0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-19

Artykuły:

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych: Eksperci i Innowacje w Targach Kielce

Już 26 i 27 września w Targach Kielce odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży księgowej i finansowej! To wydarzenie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów biznesowych. Sprawdź!

19 czerwca 2024

Nieobecność w pracy? Usprawiedliwienie jest niezbędne

Różne zdarzenia losowe mogą spowodować, że niemożliwe będzie stawienie się w pracy. W takim przypadku bezwzględnym obowiązkiem pracownika jest zgłosić nieobecność w pracy pracodawcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jaki sposób poinformować pracodawcę!

19 czerwca 2024

Mobbing - co to jest i jak można go rozpoznać?

Mobbing jest określeniem znanym zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Nie wszyscy jednak potrafią jednoznacznie określić, co ono oznacza. Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i sprawdź, jak rozpoznać to zjawisko w środowisku zawodowym!

19 czerwca 2024

Faktura za leasing w księdze przychodów i rozchodów

Podczas zawierania umowy o leasing operacyjny u przedsiębiorców prowadzących KPIR mogą pojawić się wątpliwości. Jak powinna zostać ujęta w księdze przychodów i rozchodów faktura za leasing lub opłata wstępna? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

19 czerwca 2024

Wznowienie działalności z datą wsteczną - czy to możliwe?

W trakcie prowadzenia działalności przedsiębiorcy napotykają różne trudności, które czasami powodują konieczność zawieszenia działalności. Na jaki maksymalny okres można zawiesić firmę oraz czy możliwe jest wznowienie działalności z datą wsteczną?

19 czerwca 2024

Ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej

Przedsiębiorca korzystający ze zwolnienia z kasy fiskalnej, nie pozostaje zwolniony z obowiązku dokumentowania przychodów. W artykule przedstawiamy, jak wygląda ewidencjonowanie sprzedaży przy zwolnieniu z kasy fiskalnej i jak wykazać ją w JPK_V7!

19 czerwca 2024

Sztuczna inteligencja w biurze rachunkowym

Czy wiesz, jak sztuczna inteligencja w biurze rachunkowym może usprawniać codzienna pracę księgowych? Sprawdź, jak wykorzystywać potencjał AI oraz czy jest zagrożenie, że sztuczna inteligencja zastąpi całkowicie pracę wykonywaną przez księgowych?

19 czerwca 2024

Sprzedaż bezrachunkowa u ryczałtowca - zasady ewidencji

W kontekście ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, istotnym zagadnieniem jest sposób w jaki powinna być ewidencjonowana sprzedaż bezrachunkowa u ryczałtowca. Sprawdź, jak prawidłowo udokumentować i zaksięgować taką sprzedaż w ewidencji przychodów!

19 czerwca 2024

Termin załatwiania spraw bez zbędnej zwłoki - na czym polega?

Dowiedz się, co oznacza termin załatwiania spraw „bez zbędnej zwłoki” w prawie administracyjnym! Czy urzędy rzeczywiście muszą działać szybko? Jakie prawa przysługują wnioskodawcy, gdy urzędnicy przedłużają terminy? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

19 czerwca 2024

Transakcja sporadyczna - czym jest i czego dotyczy?

Transakcja sporadyczna to pojęcie, którego nie da się odnaleźć zarówno w przepisach ustawy o VAT, ani w regulacjach unijnych. Gdzie zatem szukać informacji na jej temat? Czy transakcja sporadyczna i transakcja pomocnicza to tożsame pojęcia? Sprawdź!

19 czerwca 2024

Druk ZUS RSA – jak wypełnić?

Druk ZUS RSA jest stosunkowo krótkim formularzem, na którym wpisuje się informacje na temat wypłaconych świadczeń i przerw w pracy. Jak wypełnić ZUS RSA? Czy są jakieś zasady, których należy przestrzegać? Sprawdź!

19 czerwca 2024

Wypadek przy pracy - jak wygląda procedura zgłoszenia wypadku?

Wypadek przy pracy zobowiązuje pracodawcę do rozpoczęcia określonej procedury zgłoszenia zdarzenia. Gdzie należy zgłosić wypadek przy pracy? Jakie dokumenty należy wypełnić? W jakim terminie należy sporządzić protokół? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

19 czerwca 2024

Pakiet medyczny dla przedsiębiorcy - jak go zaksięgować?

Opieka medyczna to z pewnością coś, co interesuje nie tylko pracowników, ale także same osoby prowadzące działalność gospodarczą. Czy wiesz, w jaki sposób można rozliczyć pakiet medyczny dla przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 czerwca 2024

Okulary korekcyjne i soczewki - czy można ująć w kosztach podatkowych?

Zakup okularów korekcyjnych lub soczewek dla pracowników jest niekiedy obowiązkiem przedsiębiorcy. Jak ująć go w kosztach przedsiębiorstwa? Czy okulary korekcyjne dla przedsiębiorcy można ująć w koszty? Dowiedz się więcej na ten temat czytając artykuł!

19 czerwca 2024

Progi podatkowe 2024 - pierwszy i drugi próg podatkowy według skali podatkowej w Polsce

Dochody podatników na zasadach ogólnych opodatkowane są według dwóch tzw. progów podatkowych. Dowiedz się, jak we właściwy sposób rozliczyć podatek dochodowy skalą podatkową oraz ile wynosi kwota, po przekroczeniu której obowiązuje drugi próg podatkowy!

19 czerwca 2024

Przekształcenie JDG w spółkę z o.o. - zobowiązania za podatki

Przekształcenie JDG w spółkę z o.o. niesie za sobą wiele konsekwencji. Czy wiesz, jak przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością wpływa na dotychczasowe podatki i zaległości? Wyjaśniamy w artykule

19 czerwca 2024

Minimalna stawka godzinowa 2024 r. - ile wynosi i jak ją ustalić?

Stawka godzinowa to ochrona przed nieuczciwymi pracodawcami. Pracodawca decydując się na zastosowanie godzinowego systemu wynagradzania, ustala jego kwotę z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa 2024 r ?

19 czerwca 2024

Sprostowanie aktu stanu cywilnego i dokonywanie innych zmian

Sprostowanie aktu stanu cywilnego to zmiana dokonywana w kontekście dokumentu, który zawiera dane niezgodne z innymi aktami stanu cywilnego. Jakimi? Czym charakteryzuje się uzupełnienie i unieważnienie aktu cywilnego? Przeczytaj i dowiedz się!

19 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów