0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Ile aktualnie wynosi wiek emerytalny w Polsce?

Wiek emerytalny w Polsce jest różny ze względu na płeć. Ile wynosi zgodnie z aktualnymi przepisami? Dowiedz się!

31 marca 2021

Ubezpieczenie ZUS

Wszystko, co powinien wiedzieć ubezpieczony, który osiągnie wiek emerytalny

Na emeryturę można przejść, gdy osiągnie się wiek emerytalny. Ile wynosi i od czego jest zależny? Czy wniosek o emeryturę należy złożyć dopiero po jego osiągnięciu? A może w ogóle nie trzeba tego robić? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

25 czerwca 2022

Urlopy i inne

Urlop tacierzyński czyli ojcowie idą na urlop

Matka nie ma obowiązku wykorzystania całego urlopu macierzyńskiego - ma prawo z niego zrezygnować na rzecz ojca dziecka. Czy wiesz, jakich formalności trzeba dopełnić, aby otrzymać urlop tacierzyński? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

18 października 2021

Ubezpieczenie ZUS

Renta socjalna - kto może się o nią starać?

Renta socjalna jest świadczeniem przysługującym w związku z niezdolnością do pracy i jest wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jakie warunki należy spełnić, aby nabyć prawo do renty? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 czerwca 2020

Prawo pracy

Nowy kodeks pracy od września 2019! Co się zmieni?

W poniedziałek został podpisany projekt ustawy o zmianie kodeksu pracy oraz innych ustaw. Nowy kodeks pracy wprowadza przychylne dla pracowników zapisy. Jednak wejdą one w życie dopiero za kilka miesięcy! Dowiedz się, czego dotyczą nowe regulacje!

7 stycznia 2020

Zdaniem eksperta

Przejęcie urlopu macierzyńskiego przez ojca

Czy przejęcie urlopu macierzyńskiego przez ojca jest możliwe, gdy matka dziecka chce powrócić do pracy? Dowiedz się!

18 października 2021

Ubezpieczenie ZUS

ZUS umorzy zaległości z 20 lat! - abolicja składek 2019

Jeszcze w 2019 roku może dojść do skutku abolicja składek ZUS za lata 1999 - 2018! Jak poinformowało biuro Rzecznika Małych i Średnich przedsiębiorców, właśnie powstał projekt ustawy, która miałaby wprowadzić te rewolucyjne zmiany. Kto może na tym skorzys

25 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Koordynacja systemów ubezpieczeń społecznych w UE

Komisja Europejska szykuje zmiany dotyczące opłacania składek i podatków za osoby pracujące na terenie kilku państw Unii Europejskiej. Co proponuje COREPER? Jakie Jak bardzo ma się zmienić koordynacja systemów ubezpieczeń społecznych w UE? Sprawdź to!

29 marca 2019

Prawo pracy

Nowe zasady prowadzenia akt osobowych pracowników

Nowe zasady prowadzenia akt osobowych oraz dokumentacji pracowniczej zostały szczegółowo opisane w przepisach. Na co pracodawca powinien zwrócić uwagę zakładając teczkę nowemu pracownikowi, a co powinien dodać do akt osoby zatrudnionej przed 2019 rokiem?

23 maja 2022

Prawo pracy

12 listopada dniem wolnym od pracy, ale czy dla wszystkich?

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest ważnym świętem narodowym. Z tego tytułu ustalono 12 listopada dniem wolnym od pracy. Jakie skutki będzie miało wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego od pracy w trakcie roku? Sprawdź!

18 sierpnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów