0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Instytucja interpretacji indywidualnych - kiedy warto skorzystać ?

Masz wątpliwości odnośnie swojej sytuacji prawnej i nie wiesz jak właściwie postąpić ? Złóż wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, a z naszego artykułu dowiedz się jakie elementy wniosku są niezbędne aby został uznany za ważny.

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Przedstawicielstwa przedsiębiorców zagranicznych – wniosek

Coraz chętniej zagraniczni przedsiębiorcy decydują się na prowadzenie działalności w Polsce. Dla zagranicznych przedsiębiorców została utworzona specjalna instytucja. Przedstawicielstwa przedsiębiorców zagranicznych - jakie są wymogi formalne dla wniosku?

30 maja 2022

Prawa konsumenta

Rękojmia u dewelopera – terminy i zasady

Rękojmia to ustawowa odpowiedzialność sprzedawcy za wady fizyczne oraz prawne sprzedanego towaru, dotyczy ona również nieruchomości. Kupującemu przysługują uprawnienia wynikające z jej tytułu. Rękojmia u dewelopera - przeczytaj więcej na ten temat!

12 marca 2022

Prawo gospodarcze

Pozwolenie na budowę - stwierdzenie nieważności

Pozwolenie na budowę jest wydawane w ramach decyzji odpowiedniego organu i jest wymagane przed rozpoczęciem realizacji projektu budowalnego. Po jakim czasie pozwolenie na realizację projektu budowalnego wygasa? Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu!

25 sierpnia 2021

Prawa konsumenta

Od kogo może żądać niezadowolony klient?

Konsument w przypadku nabycia wadliwego towaru może dochodzić swoich praw. Kto zatem odpowiedzialny jest za wadliwy towar - sprzedawca, czy producent? W artykule przedstawmy w ramach jakich środków niezadowolony klient może zgłosić swoje roszczenia?

16 sierpnia 2021

Prawo gospodarcze

Księgi wieczyste – co znajdziemy w ich treści?

Księgi wieczyste zawiera wszystkie informacje na temat mieszkania czy innej nieruchomości. Księga składa się z kilku działów, które warto znać aby z łatwością się po niej poruszać i czerpać istotne informacje. Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu!

19 czerwca 2022

Prawa konsumenta

Termin przedawnienia roszczeń konsumentów – jak liczyć?

Konsumenci niekiedy mają wątpliwości kiedy w przypadku sporów z bankiem upływa termin przedawnienia roszczeń. W tej sprawie TSUE wydał wyrok, który ma swoje zastosowanie również dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Kiedy zatem upływa bieg przedawnienia?

13 czerwca 2022

Prawa konsumenta

Rękojmia - przyznanie uprawnień dla przedsiębiorców

Rękojmia to odpowiedzialność sprzedawcy za wady sprzedanego towaru. Jest to prawo, z którego może skorzystać nabywca w przypadku reklamowania niezgodne z umową produktu. Jaki jest termin skorzystania z rękojmi? Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu!

29 września 2021

Prawo gospodarcze

Czy możliwa jest wypłata premii przy częściowym spełnieniu warunku zawartego w regulaminie premiowym?

Premia to składnik wynagrodzenia pracownika, który może się zmieniać w zależności od wykonanej pracy oraz spełnienia warunków określonych w regulaminie premiowym. Czy możliwa jest częściowa wypłata premii? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 sierpnia 2021

Prawo gospodarcze

Umowa dystrybucyjna - podstawowe informacje

Umowa dystrybucyjna zawierana jest pomiędzy przedsiębiorcami, a dokładniej pomiędzy dostawcą a dystrybutorem. Jak zawierać takie umowy, z czego powinny się składać i na jakie rodzaje się je dzieli? Przeczytaj i dowiedz się więcej o umowie dystrybucyjnej!

16 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów