0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Luka w numeracji faktur – jak sobie poradzić?

W celu zapewnienia ewidencjonowania wystawianych faktur obowiązkiem podatnika jest ich numerowanie. Co należy zrobić w sytuacji kiedy pojawi się luka w numeracji faktur? Jak w takim przypadku zachować wymaganą ciągłość? Odpowiadamy w artykule!

30 marca 2023

Podatek VAT

Sprzedaż produktów rolnych - jaką stawkę VAT zastosować?

Sprzedaż produktów rolnych może być opodatkowana różnymi stawkami VAT. W zależności od faktycznych okoliczności możemy mieć do czynienia z kilkoma stawkami VAT, nawet w odniesieniu do dostawy tego samego produktu. Sprawdź, jaką stawkę VAT wybrać!

30 marca 2023

Podatki dochodowe

Zwrot nadpłaconego wynagrodzenia na gruncie PIT

Przedsiębiorca zatrudniający pracowników może popełnić błąd i wypłacić wynagrodzenie wyższe niż pracownik powinien otrzymać za wykonaną pracę. Jak wówczas rozliczyć na gruncie PIT zwrot nadpłaconego wynagrodzenia? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

30 marca 2023

Ordynacja podatkowa

Umowa spółki cywilnej - czy podlega pod PCC?

Spółka cywilna to jedna z form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Czy umowa spółki cywilnej niesie konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych? Jak właściwie rozliczyć PCC oraz jak ustalić podstawę opodatkowania? Sprawdź!

29 marca 2023

Podatki dochodowe

Świadectwa pochodzenia energii a koszty uzyskania przychodów

Świadectwo pochodzenia energii to dokument potwierdzający, że energia została wytworzona ze źródeł odnawialnych. Czy wydatek poniesiony na świadectwa pochodzenia energii może zostać zaklasyfikowany do kosztów uzyskania przychodu? Wyjaśniamy w artykule!

29 marca 2023

Podatek VAT

Limit zwolnienia z VAT przy zawieszeniu działalności

Zwolnienie podmiotowe w podatku VAT charakteryzuje się rocznym limitem, który nie może zostać przekroczony. Jak jednak ustalić limit zwolnienia z VAT przy zawieszeniu działalności? Czy zawieszenie działalności ma wpływ na wysokość limitu? Sprawdź!

29 marca 2023

Podatki dochodowe

Zagraniczny zakład na gruncie podatku PIT

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą może zdecydować się na otwarcie firmy za granicą. W takiej sytuacji należałoby przeanalizować, czym jest zagraniczny zakład oraz jak rozliczać podatek dochodowy w świetle umowy międzynarodowej i ustawy PIT.

28 marca 2023

Ordynacja podatkowa

Inwestowanie w złoto a skutki podatkowe

Rosnąca inflacja powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób ulokować oszczędności, aby uchronić je przed utratą wartości. Inwestowanie w złoto jest coraz popularniejszą formą ochrony funduszy. Jakie skutki podatkowe niesie ta inwestycja?

28 marca 2023

Podatki dochodowe

Kradzież pieniędzy z rachunku bankowego firmy a rozliczenie straty

Trzymając pieniądze na rachunku bankowym należy liczyć się z ryzykiem ataków hakerskich, które mogą skończyć się utratą zgromadzonych na rachunku środków. Czy kradzież pieniędzy z rachunku bankowego firmy może stanowić koszt podatkowy? Wyjaśniamy!

28 marca 2023

Podatki dochodowe

Zgłoszenie SD-Z2 złożone po terminie - konsekwencje podatkowe

Czy wiesz, że złożenie SD-Z2 może uchronić Cię od obowiązku opodatkowania majątku otrzymanego w drodze spadku lub darowizny? Sprawdź, czy możliwe jest przywrócenie terminu złożenia w przypadku gdy zgłoszenie SD-Z2 zostanie dostarczone po terminie.

28 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów