0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Czym jest mediacja i w jakich przypadkach należy ja zastosować?

Mediacja jest stosowana w sprawach, w których spór można rozwiązać poprzez zawarcie ugody. Jest dobrowolnym środkiem rozwiązywania konfliktów, i wyjaśnienia spornych kwestii. Strony samodzielnie podejmują decyzję o czasie trwania mediacji. Przeczytaj!

3 września 2018

Prawo spółek

Jak w praktyce wyglada rejestracja spółki w systemie S24?

Rejestracja spółki w systemie S24 wymaga m.in. posiadania konta w systemie eKRS i wypełnienia odpowiedniego formularza potrzebnego do zarejestrowania spółki. Dokumenty podpisywane są za pomocą profilu zaufanego bądź podpisem elektronicznym. Przeczytaj!

30 sierpnia 2018

Prawo gospodarcze

Kiedy dopuszczalna jest sprzedaż przedsiębiorstwa?

Sprzedaż przedsiębiorstwa obejmuje wszystko, co wchodzi w jego skład, chyba że umowa zawarta pomiędzy stronami stanowi inaczej. Przy zbyciu przedsiębiorstwa, dopuszczalne jest podpisanie kilku umów sprzedaży, jedną obejmującą aktywa, drugą pasywa.

14 sierpnia 2018

Prawo pracy

Kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców

Zatrudnienie cudzoziemców to żadna nowość. Jednakże należy liczyć się z tym, że aby podpisać umowę z obcokrajowcem konieczne jest spełnienie wielu wymagań. Jak przebiega kontrola legalności zatrudnienia prowadzona przez PIP? Dowiedz się!

8 sierpnia 2018

Ordynacja podatkowa

Jak rozliczyć zwrot podatku VAT w państwie Unii Europejskiej?

Zwrot podatku VAT w państwie Unii Europejskiej, następuje na podstawie złożonego wniosku przez system e-Deklaracje, dostępny na stronie Ministerstwa Finansów. Kto może się ubiegać o zwrot podatku VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 czerwca 2018

Księgowość firm

Jednorazowa amortyzacja - kto może z niej skorzystać?

Jednorazowa amortyzacja do tej pory przysługiwała tylko wybranym przedsiębiorcom po spełnieniu pewnych warunków. W lipcu 2017 roku została wprowadzona nowelizacja ustawy, zmieniająca warunki korzystania z niej. Komu przysługuje jednorazowa amortyzacja?

17 kwietnia 2018

Ochrona danych

Kim jest administrator danych osobowych?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z gromadzeniem danych osobowych. Z tego względu ochrona danych osobowych stała się istotna dla każdego przedsiębiorcy. Kim jest administrator danych osobowych i jakie ma zadania narzucone przez RODO?

9 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów