0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Sprawozdawczość

Elektroniczny wniosek w procesie budowlanym - warto wiedzieć

Proces budowlany to nie tylko etap budowy, lecz przede wszystkim wiele wniosków i dokumentów. Elektroniczny wniosek w procesie budowlanym można już składać za pomocą serwisu e-budownictwo. Jak to zrobić? Tego i wiele innych rzeczy dowiesz się z artykułu!

11 października 2021

Księgowość firm

Dyrektywa plastikowa UE - jakie są konsekwencje jej wprowadzenia?

Zanieczyszczenie środowisko to temat którego każdy ma świadomość. Główną przyczyną takiego zanieczyszczenia jest plastik którego każdy z nas używa na co dzień. Dyrektywa plastikowa została wprowadzona przez Unię Europejską aby ograniczyć ilość plastiku.

8 października 2021

Podatek VAT

Zmiany w rozliczeniu VAT w handlu internetowym

Unijny pakiet e-commerce, wymusza zmiany przepisów VAT w państwach członkowskich w ramach sprzedaży internetowej. W związku z nowymi przepisami produkty kupowane np. z Chin będą teraz droższe. Zmiany w rozliczeniu VAT w handlu internetowym - sprawdź!

5 października 2021

Podatek VAT

System e-Faktur – kiedy zostanie wprowadzony?

E-faktura to dokument elektroniczny posiadający wszystkie cechy tradycyjnej faktury. MF postanowiło wprowadzić nowy system, w ramach którego mają być wystawiane e-Faktury. Sprawdź, na czym będzie polegał system e-Faktur?

17 września 2021

Prawo pracy

Pracodawca – odszkodowanie za powierzone mienie

Mienie pracodawcy musi zostać odpowiednio powierzone mienie pracownikowi, wówczas pracownik może ponosić odpowiedzialność za nie. Co jeżeli wyrządzi szkodę na powierzonym mieniu? Przeczytaj i dowiedz się kiedy pracownik musi naprawić szkodę!

17 września 2021

Prawa autorskie

Znak towarowy - wprowadzające w błąd oznakowanie produktów

Jaki znak towarowy może wprowadzać konsumenta w błąd i jaka przysługuje ochrona w związku z takimi naruszeniami? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 września 2021

Prawo gospodarcze

Jakie prawa i obowiązki mają uczestnicy procesu budowlanego?

Rozpoczynasz budowę nieruchomości? Nie wiesz jakie osoby biorą udział w procesie budowlanym? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź kim są uczestnicy procesu budowlanego oraz jakie mają prawa i obowiązki. Dowiedz się więcej na ten temat!

2 września 2021

Prawo pracy

Płacowa polityka antydyskryminacyjna

Równość płac jest tematem bardzo aktualnym. Coraz częściej słyszy się o walce z dyskryminacją płacową. Czym jest płacowa polityka antydyskryminacyjna? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat! równości płac oraz pomysłach na walkę z nią!

1 września 2021

Prawo gospodarcze

Karty leżakowania wyrobów spirytusowych - podstawowe informacje

Karty leżakowania wyrobów spirytusowych to karty, które przedsiębiorca ma obowiązek posiadać. Karta może być sporządzona w formie elektronicznej lub papierowej. Kiedy należy posiadać kartę leżakowania wyrobów spirytusowych? Dowiedz się więcej z artykułu!

30 sierpnia 2021

Prawo gospodarcze

Zwłoka w wykonaniu świadczenia - jakie niesie ze sobą skutki?

Zwłoka w wykonaniu świadczenia ma miejsce gdy występuje opóźnienie w wykonaniu świadczenia po stronie osoby uprawnionej lub obowiązanej do dokonania tej czynności. W ramach zwłoki strona może żądać naprawienia szkody przez dłużnika. Dowiedź się więcej!

23 sierpnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów