0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-11-30

Artykuły:

Zwolnienie lekarskie na umowie zlecenie

Zwolnienie lekarskie na umowie zlecenie? Dowiedz się jakie prawa do zwolnienia lekarskiego ma osoba, która związana jest umową cywilnoprawną.

30 listopada 2022

Wybudowanie budynku przez dzierżawcę działki a podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomości jest rodzajem zobowiązania podatkowego dotyczącego majątku. Jak ustalić zakres obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości, jeśli ma miejsce wybudowanie budynku przez dzierżawcę na działce, którą dzierżawi? Kto płaci podatek?

30 listopada 2022

Fałszywe zeznania lub oświadczenia a odpowiedzialność karna

Kodeks karny w razie wystąpienia określonych okoliczności opisanych w ustawie penalizuje składanie fałszywych zeznań, fałszywych oświadczeń, a także posługiwanie się nierzetelnymi pisemnymi oświadczeniami. Sprawdź, jakie kary grożą za fałszywe zeznania!

30 listopada 2022

Czym zajmuje się organizacja odzysku opakowań?

Wprowadzasz do obrotu produkty w opakowaniach lub opakowania w ramach prowadzonej przez Ciebie działalności? Zastanawiasz się jak wybrać organizację odzysku opakowań? Sprawdź, na co zwrócić uwagę oraz jakie obowiązki przejmie organizacja odzysku opakowań!

30 listopada 2022

Obowiązki podatkowe związane z zatrudnieniem pracowników

Czy wiesz jakie są obowiązki podatkowe związane z zatrudnieniem pracowników, zleceniobiorców i wykonawców oraz jakie deklaracje będą Ci potrzebne do prawidłowego rozliczenia się z fiskusem? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

30 listopada 2022

Jakie są obowiązki pracodawcy w zakresie BHP?

Zatrudniasz pracowników? Czy wiesz, jakie są podstawowe obowiązki pracodawcy w zakresie BHP, by właściwie chronić zdrowie i życie swoich pracowników, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

30 listopada 2022

Nadgodziny dobowe i średniotygodniowe - ile wynosi ich limit?

Praca w w godzinach ponadwymiarowych powoduje, że mamy do czynienia z nadgodzinami, za które pracownik powinien otrzymać rekompensatę w postaci czasu wolnego lub dodatkowego wynagrodzenia. Ile mogą wynosić nadgodziny dobowe i średniotygodniowe? Sprawdź!

30 listopada 2022

Zapłata za dzieło mimo jego niewykonania – kiedy jest to zasadne?

Tak jak po stronie przyjmującego zamówienie powstaje obowiązek wykonania określonego dzieła, tak po stronie zlecającego – zapłata wynagrodzenia. Czy zapłata za dzieło jest zawsze obowiązkowa? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat zapłaty za dzieło!

30 listopada 2022

Nowy wzór PIT-2 (9) do pobrania z instrukcją wypełnienia

Od 1 stycznia2023 r zacznie obowiązywać nowy wzór PIT-2 (9). Formularz ten został znacząco rozbudowany, a jego wypełnienie może sprawia wiele problemów. Pobierz darmowy wzór PIT-2 i sprawdź dokładną instrukcję wypełnienia formularza!

30 listopada 2022

Zmiana danych firmowych - w jaki sposób należy zgłosić?

Każda zmiana danych firmowych powinna zostać niezwłocznie zaktualizowana w odpowiednich instytucjach, jak i przekazana kontrahentom. Przeczytaj w artykule, jak dokonać aktualizacji danych firmowych oraz kogo obowiązkowo należy o tym fakcie powiadomić!

30 listopada 2022

Zaniechanie inwestycji - jakie wywołuje konsekwencje podatkowe?

Niekiedy przedsiębiorcy zostają przymuszeni do podjęcia decyzji o zaniechaniu dotychczasowej inwestycji. W związku z tym zastanawiają się, jak ująć zdarzenie w rozliczeniu podatkowym. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje zaniechanie inwestycji!

30 listopada 2022

Choroba pracownika a wypowiedzenie zmieniające

Wypowiedzenie zmieniające pracownika jest następstwem zmiany warunków zatrudnienia pracownika i wynika z jednostronnej woli pracodawcy. Jakie konsekwencje niesie za sobą ta forma wypowiedzenia i jak działa wypowiedzenie zmieniające na urlopie chorobowym?

30 listopada 2022

Jak rozliczać wynagrodzenie otrzymane na podstawie umowy o zarządzanie?

Do jakich źródeł przychodu zalicza się wynagrodzenie otrzymane na podstawie umowy o zarządzanie? Czy jest to przychód z działalności wykonywanej osobiście? Co mówią na ten temat przepisy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

30 listopada 2022

Opakowania w BDO - rozliczanie krok po kroku

Każdy przedsiębiorca wprowadzający opakowania lub produkty do obrotu w kraju ma obowiązek zarejestrować się w BDO i uzyskać numer dla swojej firmy. Skorzystaj z darmowego webinaru i dowiedz się jak rozliczać opakowania w BDO.

30 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów