0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-02-02

Artykuły:

Wejście KSeF przesunięte w czasie - poznaj termin!

KSeF jest platformą przeznaczoną do wystawiania i otrzymywania faktur ustrukturyzowanych. Ministerstwo Finansów ponownie jednak zmienia termin wejścia w życie obowiązkowego fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur. Na kiedy przesunięto wejście KSeF?

2 lutego 2023

Jak wykazać otrzymany PIT-11 od pracodawcy w zeznaniu rocznym?

PIT-11 możemy otrzymać od pracodawcy w formie dokumentu pisemnego lub przez internet w formie elektronicznej. W artykule przedstawiamy, jak wykazać otrzymany PIT-11 od pracodawcy w zeznaniu rocznym w zależności od uzyskanych przychodów!

2 lutego 2023

Podstawa wymiaru trzynastki - jak ją ustalić?

Dodatkowe wynagrodzenie roczne przysługuje zwykle pracownikom sfery budżetowej. Czy podstawa wymiaru trzynastki uwzględniać powinna dodatkowe składniki wypłacane pracownikowi? Przeczytaj i dowiedz się w jaki sposób ustala się jej wysokość!

2 lutego 2023

Przejście z ZUS na KRUS - jak to możliwe?

Składki w KRUS są dużo niższe niż w ZUS, ale czy możliwe jest przejście z ZUS na KRUS? Kto może dokonać takiej zmiany i jakie warunki należy spełnić, aby było to możliwe? Jakie zasady obowiązują? Przeczytaj artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

2 lutego 2023

Jak wyliczać wynagrodzenia pracowników?

Pracownicy często spotykają się z pojęciem wynagrodzenia brutto. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, co się na nie składa i ile tak naprawdę pieniędzy do dyspozycji otrzyma. Czy wiesz, jak wyliczać wynagrodzenia? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

2 lutego 2023

Nieprawidłowo naliczone składki w firmie a kontrola ZUS-u

Do zadań ZUS należy kontrolowanie prawidłowości naliczania składek i innych należności. Co jaki czas możemy spodziewać się kontroli? Jak skorygować nieprawidłowo naliczone składki? Czy w przypadku nadpłaty otrzymamy jej zwrot? Dowiedz się więcej!

2 lutego 2023

Przejęcie domeny internetowej – jak się przed tym zabezpieczyć?

Przejęcie domeny internetowej przez inny podmiot może być skutkiem jego nieuczciwych działań. Czy wiesz, jak uniknąć przejęcia domeny internetowej i jakie roszczenia Ci przysługują, gdy stała się ona przedmiotem cyberataków! Odpowiadamy w artykule!

2 lutego 2023

Zwrot ubezpieczenia pomostowego przy kredycie hipotecznym

Dla wielu ludzi kredyt hipoteczny to jedyne wyjście, aby móc sobie pozwolić na własny kąt. Czy wiesz jednak, że bank ma obowiązek zwrócić kredytobiorcy ubezpieczenie pomostowe? Sprawdź, kto może ubiegać się o zwrot ubezpieczenia pomostowego!

2 lutego 2023

Ujęcie składek zdrowotnych w zeznaniu rocznym – jak przebiega?

Większość podatników zobowiązanych jest do opłacania składek zdrowotnych. Co do zasady podlegają one odliczeniu w zaliczkach lub jako koszt w KPiR, jak również w deklaracji rocznej. Przeczytaj, jak wygląda ujęcie składek zdrowotnych w zeznaniu rocznym!

2 lutego 2023

Kiedy warto wprowadzić 4-dniowy tydzień pracy?

Czy wiedziałeś, że pracodawca może modyfikować czas pracy swojego podwładnego? Przyjęło się, że praca na etacie oznacza zatrudnienie od poniedziałku do piątku. Dowiedz się, jak 4-dniowy tydzień pracy może wpłynąć na twoje życie i czy to możliwe!

2 lutego 2023

Kwalifikowane usługi zaufania w wersji chmurowej dla biznesu

Dokumentacja papierowa jest coraz częściej zastępowana cyfrowymi plikami. W dobie digitalizacji dokumentów kwalifikowane usługi zaufania w prowadzeniu biznesu stają się niezbędnym narzędziem pracy. Sprawdź, gdzie skorzystasz z podpisu elektronicznego!

2 lutego 2023

Przemieszczenie towarów w celu obróbki - czy należy rozpoznać WNT?

Podatnik może dokonać wywozu towaru do innego kraju Unii Europejskiej w celu poddania go obróbce, a następnie zlecić jego ponowny przywóz do Polski. Sprawdź, czy przemieszczenie towarów w celu obróbki do innego kraju UE rodzi konieczność rozpoznania WNT!

2 lutego 2023

Kasa fiskalna przy sprzedaży samochodów używanych na rzecz konsumentów

Przedsiębiorca dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej powinien ewidencjonować taką sprzedaż na kasie fiskalnej. Sprawdź, czy konieczna jest kasa fiskalna przy sprzedaży samochodów używanych!

2 lutego 2023

Faktura zaliczkowa i końcowa - wszystko co powinieneś wiedzieć

Faktura zaliczkowa wystawiana jest w związku z rozliczeniem otrzymanych zaliczek przyporządkowanych do określonej dostawy mającej nastąpić w przyszłości. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób i kiedy należy wystawić fakturę zaliczkową i fakturę końcową!

2 lutego 2023

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

2 lutego 2023

Skala podatkowa - podatek dochodowy w działalności

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą mają do wyboru kilka sposobów rozliczenia podatku dochodowego. Jedną z najbardziej popularnych jest skala podatkowa. Dowiedz się, na czym polega oraz jak obliczyć podatek dochodowy za pomocą skali podatkowej!

2 lutego 2023

Odliczenie składek społecznych w zeznaniu rocznym – jak przebiega?

Każdy przedsiębiorca obowiązkowo opłaca składki ZUS, w tym składki społeczne. Pomniejszają one zobowiązanie podatkowe zarówno w trakcie roku, jak i w ramach jego rozliczenia. Sprawdź, jak przebiega odliczenie składek społecznych w zeznaniu rocznym!

2 lutego 2023

Ulgi podatkowe w zeznaniu rocznym - Ulga na internet

W zeznaniu rocznym podatnicy mogą korzystać z różnych ulg i odliczeń. Jedną z nich jest ulga na internet, którą od kilku lat możemy uwzględniać w naszych zeznaniach podatkowych. Kto i kiedy może z niej skorzystać? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

2 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów