0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Wystawienie faktury przed wydaniem towaru - czy to możliwe?

To, w jakich terminach przedsiębiorca może wystawić fakturę jest ściśle uregulowane przez prawo. Czy możliwe jest wystawienie faktury przed wydaniem towaru? Jak powinna zostać rozliczona faktura w takim przypadku? Przeczytaj nasz artykuł!

25 września 2023

Podatek VAT

Dobrowolne wpłaty dla blogera na gruncie VAT

Prowadzenie blogów jest w dzisiejszych czasach to popularna forma działalności, która często przynosi niemałe zyski. Sprawdź, czy dobrowolne wpłaty dla blogera, które otrzymuje on od swoich fanów należy opodatkować VAT. A może stanowią one zaliczkę?

25 września 2023

Podatek VAT

Domniemanie prawdziwości faktur w postępowaniu podatkowym

Czy wiesz, czym jest domniemanie prawdziwości faktur? Czy faktura VAT ma walor dokumentu wiążącego dla urzędu skarbowego, czyli czy w toku postępowania podatkowego obowiązuje zasada prawdziwości faktur? Poznaj dostępne orzecznictwo w tym temacie!

22 września 2023

Podatek VAT

Luka w numeracji faktur – jak sobie poradzić?

W celu zapewnienia ewidencjonowania wystawianych faktur obowiązkiem podatnika jest ich numerowanie. Co należy zrobić w sytuacji kiedy pojawi się luka w numeracji faktur? Jak w takim przypadku zachować wymaganą ciągłość? Odpowiadamy w artykule!

21 września 2023

Podatek VAT

Przedpłata na poczet nieskonkretyzowanego świadczenia na gruncie VAT

Na gruncie podatku VAT otrzymanie zaliczki czy też przedpłaty generuje obowiązek podatkowy w zakresie otrzymanej kwoty. Mogą jednak pojawić się sytuacje, w których ma miejsce przedpłata na poczet nieskonkretyzowanego świadczenia. Jak ją rozliczyć w VAT?

21 września 2023

Podatek VAT

Dodatkowe opłaty w leasingu operacyjnym a odliczenie podatku VAT

Zawierając umowę leasingu, a więc stając się leasingobiorcą należy liczyć się z tym, że do raty leasingowej dochodzą inne opłaty wynikające z umowy. Jak dodatkowe opłaty w leasingu operacyjnym mogą zostać rozliczone na gruncie podatku VAT? Zobacz!

20 września 2023

Podatki dochodowe

Przedawnienie długu w banku – czy występuje podatek PIT?

Różne okoliczności prawne mogą generować powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem PIT. Jedną z sytuacji, która budzi spore wątpliwości, jest przypadek, w którym ma miejsce przedawnienie długu w banku. Sprawdź, czy generuje on podatek PIT!

20 września 2023

Ordynacja podatkowa

Akcyza od energii z pompy ciepła - czy trzeba ją płacić?

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii stale wzrasta, co dodatkowo spowodował kryzys energetyczny. Energia pochodząca z pomp ciepła zaliczana jest do odnawialnych źródeł energii. Czy obowiązkowa jest akcyza od energii z pompy ciepła? Sprawdź!

20 września 2023

Podatek VAT

Odliczenie VAT od instalacji paneli fotowoltaicznych - czy jest możliwe?

Przedsiębiorca dokonujący zakupu instalacji fotowoltaicznej, która ma służyć zarówno na potrzeby firmowe, jak i prywatne, może mieć wątpliwości co do odliczenia VAT. Na jakich zasadach możliwe jest odliczenie VAT od instalacji paneli fotowoltaicznych?

19 września 2023

Ordynacja podatkowa

Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci a podatek od spadków i darowizn

Jednym ze źródeł uzyskania przychodu może okazać się dyspozycja wkładem na wypadek śmierci. Jak pod względem podatkowym wygląda uzyskanie takiego przysporzenia majątkowego? Czy należy w takiej sytuacji odprowadzić podatek od spadków i darowizn? Sprawdź!

19 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów