0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Rok składkowy w aspekcie rozliczania składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy w dalszym ciągu czują się zagubieni przy ustalaniu wysokości składki zdrowotnej opłacanej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Jak rozumieć rok składkowy w aspekcie rozliczania składki zdrowotnej? O tym w artykule poniżej!

22 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Kiedy występuje przedawnienie składek ZUS?

Kiedy następuje przedawnienie składek ZUS? Czym jest przerwanie lub zawieszenie biegu przedawnienia? Jaki wpływ na zaległości ma opłacanie bieżących składek? Czy, gdy ZUS domaga się zwrotu należności, płatnik może odwołać się od takiej decyzji? Sprawdź!

16 marca 2023

Zdaniem eksperta

Zmiana danych w ZUS - kiedy powinna być zgłoszona?

Kiedy musi być zgłoszona zmiana danych w ZUS oraz jak tego dokonać? Przeczytaj i dowiedz się jak to zrobić poprawnie!

15 marca 2023

Prawo pracy

Zgłoszenie pracownika do PPK

Obowiązek wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie ma praktycznie każdy pracodawca. Warto wiedzieć, którzy z pracowników mogą zostać uczestnikami programu. Jak wygląda zgłoszenie pracownika do PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

14 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Roczna składka zdrowotna - zasady wyliczania

Po dokonaniu rocznego rozliczenia składki zdrowotnej mogą wyjść nadpłaty lub niedopłaty. Czy roczna składka zdrowotna pomniejszana jest o wpłaty dokonywane w ciągu roku? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat rocznych rozliczeń składki zdrowotnej!

14 marca 2023

Zdaniem eksperta

Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika na 1/8 etatu

Zatrudnienie pracownika wiąże się z wieloma formalnościami. Jakie obowiązki są przy zatrudnianiu pracownika na 1/8 etatu?

9 marca 2023

Prawo pracy

Praca w niedziele i święta - jaka rekompensata za nią przysługuje?

Pracownik, który wykonuje pracę w niedziele i święta powinien otrzymać dzień wolny. W przypadku, jeżeli nie jest możliwe udzielenie dnia wolnego, pracodawca zobowiązany jest do wypłaty wynagrodzenia. Sprawdź, z czym wiąże się praca w niedziele i święta!

2 marca 2023

Prawo pracy

Kiedy stosować zwolnienie z PIT dla młodych

Ulga w opłacaniu podatku dochodowego przysługuje określonej grupie wiekowej. Kto może z niej skorzystać i prze jaki okres obowiązuje? Czy zwolnienie z PIT dla młodych jest zachętą do zawierania umów śmieciowych? Przeczytaj i dowiedz się!

27 lutego 2023

Ubezpieczenie ZUS

Umowa zlecenie a zasiłek chorobowy - czy to możliwe?

Umowa zlecenie a zasiłek chorobowy czyli czy osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenie ma prawo do świadczeń chorobowych? Jakie powinno się spełnić warunki? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy każdy zleceniobiorca może otrzymać zasiłek chorobowy!

24 lutego 2023

Ubezpieczenie ZUS

Ile wynoszą składki ZUS przy ryczałcie ewidencjonowanym?

Jeśli przedsiębiorca jako formę opodatkowania wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, wówczas od nowego roku składki zdrowotne będzie naliczał w oparciu o przychód. Jak rozliczane są składki ZUS przy ryczałcie ewidencjonowanym? Sprawdź!

23 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów