia niesamowite wrażenia. Dodatkowo kurorty dbają o to, aby turyści mogli jak najciekawiej spędzać wakacyjny czas. Malediwy nie są współczesnym, nowoczesnym państwem, a większość wysp jest niezamieszkana. Dzięki temu można tu oderwać się od codziennego pędu i naprawdę się zrelaksować.

Jeżeli twoje wakacje w tym roku odbywają się jesienią – nie martw się. Odnajdziesz mnóstwo cudownych miejsc, w których spędzisz świetnie czas. Urlop we wrześniu czy październiku może stać się urlopem idealnym!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów