Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-02-02

Artykuły:

Ulgi w zeznaniu rocznym dla firm wprowadzone przez Polski Ład od 2022!

Polski Ład od 2022 roku wprowadza szereg preferencji podatkowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jakie nowe ulgi w zeznaniu rocznym zostały wprowadzone przez reformę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj nowe ulgi w zeznaniu rocznym już dziś!

2 lutego 2022

Usługi transportowe - jaka stawka ryczałtu?

Przedsiębiorcy decydujący się na rozliczanie dochodu za pomocą ryczałtu muszą odpowiednio zakwalifikować rodzaj działalności i świadczone w tym zakresie usługi, gdyż od tego zależy stawka ryczałtu. Dowiedz się, jak opodatkowane są usługi transportowe!

2 lutego 2022

Czy jest możliwa zmiana wynagrodzenia cudzoziemca?

Zmiana wynagrodzenia jest możliwa, jednak zawsze wymaga to zmiany adekwatnych dokumentów. Jednak czy możliwa jest także zmiana wynagrodzenia cudzoziemca? Jak formalności należy dopełnić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

2 lutego 2022

Nadgodziny przed godzinami pracy – jak rozliczać?

Pracownik powinien pracować w w godzinach jakie zostały wyznaczone w rozkładzie czasu pracy. Pracodawca powinien pamiętać, aby zapewnić osobie zatrudnionej odpowiedni odpoczynek. Co zrobić w sytuacji kiedy wystąpią nadgodziny przed godzinami pracy?

2 lutego 2022

Ulga dla klasy średniej na praktycznych przykładach

Ulga dla klasy średniej jako nowe rozwiązanie prawno-podatkowe Polskiego Ładu w 2022 roku. Kogo ona obowiązuje i jak prawidłowo obliczyć jej wartość? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule na praktycznych przykładach z życia przedsiębiorców!

2 lutego 2022

Nowy Ład - ulga dla klasy średniej jak obliczyć?

Wraz z wprowadzeniem Polskiego Ładu ustawodawca wyszedł naprzeciw zmianom i wybrani podatnicy mogli skorzystać z preferencji podatkowej jaką była ulga dla klasy średniej. Polski Ład 2.0. zlikwidował ulgę od rozliczenia za czerwiec lub II kwartał 2022 roku

2 lutego 2022

Na czym polega przymusowe umorzenie udziałów?

Prowadząc działalność w formie spółki regulowanej przepisami kodeksu spółek handlowych, m.in. spółki z o.o. nie zawsze masz możliwość przymusowego umorzenia udziałów. Sprawdźmy, na czym polega przymusowe umorzenie udziałów oraz kiedy ma miejsce!

2 lutego 2022

Przesyłanie wniosku CEIDG-1 pocztą – w w jakiej formie złożyć wniosek CEIDG?

CEIDG jest elektronicznym rejestrem przedsiębiorców działających na terenie kraju. Wniosek CEIDG-1 stanowi podstawę do założenia działalności, zaktualizowania danych, zamknięcia czy zawieszenia działalności. Sprawdź sposoby na wysłanie wniosku CEIDG-1!

2 lutego 2022

Kiedy zapis windykacyjny jest bezskuteczny?

Istnieje możliwość, aby spadkodawca za życia podjął decyzję, co do przekazania danej rzeczy wskazanej osobie. Tym samym rzecz ta zostaje wyłączona spod zasad dziedziczenia. W tym celu należy sporządzić zapis windykacyjny, ale czy zawsze jest on skuteczny?

2 lutego 2022

Przewalutowanie własnych środków pieniężnych a przychód w PIT?

W wyniku wymiany walut przy korzystnych kursach podatnik może zyskać. Czy przewalutowanie własnych środków pieniężnych przez podatnika może zostać uznane za przychód podatkowy w PIT? Jak traktowana jest wymiana walut w celach zarobkowych? Przeczytaj!

2 lutego 2022

Sprzedaż z pominięciem kasy fiskalnej – konsekwencje podatkowe

Rejestrowanie dokonywanych sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej staje się obowiązkiem coraz większej grupy przedsiębiorców. Dla tych którzy stosują sprzedaż z pominięciem kasy fiskalnej przewidziane są kary. Jakie konsekwencje podatkowe to rodzi?

2 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów