0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo spółek

Likwidacja spółki jawnej a przekazanie majątku wspólnikom

W momencie zakończenia działalności spółki jawnej, co do zasady pozostaje majątek spółki, który podlega rozdysponowaniu pomiędzy poszczególnych wspólników. Likwidacja spółki jawnej wiąże się więc z przekazaniem majątku wspólnikom.

24 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Działalność rolnicza - czym się różni od działalności gospodarczej?

Działalność gospodarcza i działalność rolnicza różnią się diametralnie pod względem przepisów podatkowych. Podatnik musi odróżnić dochód uzyskany z jednej i drugiej formy prowadzenia firmy. Przeczytaj, jak to robić i jakie występują wyjątki w prawie.

23 marca 2022

Księgowość firm

Odliczenie składek zapłaconych za granicą

Od wypłacanego wynagrodzenia pracodawca pobiera składki, które są rozdzielane na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne pracownika. Sprawdź czy jest możliwe i jak powinno wyglądać prawidłowe odliczenie składek zapłaconych za granicą.

23 października 2018

Podatek VAT

Amortyzacja samochodu osobowego wykorzystywanego w sposób mieszany

Amortyzacja samochodu wykorzystywanego do celów służbowych, jak i prywatnych może być odpisana od pełnej wartości samochodu. Przeczytaj, jak dokonać amortyzacji samochodu osobowego z 50% odliczeniem VAT i w jakich sytuacjach amortyzacja nie jest możliwa!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Skutki podatkowe podziału spółki - praktyczne omówienie dla obu stron

Uzyskanie przychodu podatkowego jest możliwe m.in. przez wydanie majątku spółki. Skutki podatkowe podziału spółki nie dla wszystkich przedsiębiorców są jasne. Konsekwencje podziału będą miały wyraz w podatku dochodowym od osób prawnych.

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Kary za fałszywe faktury - jak wysokie są sankcje?

Wprowadzenie fikcyjnych faktur do obiegu gospodarczego grozi otrzymaniem kary pieniężnej. Jak wysokie są sankcje za wystawianie faktur niezgodnych z prawem? Jakie grożą kary za fałszywe faktury? Więcej informacji znajdziesz czytając nasz artykuł.

15 września 2021

Ordynacja podatkowa

Przedawnienie zobowiązań podatkowych w praktyce

Przedawnienie zobowiązań podatkowych jest jednym z elementów, który powoduje anulowanie zobowiązań podatkowych. Jakie są jego rodzaje? Po jakim czasie następuje przedawnienie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule, sprawdź koniecznie!

13 sierpnia 2020

Podatek VAT

Pusta faktura czyli jak rozliczać i korygować

W obrocie gospodarczym może zdarzyć się sytuacja w której wystawiona faktura nie potwierdza rzeczywistej sprzedaży. Jest to wtedy tzw. pusta faktura. Czy wraz z jej wystawieniem powstaje obowiązek podatkowy? Czy można taką fakturę skorygować? Sprawdź!

9 kwietnia 2019

Środki trwałe

Zbycie środka trwałego w ramach spółki cywilnej

Spółka cywilna to specyficzny rodzaj umowy, łączący jej wspólników. Jak przeprowadzić zbycie środka trwałego w ramach spółki? Jak powinno wyglądać rozliczenie zbycia środka trwałego na rzecz wspólnika czy kontrahenta? Dowiesz się więcej czytając artykuł.

6 września 2020

Podatki dochodowe

Bezpłatne zakwaterowanie pracowników a przychód dla pracownika

Pracodawcy zatrudniający pracowników z innej miejscowości niekiedy zapewniają im bezpłatne zakwaterowanie. Jednakże czy pracodawca może zakwalifikować wydatki z tym związane do kosztów uzyskania przychodu? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 sierpnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów