0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-10-07

Artykuły:

Wyższa emerytura i renta w 2023 roku

Bo roku wzrasta wysokość świadczeń dla seniorów. Podwyżki te są zależne od wskaźnika waloryzacji. Rząd jednak szykuje zmiany w tym zakresie. Czy wyższa emerytura i renta zniweluje skutki inflacji? Sprawdź jakie kwoty zostały podane!

7 października 2022

Już wkrótce rejestracja firmy tylko online!

Planujesz rozpocząć działalność? Sprawdź, jakie zmiany wprowadzi Rząd w związku z rozpoczęciem prowadzenia działalności! Kiedy zatem wejdzie w życie rejestracja firmy tylko online? Sprawdziliśmy!

7 października 2022

Czy obowiązkowe jest zgłoszenie organizacji imprezy turystycznej?

Imprezy turystyczne mogą być organizowane przez różne podmioty – najczęściej będą to biura podróży. Osoby prywatne również mogą zajmować się organizacją. Może zatem pojawić się pytanie, czy obowiązkowe jest zgłoszenie organizacji imprezy turystycznej?

7 października 2022

Zmiany dla bezrobotnych – Fundusz Pracy wzrośnie!

Od 2023 roku być może wejdzie w życie ustawa o aktywizacji zawodowej, która wprowadzi wiele zmian w zakresie zasiłków dla bezrobotnych oraz w ubezpieczeniach, w tym Fundusz Pracy wzrośnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zmieni się w tym obszarze.

7 października 2022

Sprzedaż biżuterii w działalności nierejestrowanej a kasa fiskalna

Planujesz rozpocząć działalność nierejestrowaną i masz wątpliwości czy sprzedaż biżuterii będzie zobowiązywać do instalacji kasy? W artykule przedstawiamy czy sprzedaż biżuterii w działalności nierejestrowanej zobowiązuje do posiadania kasy fiskalnej!

7 października 2022

Amortyzacja jednorazowa - kto może z niej skorzystać?

Podatnicy, którzy nabyli na potrzeby firmy określone składniki majątkowe, muszą podjąć decyzje jaką wybrać metodę amortyzacji. Jedną z nich jest amortyzacja jednorazowa, ale co i do jakiej wysokości można amortyzować jednorazowo? Przeczytaj i sprawdź!

7 października 2022

Krajowy Plan Odbudowy a obowiązki pracodawcy

W związku z wdrażaniem zmian wymuszonych przez Krajowy Plan Odbudowy pracodawcy muszą liczyć się z wieloma reformami również w zakresie prawa pracy jak i ubezpieczeń. Jakie to zmiany? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz sie więcej na ten temat!

7 października 2022

Urlop wychowawczy – cofnięcie wniosku o obniżenie wymiaru etatu

Jakie posiada prawa pracownik powracający z urlopu wychowawczego? Czy można wnioskować o obniżenie etatu po urlopie wychowawczym? Czy cofnięcie wniosku o obniżenie wymiaru etatu jest możliwe? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

7 października 2022

Zerowa podstawa wymiaru składek zobowiązuje do składania raportów

Płatnicy składek bardzo często są wzywani przez ZUS do złożenia korekt dokumentacji rozliczeniowej obejmującej m.in. sporządzenie imiennych raportów miesięcznych. Dowiedz się, czy zerowa podstawa wymiaru składek zobowiązuje do składania raportów!

7 października 2022

Kiedy naliczyć składki ZUS za zatrudnionego pracownika?

Kiedy naliczyć składki ZUS za zatrudnionego pracownika jeśli wynagrodzenie jest wypłacane z przesunięciem? Sprawdź!

7 października 2022

Protokół wydania dokumentów z biura rachunkowego – darmowy wzór

Czy protokół wydania dokumentów z biura rachunkowego jest konieczny? Po co sporządzać protokół zdawczo-odbiorczy przy zakończeniu współpracy z klientem? Co powinien zawierać taki protokół? Sprawdź i pobierz darmowy wzór protokołu wydania dokumentów!

7 października 2022

Najem w okresie zawieszenia działalności gospodarczej - czy jest możliwy?

Czy wiesz, jak wynajmować firmową nieruchomość po zawieszeniu działalności gospodarczej? Czy najem w okresie zawieszenia działalności gospodarczej jest możliwy? Jak wycofać nieruchomość z działalności gospodarczej? Dowiedz się więcej w naszym artykule!

7 października 2022

Korepetycje a zwolnienie z VAT - kto może skorzystać?

Czy korepetycje zawsze są zwolnione przedmiotowo z VAT? Czy usługi prywatnego nauczania nie podlegają pod podatek VAT? Do jakiej kwoty można udzielać korepetycji nie płacąc podatku VAT? Korepetycje a zwolnienie z VAT - sprawdź na co należy uważać!

7 października 2022

Wybór przedstawiciela pracowników

Kiedy wybór przedstawiciela pracowników jest konieczny? Jak wybór takiej osoby powinien przebiegać? Jakie zagadnienia wymagają konsultacji z przedstawicielem pracowników? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

7 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów