0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-10-06

Artykuły:

XXVI Edykonferencji Cloud Computing GigaCon

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy odkryli zalety chmury – optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i elastyczność rozwiązań IT-serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI edycji konferencji Cloud Computing GigaCon.

6 października 2022

Spółka cicha a opodatkowanie ryczałtem 19% - czy jest możliwe?

Ciekawą konstrukcją prawną, która nie ma konkretnych regulacji w obowiązujących przepisach, jest spółka cicha. Jak należy opodatkować przychody uzyskiwane przez wspólnika? Czy wspólnicy spółki mogą skorzystać z opodatkowania ryczałtem 19%? Sprawdź!

6 października 2022

Ile kosztuje założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Planujesz rozpocząć prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Masz wątpliwości ile kosztuje założenie spółki z o.o. przed notariusem a ile przez internet? Nie wiesz kto ponosi koszty założenia? Na te pytania odpowiadamy w artykule!

6 października 2022

Jednorazowa amortyzacja czy bezpośrednie zaliczenie wydatku w koszty

W sytuacji, gdy przedsiębiorca zakupił samochód o wartości poniżej 10000 zł, może wydatek ten zaliczyć bezpośrednio w koszty lub amortyzować go. Sprawdź, czy jednorazowa amortyzacja jest korzystniejsza od bezpośredniego zaliczenia wydatku w koszty firmy!

6 października 2022

Kiedy pracownik-cudzoziemiec składa oświadczenie o rezydencji podatkowej?

Ustalenie rezydencji podatkowej jest bardzo ważne, bowiem od tego zależy jaką stawkę podatku pobiera się od wynagrodzenia. Kto jest zobowiązany, aby złożyć oświadczenie o rezydencji podatkowej? Jakie elementy powinien zawierać ten dokument? Sprawdź!

6 października 2022

Choroba pracownika - wskazówki dla pracodawcy

Choroba pracownika wiąże się z pewnymi obowiązkami, które należą zarówno do pracownika jak i pracodawcy. Jakich formalności trzeba dokonać gdy pracownik choruje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat rozliczenia absencji pracownika!

6 października 2022

Ruchomy czas pracy w systemie podstawowym

Sposoby wprowadzenia rozkładów ruchomego czasu pracy wymagają współpracy obu stron stosunku pracy. Co to dokładnie oznacza? Na czym polega ruchomy czas pracy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat ruchomego czasu pracy w firmie!

6 października 2022

Świadczenie rehabilitacyjne dla przedsiębiorcy – formalności

Świadczenie rehabilitacyjne może zostać przyznane ubezpieczonemu po spełnieniu określonych warunków. Czy przedsiębiorca także ma prawo je otrzymać? Sprawdź jakie wymogi trzeba spełniać aby zostało przyznane świadczenie rehabilitacyjne dla przedsiębiorcy!

6 października 2022

Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy

Czy istnieje możliwość wystawienia zbiorczej faktury dotyczącej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Jaki kurs zastosować do zbiorczej faktury za WDT? Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy - zapoznaj się z przydatnymi informacjami!

6 października 2022

Cukiernia a kasa fiskalna - najważniejsze informacje!

Kiedy kasa fiskalna jest obowiązkowa? Czy prowadzący cukiernię mają obowiązek posiadania kasy fiskalnej? Czy cukiernia jest zwolniona z posiadania kasy? Kiedy cukiernia powinna posiadać kasę fiskalną? Cukiernia a kasa fiskalna - przydatne informacje!

6 października 2022

Urlop okolicznościowy - wymiar, korzystanie, dokumentowanie

Pracownik, u którego wystąpi ważne wydarzenie rodzinne, np. ślub czy urodzenie dziecka, ma prawo do urlopu okolicznościowego. Za dni wolne z tego tytułu przysługuje wynagrodzenie. Sprawdź, kiedy dokładnie pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy!

6 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów