Ostatnie artykuły autora:
Założenie firmy przez obywatela Ukrainy - kiedy jest możliwe?
Wraz z rozpoczęciem konfliktu na Ukrainie wprowadzono Ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy. Zawarto tam informację na jakich zasadach przebiega założenie firmy przez obywatela Ukrainy oraz jakie warunki trzeba spełnić aby taką działalność otworzyć. Sprawdź
5 lipca 2022
Agencja zatrudnienia - zasady działania oraz obowiązki
Agencja zatrudnienia jest działalnością regulowaną. Ustawa przewiduje szczegółowe zasady jej funkcjonowania. W artykule wyjaśniamy jak działa agencja zatrudnienia, jakich zasad musi przestrzegać jakie ma obowiązki oraz jaki zakres usług może prowadzić.
4 lipca 2022
Krajowy System e-Faktur - co warto wiedzieć?
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to rządowa platforma służąca do przesyłania e-faktur między przedsiębiorcami. Jej wprowadzenie ma służyć większej przejrzystości w obrocie między przedsiębiorcami. W artykule znajdują się najważniejsze informacje o KSeF!
19 sierpnia 2023
Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym
W niektórych sytuacjach dochodzić roszczeń może nie jedna osoba, ale grupa podmiotów. Jak odbywa się dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym? Kto i w jakich sytuacjach może wszcząć sprawę w postępowaniu grupowym? Odpowiadamy na pytania w artykule!
1 lipca 2022
Czy pracodawca może przetwarzać prywatny numer telefonu pracownika lub kandydata do pracy?
Pracodawca ma obowiązek stosować się do przepisów o ochronie danych osobowych. Czy zatem może przetwarzać prywatny numer telefonu pracownika lub kandydata? Czy potrzebna jest zgoda pracownika? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat i dowiedz się!
21 czerwca 2022
Licencja przymusowa na wynalazek - warto wiedzieć
Przepisy prawne regulują zasady licencjonowania praw do wynalazku i znaku towarowego. Jakie wyróżniamy szczególne rodzaje licencji oraz czym jest licencja przymusowa na wynalazek? Odpowiadamy! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!
20 czerwca 2022
Umowa podnajmu a obowiązujące zasady jej zawarcia
Jeśli umowa najmu nie zabrania najemcy podnajmu lokalu, to ma on możliwość podnajmu osobie trzeciej. W tym celu nawiązywana jest między stronami umowa podnajmu. Poznaj zasady nawiązywania umowy podnajmu oraz jakie elementy powinna ona zawierać!
17 czerwca 2022
Odmowa rozłożenia długu na raty - warunki formalne
Coraz częściej zdarza się, że dłużnik ma trudności ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Czy wierzyciel ma obowiązek rozlożyć wierzytelności na raty dłużnikowi? Czy może jednak nastąpić z jego strony odmowa rozłożenia długu na raty? Odpowiadamy w artykule!
15 czerwca 2022
Odpowiedzialność spółki za popełnienie przestępstwa
Spółki posiadają odpowiedzialność nie tylko cywilnoprawną, ale także i karną. Jakich czynów dotyczy odpowiedzialność spółki za popełnienie przestępstwa? Czym jest podmiot zbiorowy i w jaki sposób odpowiada za czyny zabronione? Dowiedz się z artykułu!
20 czerwca 2022
Środki egzekucyjne organów podatkowych – co może przejąć urząd skarbowy?
Podatnik, który uchyla się odpowiedzialności względem zapłaty zobowiązań podatkowych powinien mieć na uwadze, że mogą wobec niego zostać zastosowane środki egzekucyjne organów podatkowych. Co może przejąć urząd skarbowy na spłatę zaległych zobowiązań?
6 czerwca 2022
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Dni wolne od pracy 2025. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?
Wzory dokumentów