0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Zapłata „pod stołem” – jakie rodzi konsekwencje?

Zapłata „pod stołem” staje się w naszym państwie coraz bardziej kuszącą ofertą. Propozycja większego wynagrodzenia i mniejsze obowiązki podatkowe skłaniają pracowników jak i pracodawców do takiej formy zapłaty. Związane jest to z kosztami zatrudnienia.

17 sierpnia 2023

Ordynacja podatkowa

Obowiązek podatkowy przy spadku - kiedy ma miejsce?

Obowiązek podatkowy dotyczy wszystkich osób fizycznych, które na podstawie dziedziczenia uzyskały spadek w całości lub części. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy nabyciu spadku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 kwietnia 2022

Księgowość firm

Spółdzielnia europejska – charakterystyka

Spółdzielnia europejska jest osobą prawną, która może zostać utworzona na terytorium Unii Europejskiej. Przez jakie podmioty może być założona spółdzielnia europejska? Przeczytaj artykuł i dowiedz się podstawowych informacji o spółdzielni europejskiej!

22 maja 2022

Sprawozdawczość

Na czym polega reglamentacja działalności gospodarczej?

Reglamentacja to wprowadzone czasowo lub na stałe ograniczenie wolnego obrotu. Jakiego rodzaju działalności gospodarcze objęte są koniecznością uzyskania koncesji Czym jest reglamentacja działalności gospodarczej? Wyjaśniamy w artykule!

14 listopada 2021

Prawo gospodarcze

Gospodarka o obiegu zamkniętym dla czystszej i konkurencyjnej Europy

Zmiany klimatyczne wywołują zauważalne zmiany w naszych środowisku, które znacznie wpływają na obniżenie jakości środowiska naturalnego, dlatego też coraz częściej mowa o gospodarce o obiegu zamkniętym. Jakie korzyści daje gospodarka o obiegu zamkniętym?

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Zasiedzenie nieruchomości – warunki i charakterystyka

Osoba niebędąca właścicielem nieruchomości może nabyć jej własność przez zasiedzenie, jeśli spełni pewne warunki. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy możliwe jest zasiedzenie nieruchomości i jakie warunki należy spełnić, aby tego dokonać!

8 kwietnia 2022

Prawo pracy

Delegowanie do pracy do państwa spoza Unii Europejskiej

Delegowanie do pracy pracownika może odbywać się w obrębie kraju zamieszkania, na terytorium Unii Europejskiej, ale i poza. Delegowanie do pracy jest łatwiejsze, gdy odbywa się w państwach członkowskich. Jak oddelegować pracownika poza terytorium Unii?

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Ulgi dla przedsiębiorstw społecznych - warto wiedzieć

W obecnym roku ukazał się projekt ustawy dotyczący wsparcia zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich integracji społecznej. W związku z tym planowane są ulgi dla przedsiębiorstw społecznych. Jakie są zatem przewidywane preferencje?

2 listopada 2021

Prawo gospodarcze

Przymusowy ustrój majątkowy - kiedy występuje?

Wstępując w związek małżeński, małżonkowie mogą zadecydować o ustroju rozdzielczości majątkowej, bowiem co do zasady po zawarciu małżeństwa powstaje wspólność majątkowa. Czy jest to przymusowy ustrój majątkowy? Przeczytaj i dowiedz się na czym polega!

22 października 2021

Prawo gospodarcze

Nowe regulacje dla przedsiębiorców rynku medycznego

Parlament Europejski nałożył nowe regulacje dla przedsiębiorców rynku medycznego! Co się zmienia? Czym jest UDI i EUDAMED? Sprawdź! Odpowiadamy w tym artykule! Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat nowych obowiązków obejmujących branżę medyczną!

18 października 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów