0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Skan umowy o pracę - czy jest wiążący dla stron umowy?

Stosunek pracy jest regulowany przepisami Kodeksu pracy. W myśl przepisów umowę o pracę zawiera się na piśmie. Czy niezachowanie formy pisemnej umowy o pracę powoduje jej nieważność? Czy skan umowy o pracę jest wiążący? Przeczytaj i sprawdź!

7 kwietnia 2022

BHP w firmie

Nadzór nad pracownikami w zakresie BHP

To osoby kierujące pracownikami odpowiadają za organizację i nadzór nad przebiegiem prac w zakładzie. Czy odpowiadają one także za nadzór nad pracownikami w zakresie BHP przy pracach niebezpiecznych? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

26 lipca 2022

BHP w firmie

Pracownik tymczasowy - obowiązki w zakresie BHP

Zatrudniając pracownika tymczasowego pracodawca ma obowiązek zapewnienia mu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Czy pracownik tymczasowy powinien przejść badania lekarskie oraz szkolenie BHP? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 kwietnia 2022

BHP w firmie

Współdziałanie pracodawców – koordynator ds. bhp

Zadaniem koordynatora ds. bhp jest nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy wszystkich pracowników zatrudnionych w danym miejscu Jakie uprawnienia ma koordynator ds. bhp? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i poznaj odpowiedź na to pytanie!

7 kwietnia 2022

BHP w firmie

Ciężki wypadek przy pracy - kwalifikacja wypadku

Jak powinien postąpić pracodawca w sytuacji, gdy wystąpiła wypadek przy pracy? Jak zakwalifikować wypadek? Czym jest ciężki wypadek przy pracy? Jakie ma obowiązku w razie wypadku? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wypadków przy pracy!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy

Czy za wypadek zrównany z wypadkiem przy pracy traktuje się wypadek, któremu pracownik uległ: w czasie podróży służbowej; podczas szkolenia w zakresie powszechnej samoobrony; przy wykonywaniu zadań zleconych przez organizacje związkowe? Sprawdź!

4 lipca 2022

Prawo pracy

Praca w okresie zimowym - obowiązki pracodawcy

Pracodawca musi zapewnić pracownikowi odpowiednie warunki pracy, tak by jak najskuteczniej chronić go przed zagrożeniami zewnętrznymi powodującymi wypadki przy pracy. Jakie obowiązki nakłada na pracodawcę praca w okresie zimowym? Sprawdź w artykule!

7 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów