Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Zmiana składu osobowego spółki jawnej – jakie obowiązki podatkowe?

Jakie są obowiązki podatkowe, gdy zachodzi zmiana składu osobowego spółki jawnej? Czy obowiązkowe jest sporządzenie spisu z natury? Czy wystąpienie wspólnika rodzi obowiązek podatkowy dla innych wspólników? Wszystko co powinieneś wiedzieć w artykule!

18 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Sprzedaż złota inwestycyjnego - co musisz wiedzieć?

Czy wiesz z czym wiąże się sprzedaż złota inwestycyjnego na gruncie podatku VAT, PIT i PCC? Jak rozliczyć sprzedaż złota inwestycyjnego? O czym trzeba pamiętać przy sprzedaży złota inwestycyjnego? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

18 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Zawieszenie działalności a strata podatkowa - termin rozliczenia

Czy zawieszenie działalności gospodarczej przedłuża okres, w którym możliwe jest odliczenie straty podatkowej? Zawieszenie działalności a strata podatkowa - przeczytaj artykuł i poznaj sposoby oraz terminy odliczenia straty w PIT!

17 sierpnia 2022

Podatek VAT

Opodatkowanie służebności przesyłu na gruncie prywatnym

Ustanowienie służebności przesyłowej to innymi słowy dążenie do zawarcia umowy na korzystanie z gruntów prywatnych w celu instalacji urządzeń do oprowadzania i doprowadzania m.in energii elektrycznej. Jak wygląda opodatkowanie służebności przesyłu?

16 sierpnia 2022

Podatek VAT

Kiedy faktura VAT w działalności nierejestrowanej jest wymagana?

Dowiedz się, czy otrzymana faktura VAT w działalności nierejestrowanej daje podatnikowi prawo do odliczenia podatku VAT? Sprawdź, czy faktura VAT wystawiona przez podmiot prowadzący działalność nierejestrowaną daje prawo do odliczenia VAT przez nabywcę!

12 sierpnia 2022

Podatek VAT

Mechanizm podzielonej płatności a usługi programistyczne - czy obowiązkowy?

Czy mechanizm podzielonej płatności obejmuje usługi programistyczne? Czym jest split payment i jakie są konsekwencje jego niestosowania? Mechanizm podzielonej płatności a usługi programistyczne - dowiedz się więcej!

12 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Świadczenia w ramach programu lojalnościowego na gruncie PIT

Organizując wydarzenie w którym można uzyskać świadczenia w ramach programu lojalnościowego należy pamiętać o tym, że podlegają one opodatkowaniu. Dowiedz się, jak udokumentować otrzymany przychód i jak rozliczyć poniesione w tym zakresie koszty!

11 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek rolny czy podatek od nieruchomości - warto wiedzieć

Podatnicy prowadzący działalność rolniczą często zastanawiają się który z podatków jest tym właściwym - podatek rolny czy podatek od nieruchomości? Sprawdź, jak należy postąpić w sytuacji gdy grunt przestaje być wykorzystywany w działalności rolniczej!

11 sierpnia 2022

Sprawozdawczość

Rachunek uproszczony a faktura. Jakie są między nimi różnice?

Dokumentowanie czynności dokonanych w ramach działalności gospodarczej to obowiązek przedsiębiorcy. Sprawdź, kiedy faktura i rachunek uproszczony powinny być wystawione przez przedsiębiorcę i jakie są różnice między nimi! Szczegóły w artykule!

11 sierpnia 2022

Podatek VAT

Opodatkowanie usługi na materiale powierzonym na gruncie VAT i PIT

Przekazałeś materiał kontrahentowi do przetworzenia? Sprawdź, jak wygląda opodatkowanie usługi na materiale powierzonym na gruncie VAT i PIT. Dowiedz się, kiedy ma miejsce świadczenie usług, dostawa towarów lub kiedy jest to świadczenie kompleksowe!

10 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów