Artykuły z dnia: 2022-07-07

Artykuły:

Kredyt konsolidacyjny - jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla wszystkich dłużników, którzy mają problem z wyjściem ze spirali zadłużenia. Jak działa konsolidacja kredytów? Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

7 lipca 2022

Jakie pełnomocnictwa dla biur rachunkowych?

Biuro rachunkowe może uzyskać pełnomocnictwo od swojego klienta do załatwiania spraw rozliczeniowych w jego imieniu. Istnieje wiele rodzajów pełnomocnictw, które może udzielić przedsiębiorca. Sprawdź, jakie pełnomocnictwa dla biur rachunkowych wyróżniamy?

7 lipca 2022

Refakturowanie w praktyce - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy często spotykają się z pojęciem refaktury, jednak nie zawsze wiedzą jak należy ją wystawić w praktyce. Sprawdź, na czym polega refakturowanie i jak należy je właściwie przeprowadzić oraz jaką stawkę VAT należy zastosować na fakturze.

7 lipca 2022

Import towarów w procedurze uproszczonej po zmianach

Zakup towarów z krajów poza terytorium Unii Europejskiej to import towarów. Jego rozliczenie może nastąpić w procedurze uproszczonej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie warunki musi spełniać prawidłowo rozliczany import towarów w procedurze uproszczonej!

7 lipca 2022

Zakup paliwa za granicą a koszt uzyskania przychodów w działalności

Zakupiłeś paliwo za granicą i zastanawiasz się, jak rozliczyć taką transakcję? Czy do zaksięgowania wydatku wystarczy jedynie posiadany paragon, czy może trzeba wykonać dodatkowe formalności? Przeczytaj i sprawdź, jak zaksięgować zakup paliwa za granicą!

7 lipca 2022

Eksport towarów - stawka VAT a brak dokumentów celnych

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej istotną sprawą jest ustalenie odpowiedniej stawki podatku VAT. To jednak może nie być takie proste przy eksporcie towarów, w szczególności gdy brak dokumentów celnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 lipca 2022

Osoba współpracująca a składki ZUS – jak korzystniej zatrudnić małżonka?

Członkowie rodzin mogą pomagać w prowadzeniu działalności gospodarczej. Osoba współpracująca może świadczyć pomoc w prowadzeniu działalności na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie. Która z tych form jest korzystniejsza dla przedsiębiorcy?

7 lipca 2022

Wystawianie faktur i zasady z tym związane

Czy wiesz, jakie dane powinna zawierać faktura VAT lub faktura bez VAT, a jakie korekta? Kto ma obowiązek wystawiania faktur VAT i w ilu egzemplarzach powinny być one sporządzone? Przeczytaj i sprawdź, jak powinno wyglądać poprawne wystawianie faktur!

7 lipca 2022

Formy opodatkowania - jaki rodzaj opodatkowania wybrać?

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Podczas rejestracji nowej firmy przedsiębiorca zobowiązany jest do wybrania formy jej opodatkowania. Dowiedz się, jakie są dostępne formy opodatkowania, czym się od siebie różnią oraz poznaj ich wady i zalety!

7 lipca 2022

Pracownik na świadczeniu rehabilitacyjnym a przejście na emeryturę

Jakie obowiązki ma pracodawca, jeśli przejście na emeryturę jego pracownika, ma miejsce bezpośrednio po zakończeniu pobierania świadczenia rehabilitacyjnego? Jakich formalności należy dopełnić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 lipca 2022

W jaki sposób pracodawca może wycofać wypowiedzenie umowy o pracę?

Umowa o pracę może zostać rozwiązana przez obie jej strony. Co jednak w przypadku, kiedy pracodawca będzie chciał kontynuować zatrudnienie mimo złożonego wypowiedzenia? Jak zgodnie z prawem wycofać wypowiedzenie umowy o pracę? Sprawdź!

7 lipca 2022

Zerowa zaliczka na podatek dochodowy - zasady rozliczenia

Podatnicy rozliczający podatek dochodowy za pomocą skali podatkowej lub podatku liniowego muszą wpłacać do urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy. Jednak co zrobić, gdy wyjdzie zerowa zaliczka na podatek dochodowy? Dowiedz się, czytając artykuł!

7 lipca 2022

Podatek od części wspólnych nieruchomości użytkowanej na cele firmowe i mieszkalne

Posiadanie nieruchomości obarczone jest podatkiem od nieruchomości. Jak złożyć deklarację w przypadku gdy przedsiębiorca musi płacić podatek od części wspólnych nieruchomości użytkowanej na cele firmowe i mieszkalne? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

7 lipca 2022

Jak wystawić fakturę do paragonu przy ewidencji sprzedaży na kasie?

Przedsiębiorca, który dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności zobowiązany jest na życzenie klienta wystawić fakturę. Jak wystawić fakturę do paragonu zaewidencjonowanego na kasie fiskalnej? Odpowiadamy w artykule!

7 lipca 2022

Kontrola podatkowa – jakich dowodów może żądać urząd skarbowy?

Prowadząc działalność gospodarczą, należy mieć na uwadze możliwość wszczęcia kontroli podatkowej. Jest to trudna sytuacja, jednak kontrola podatkowa nie jest taka straszna gdy zna się szczegóły postepowania. Sprawdź, jaki ma cel postępowanie dowodowe!

7 lipca 2022

Pożyczka od znajomego bez podatku - czy to możliwe?

Pożyczki mogą udzielać zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne. Często zdarza się, że pożyczki udzielane są wśród osób spokrewnionych lub znajomych. Czy pożyczka od znajomego może być bez podatku? Na to pytanie odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

7 lipca 2022

Zbieg tytułów ubezpieczeń - umowa o pracę a umowa zlecenie u innego pracodawcy

Zbieg tytułów ubezpieczeń występuje w przypadku, gdy pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę i posiada jednocześnie umowę zlecenie. Jak w takiej sytuacji ustalić, z której umowy odprowadzane są składki ZUS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 lipca 2022

Choroba przedsiębiorcy a pomniejszenie podstawy wymiaru składek ZUS

Przedsiębiorco, prowadzisz własną działalność i dodatkowo jesteś zatrudniony na etat i zachorowałeś? Sprawdź, czy choroba przedsiębiorcy uprawnia do pomniejszenia podstawy wymiaru składek ZUS! Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

7 lipca 2022

Wycofanie i korekta ZUS RUD - zasady

ZUS RUD służy do dokonywania zgłoszeń umów o dzieło do ZUS. jak powinny wyglądać wycofanie i korekta ZUS RUD? Kiedy powinno to nastąpić? Czy zgłoszenie, wycofanie i korekta ZUS RUD podlegają żadnym opłatom skarbowym? Przeczytaj artykuł!

7 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów