0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Staż pracy - jakie okresy do niego wliczamy?

Od stażu pracy pracownika zależy między innymi prawo do urlopu wypoczynkowego. Jakie okresy się do niego wliczają? Czy prowadzenie własnej działalności również można do niego zaliczyć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak określać staż pracy!

22 maja 2024

Prawo pracy

Wynagrodzenie z umowy zlecenie jako przychód z działalności wykonywanej osobiście

Czym jest działalność wykonywana osobiście? Co ją odróżnia od działalności gospodarczej? Czy przychód uzyskany z tytułu umowy zlecenie można uznać za przychód z działalności wykonywanej osobiście? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 marca 2023

Księgowość firm

Czynności podlegające PCC - jakich umów dotyczą?

W Polsce obowiązującą opłatą skarbową jest podatek od czynności cywilnoprawnych. Czynności podlegające PCC to różnego rodzaju umowy, które występują w obrocie gospodarczym, od których należy zapłacić podatek. Jakie umowy podlegają opodatkowaniu? Sprawdź!

4 maja 2022

Księgowość firm

Jak założyć food truck - podstawowe informacje

Food trucki to samochody dostawcze przerobione na mobilną gastronomię. Przedsiębiorczy prowadzący food trucki coraz częściej otwierają nowe punkty ze względu na popularność takiej działalności. Jak założyć food truck? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

2 września 2021

Podatek VAT

Usługi budowlane wraz z materiałem a odwrotne obciążenie

Lista usług budowlanych, które podlegają mechanizmowi odwrotnego obciążenia została zawarta w załączniku do ustawy o VAT. Dowiedz się, czy świadczone usługi budowlane wraz z materiałem są w całości opodatkowane na zasadach odwrotnego obciążenia!

23 października 2020

Podatek VAT

Sprzedaż działki z niedokończoną budową bez zwolnienia z VAT

Niekiedy, przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż niedokończonej inwestycji. Okazuje się, że sprzedaż działki z niedokończoną budową nie daje prawa do skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT. Dowiedz się, jaką stawkę podatku VAT należy zatem zastosować!

13 listopada 2020

Podatki dochodowe

Usługi hostingowe – w jaki sposób je rozliczyć

Większość przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, promuje swoje usługi usługi czy towary w internecie. Popularnym narzędziem przy tym są usługi hostingowe. Dowiedz się, czy zakup takich usług może stanowić koszt uzyskania przychodów!

17 stycznia 2022

Prawo spółek

Odpowiedzialność za zobowiązania spółki komandytowej 

Spółka komandytowa charakteryzuje się tym, że musi mieć co najmniej dwóch wspólników - komplementariusza oraz komandytariusza. Kto ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki komandytowej? Jaki jest zakres odpowiedzialności wspólników? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości - skutki podatkowe

W przypadku bezumownego wykorzystywania działalności przez najemcę lub dzierżawcę, właścicielowi nieruchomości przysługuje odszkodowanie w wartości rynkowej stawce czynszowej. Sprawdź, jak rozliczyć odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości!

7 lutego 2022

Transakcje zagraniczne

Preferencje podatkowe dla eksporterów - VAT i akcyza

Wśród przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na preferencje podatkowe znajdują się eksporterzy. Sprawdź, jakie warunki muszą był spełnione, by zakwalifikować dostawę towarów jako eksport i na czym polegają ewentualne preferencje podatkowe dla eksporterów!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów