0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Koronawirus a umowy. Czy klauzula rebus sic stantibus to rozwiązanie dla przedsiębiorców w czasie epidemii koronawirusa?

Koronawirus a umowy – czy w związku z epidemią przedsiębiorca może zwolnić się ze zobowiązań nałożonych umową? Kto jest uprawniony do rozwiązania umowy lub dokonania w niej zmian. Sprawdź, jakie są przesłanki skorzystania z klauzuli rebus sic stantibus!

25 czerwca 2022

Prawo spółek

Rodzaje spółek w Polsce - wszystko co warto wiedzieć

Czym różnią się poszczególne rodzaje spółek? Jakie są zasady zakładania spółek w Polsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji o występujących w Polsce rodzajach spółek oraz poznaj zasady ich tworzenia!

7 września 2022

Prawo spółek

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o. - możliwe?

Wybór formy prawnej prowadzonej działalności będzie miał istotne znaczenie dla wielu kwestii. Wraz z rozwojem, wielu przedsiębiorców prowadzących działalność we własnym imieniu, decyduje się na przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o.

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Zniesławienie – kiedy możemy dochodzić odpowiedzialności sprawcy na drodze karnej?

Zniesławienie – dowiedz się, jakie są jego przesłanki, co rozumieć przez pojęcie opinii publicznej, kiedy do zniesławienia dochodzi za pomocą środków masowego przekazu, a także w jakich sytuacjach bezprawność zniesławienia zostanie wyłączona.

3 stycznia 2020

Prowadzenie biznesu

Faktoring – co musisz wiedzieć zanim sfinansujesz swoje faktury?

Faktoring pełny i niepełny, z przeniesieniem ryzyka i bez, cichy i jawny. Poznaj różnice w poszczególnych rodzajach faktoringu oraz dowiedz się, co należy sprawdzić w pierwszej kolejności, zanim zawrzesz umowę na finansowanie Twoich faktur.

14 kwietnia 2021

Prawo gospodarcze

Co to jest zdolność do czynności prawnych i jakie są skutki jej braku?

Zdolność do czynności prawnych ma niebagatelne znaczenie dla obrotu prawnego. Zakres posiadanej zdolności decyduje czy czynność prawna będzie miała skutek wiążący, jest bezwzględnie nieważna czy też wymaga zgody przedstawiciela ustawowego.

5 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów