0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Czym charakteryzuje się świadczenie złożone?

Mimo to, że świadczenie złożone nie zostało zdefiniowane w żadnych przepisach, często jest wykonywane. Czym charakteryzuje się świadczenie kompleksowe i jak je prawidłowo rozliczyć na gruncie podatku VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się.

17 stycznia 2022

Środki trwałe

Zakup zwierząt wykorzystywanych do prowadzenia działalności a koszty

W ramach prowadzonego przedsiębiorstwa podatnicy mogą wykorzystywać różne składniki. Przeczytaj i dowiedz się, czy zakup zwierząt wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodu!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Udzielenie pożyczki w świetle podatku VAT

Udzielenie pożyczki przez przedsiębiorcę innym podmiotom gospodarczym lub nawet osobom fizycznym jest częstą praktyką. W związku z tym wielu przedsiębiorców zastanawia się czy takie operacje należy opodatkować, czy przysługuje zwolnienie z VAT? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Zapewnienie noclegu kontrahentom a koszty podatkowe

Nawiązywanie kontraktów handlowych to jeden z obowiązków przedsiębiorców w celu pozyskania nowych klientów. W trakcie takich rozmów często ma miejsce zapewnienie noclegu kontrahentom. Dowiedz się, czy poniesiony wydatek jest kosztem podatkowym!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych - kiedy nie są naliczane?

Naliczanie odsetek od zaległości podatkowych są skutkiem nieterminowego opłacenia zobowiązań. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych nie mogą być naliczone przez organ. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania - definicja i zastosowanie

W świetle przepisów podatkowych klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania nie jest nowym elementem prawa. Na czym polega i jak przedstawia się mechanizm jej funkcjonowania? Kiedy możliwe jest wyłączenie jej zastosowania? Odpowiedzi na pytania w artykule!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Budynek wybudowany na cudzym gruncie - skutki podatkowe

Prawo nie zabrania prowadzenia inwestycji, np w formie budowania budynków na gruncie dzierżawionym od innego właściciela. Jednak budynek wybudowany na cudzym gruncie podlega innej kwalifikacji w świetle prawa cywilnego oraz podatkowego. Przeczytaj o tym!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Samozatrudnienie w prawie podatkowym - co warto wiedzieć?

Samozatrudnienie jest coraz częściej wybieraną formą zatrudnienia. Z czym się wiąże samozatrudnienie w świetle opodatkowania? O czym należy pamiętać? Czym się różni od stosunku pracy? Poznaj odpowiedź na te i inne pytania, czytając nasz artykuł.

24 grudnia 2021

Transakcje zagraniczne

Podatek u źródła a usługi reklamowe od kontrahenta zagranicznego

W sytuacji świadczenia usług przez kontrahentów z zagranicy, polski podatnik ma, co do zasady, obowiązek odprowadzenia od nich podatku. Przeczytaj, jak w świetle prawa wygląda podatek u źródła z tytułu nabycia usług reklamowych od partnerów zagranicznych.

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Opodatkowanie napiwków - na czym polega rozliczenie z ich tytułu?

Kwestie związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych są ściśle określone, a ich zakres obejmuje wiele różnych źródeł. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda opodatkowanie napiwków oraz właściwe ich zakwalifikowanie w branży usługowej.

18 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów