0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prowadzenie biznesu

Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2024 roku - musisz to wiedzieć!

Przedsiębiorca w swojej firmie może zatrudnić pracowników w oparciu o różnorodne umowy. Począwszy od umowy o pracę, a skończywszy na umowach cywilnoprawnych. W zależności od rozmaitych aspektów, koszt całkowity zatrudnienia pracownika także jest zmienny.

24 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2024 r.

Podleganie ubezpieczeniu zdrowotnemu jest kluczowe, aby mieć dostęp do bezpłatnej opieki medycznej. Nowe przepisy diametralnie się zmieniają, a wraz z tym sposób jak powinna być obliczona składka zdrowotna. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

28 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Rok składkowy w aspekcie rozliczania składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy w dalszym ciągu czują się zagubieni przy ustalaniu wysokości składki zdrowotnej opłacanej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Jak rozumieć rok składkowy w aspekcie rozliczania składki zdrowotnej? Sprawdź na przykładach!

17 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Dochód na cele wyliczenia składki zdrowotnej

Ustalenie wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorców do tej pory nie jest dla każdego zrozumiałe. Co składa się na dochód na cele wyliczenia składki zdrowotnej? Dowiedz się, czy obliczenie podstawy składki jest takie samo jak dla PIT!

15 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Kiedy przysługuje zwrot nadpłaty składki zdrowotnej?

Przedsiębiorca może zdecydować, w jakiej formie zostanie mu zwrócona nadwyżka składki zdrowotnej, o ile spełni określone warunki. Tak więc rodzi się pytanie, kiedy przysługuje zwrot nadpłaty składki zdrowotnej? Ten temat szczegółowo wyjaśniamy w artykule!

13 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Obowiązek składania deklaracji ZUS DRA

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą podlegają obowiązkowemu opłacaniu składek za siebie, osoby współpracujące oraz za zatrudnianych pracowników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek składania deklaracji ZUS DRA.

10 maja 2024

Ubezpieczenie ZUS

Opieka nad chorym dzieckiem 2024 - kiedy przysługuje L4 na dziecko?

Pracownik ma prawo skorzystać ze zwolnienia lekarskiego, wystawionego z powodu choroby dziecka. W tym czasie ma on prawo do otrzymania zasiłku opiekuńczego. Na jakich warunkach może otrzymać L4 na dziecko? Dowiedz się więcej!

26 kwietnia 2024

Ubezpieczenie ZUS

Jak wypełnić tryb rozwiązania umowy oraz kody podstawy prawnej w ZWUA?

We wzorze deklaracji dotyczącej wyrejestrowania z ubezpieczeń jest dodana część dotycząca rozwiązania/wygaśnięcia stosunku pracy. Jakie dane się tam podaje? Co oznaczają kody podstawy prawnej w ZWUA? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

23 kwietnia 2024

Zdaniem eksperta

Zmiana danych w ZUS - kiedy powinna być zgłoszona?

Kiedy musi być zgłoszona zmiana danych w ZUS oraz jak tego dokonać? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak to zrobić poprawnie!

19 kwietnia 2024

Prawo pracy

Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego - czy obowiązują w 2024?

Nowe przepisy Kodeksu pracy związane są z wdrożeniem unijnych dyrektyw. Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego nie są oczywiste. Co się zmieniło? Jak wyglądają przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego? Przeczytaj ten artykuł!

17 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów