0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Rozliczenie podatkowe umowy franczyzy - jak wygląda?

Coraz więcej przedsiębiorców prowadzi swoje biznesy w oparciu o umowę franczyzy. Jest to dobre rozwiązanie dla nowych przedsiębiorców, którzy nie chcą rozkręcać swojej firmy całkowicie od zera. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie podatkowe umowy franczyzy!

2 grudnia 2022

Podatki dochodowe

Kwota wolna od podatku dla rolnika w działalności

Działalność rolnicza i uzyskiwane z tego tytułu przychody nie podlegają opodatkowaniu podatkiem PIT. Czy w związku z tym, prowadząc działalność przysługuje kwota wolna od podatku dla rolnika? Ile wynosi? Jak ją ustalić? Odpowiadamy w artykule!

1 grudnia 2022

Księgowość firm

Umowa deweloperska jako tytuł prawny do lokalu na potrzeby działalności

Kupując mieszkanie od dewelopera, pierwszą umową jest umowa deweloperska. Czy umowa deweloperska jako tytuł prawny do lokalu jest zasadnym dokumentem, aby pod wskazanym adresem zarejestrować działalność gospodarczą? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

1 grudnia 2022

Ordynacja podatkowa

Użyczenie pojazdu spółce przez wspólnika - czy podlega PCC?

Bywają sytuację, że jeden ze wspólników spółki osobowej użycza bezpłatnie własny samochód do użytkowania na cele spółki. Czy użyczenie pojazdu spółce przez wspólnika jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

1 grudnia 2022

Ordynacja podatkowa

Wybudowanie budynku przez dzierżawcę działki a podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomości jest rodzajem zobowiązania podatkowego dotyczącego majątku. Jak ustalić zakres obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości, jeśli ma miejsce wybudowanie budynku przez dzierżawcę na działce, którą dzierżawi? Kto płaci podatek?

30 listopada 2022

Ordynacja podatkowa

Zaniechanie inwestycji - jakie wywołuje konsekwencje podatkowe?

Niekiedy przedsiębiorcy zostają przymuszeni do podjęcia decyzji o zaniechaniu dotychczasowej inwestycji. W związku z tym zastanawiają się, jak ująć zdarzenie w rozliczeniu podatkowym. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje zaniechanie inwestycji!

30 listopada 2022

Podatek VAT

Refakturowanie leasingu a skutki na gruncie VAT

Z przypadkiem refakturowania leasingu mamy do czynienia, gdy jeden leasingobiorca oddaje pojazd na podstawie umowy leasingu kolejnemu przedsiębiorcy. Pojawiają się wówczas wątpliwości, jakie skutki na gruncie podatku VAT rodzi refakturowanie leasingu?

29 listopada 2022

Sprawozdawczość

Spis z natury po zmianie opodatkowania - czy jest obowiązkowy?

Polski Ład umożliwił zmianę formy opodatkowania w trakcie roku z ryczałtu na zasady ogólne. Czy obowiązkiem przedsiębiorcy było zatem sporządzenie spisu z natury? Przedstawiamy, czy kiedy trzeba sporządzić spis z natury po zmianie opodatkowania!

29 listopada 2022

Podatek VAT

Warunki Incoterms - na czym polegają i kiedy mają zastosowanie?

Strony transakcji zagranicznych posługują się warunkami Incoterms. Zasady te polegają na określeniu wzajemnych obowiązków oraz uprawnień stron. Czy warunki Incoterms wpływają na moment powstania obowiązku podatkowego? Odpowiadamy w artykule!

29 listopada 2022

Środki trwałe

Wycofanie nieruchomości z firmy a podatek od nieruchomości

Przedsiębiorca, który posiada w środkach trwałych nieruchomość ma prawo ją przekazać na cele prywatne. Co wówczas z podatkiem od nieruchomości? Przedstawiamy, czy wycofanie nieruchomości z firmy generuje obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości?

28 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów