0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ewidencje księgowe

Usługa w ramach działalności nierejestrowej dla firmy małżonka w KPiR

Praca własna małżonka w firmie żony nie stanowi kosztu podatkowego. Co w sytuacji, gdy jeden z małżonków świadczy usługę na rzecz drugiego z nich ? Czy wykonywana usługa w ramach działalności nierejestrowej dla firmy małżonka będzie kosztem podatkowym?

17 lipca 2024

Podatek VAT

Sprzedaż przedmiotów kolekcjonerskich w procedurze VAT-marża

Podatnicy, u których występuje sprzedaż przedmiotów kolekcjonerskich często rozpatrują, czy mogą skorzystać ze specjalnej formy opodatkowania sprzedaży podatkiem VAT, czyli procedurą VAT marża. Czy procedura ta obejmuje unikaty? Wyjaśniamy!

17 lipca 2024

Podatki dochodowe

Korzystanie ze służbowej karty kredytowej a przychód pracownika

Czym się różni korzystanie ze służbowej karty kredytowej przez pracownika w interesie pracodawcy od korzystania z niej w interesie pracownika? Co na ten temat mówią przepisy i jak w tej sytuacji wyglądają kwestie podatkowe? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

17 lipca 2024

Podatek VAT

Grupa VAT - jak wygląda odliczenie podatku VAT naliczonego?

Grupa VAT to odrębny podmiot na gruncie podatku od towarów i usług. Czy wiesz, jak wygląda odliczenie podatku VAT naliczonego w grupie VAT? Jak prawidłowo ustalić współczynnik odliczenia w grupie VAT? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej informacji!

16 lipca 2024

Podatek VAT

Zamknięcie rachunku VAT - czy jest możliwa wypłata środków?

Część podatników zobowiązana jest do posiadania rachunku technicznego VAT w celu przyjmowania płatności w mechanizmie split payment. Czy podatnik może swobodnie wypłacić środki, gdy miejsce ma zamknięcie rachunku VAT? Wyjaśniamy w artykule!

16 lipca 2024

Podatki dochodowe

Składki z tytułu premii pracowniczych w kosztach podatkowych

Pracodawca ma możliwość nagrodzenia pracowników premią i wówczas składki z tytułu premii pracowniczych ująć w kosztach podatkowych. Czy wiesz, jak prawidłowo ustalić okres rozliczeniowy, w którym można zaksięgować składki jako koszty uzyskania przychodów?

15 lipca 2024

Podatki dochodowe

Wydatek na nabycie ruchomości przeznaczonych na wynajem w ramach działalności

Podatnik, prowadzący działalność gospodarczą, może zajmować się nie tylko wynajmem nieruchomości, ale także ruchomości. W artykule omówimy, jak prawidłowo księgować wydatek na nabycie ruchomości przeznaczonych na wynajem w KPiR. Sprawdź!

15 lipca 2024

Podatki dochodowe

Uczestniczenie w nieodpłatnym szkoleniu - jaka stawka ryczałtu?

Przedsiębiorca, który otrzymuje nieodpłatne świadczenia powinien opodatkować je podatkiem dochodowym. Czy wiesz, jaką stawką ryczałtu należy opodatkować uczestniczenie w nieodpłatnym szkoleniu organizowanym przez kontrahenta? Wyjaśniamy w artykule!

15 lipca 2024

Samochód w firmie

Szkoda całkowita pojazdu firmowego - rozliczenie w KPiR

Przedsiębiorca, którego pojazd firmowy uległ szkodzie całkowitej powinien odpowiednio zaewidencjonować takie zdarzenie w księdze podatkowej. Dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona w księdze przychodów i rozchodów szkoda całkowita pojazdu firmowego!

15 lipca 2024

Podatki dochodowe

Otrzymanie należności w wirtualnej walucie a przychód podatkowy

Rosnąca popularność kryptowalut wpływa na sposób rozliczeń podatkowych w działalności gospodarczej. Artykuł szczegółowo analizuje, jak rozliczać otrzymanie należności w wirtualnej walucie na gruncie podatku PIT i jak rozliczyć zbycie tych walut.

12 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów