0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W księgowości

W księgowości

Rząd zapowiedział dłuższy termin na złożenie sprawozdania finansowego za 2021 rok

Ministerstwo Finansów w mediach opublikowało komunikat w sprawie terminów sprawozdawczych za 2021 rok. Czy termin na złożenie sprawozdania finansowego zostanie wydłużony? Czy zmiany obejmą również zeznania podatkowe CIT? Na pytania odpowiadamy w artykule!

5 kwietnia 2022

W księgowości

Zmiany w kasach rejestrujących na skutek Tarczy antyinflacyjnej 2.0

Wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej 2.0 wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców ewidencjonujących sprzedaż na kasie. Zmiany w kasach rejestrujących zaczynają obowiązywać już od 1 lutego 2022 roku. Sprawdziliśmy, jakie formalności należy wypełnić!

30 maja 2022

W księgowości

Sprzedaż samochodu a składka zdrowotna w 2022 roku!

Wskutek Polskiego Ładu zmianie ulegnie sposób obliczania składki zdrowotnej w zależności od formy opodatkowania. Od 2022 roku sprzedaż samochodu a składka zdrowotna będą pojęciami powiązanymi. Jak sprzedaż pojazdu wpłynie na wysokość składki zdrowotnej?

1 czerwca 2022

W księgowości

Obowiązkowa wymiana kas dla sprzedawców TAX FREE

Rząd stopniowo wprowadza obowiązek wymiany starych kas na kasy online. W nowej grupie są również sprzedawcy w systemie TAX FREE. Obowiązkowa wymiana kas dla sprzedawców TAX FREE do pewnego terminu! Jakie konsekwencje czekają za brak wymiany kasy?

5 kwietnia 2022

W księgowości

Nowy wzór ewidencji przychodów - ryczałt ewidencjonowany w 2022 roku

Już wkrótce wejdą w życie zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. W związku z nowymi zasadami ewidencji dla ryczałtowców MF przygotowało projekt wprodzajacy m.in nowy wzór ewidencji przychodów. Sprawdź, jak będzie wyglądać! Dowiedz się więcej

18 lipca 2022

W księgowości

Nowy limit amortyzacji aut i rat leasingowych - ile wyniosą?

Obecnie limit do odliczenia amortyzacji oraz raty leasingowej wynosi do 150 tyś zł lub 225 tyś zł w przypadku samochodów elektrycznych. Nowy limit amortyzacji aut i rat leasingowych jest pomysłem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Co się zmieni?

29 listopada 2021

W księgowości

Zwolnienie z kasy fiskalnej a pakiet VAT e-commerce

Wejście w życie pakietu e-commerce pozwoli podatnikom uniknąć obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Kiedy zatem przedsiębiorca uzyska zwolnienie z jej posiadania? Sprawdziliśmy, jakie czynności obejmować będzie zapowiedziane zwolnienie z kasy fiskalnej!

18 lipca 2022

W księgowości

Faktury uproszczone a ewidencja w JPK – MF zapowiedziało zmiany!

Ministerstwo Finansów w projektowanym rozporządzeniu dotyczącym ewidencji JPK zawarło nowe regulacje mające na celu zmiany w ewidencjonowaniu faktur uproszczonych. W jaki sposób ujmowane będą faktury uproszczone po wejściu przepisów w życie? Dowiedz się!

18 marca 2022

W księgowości

Oznaczenie TP w pliku JPK – jednak bez zmian?

Zgodnie z rozporządzeniem MF zmiany dotyczące pliku JPK, a dokładniej oznaczenia TP, miały wejść w życie 1 kwietnia 2021 roku. Czym jest oznaczenie TP i czy musisz je stosować w swojej deklaracji już teraz? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

13 maja 2021

W księgowości

Kasy fiskalne – czy będą kolejne zmiany?

Z początkiem maja moc prawną utraci rozporządzenie w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy fiskalne. Czy ustawodawca przewiduje zmianę obowiązujących przepisów? Znamy stanowisko Ministerstwa Finansów w tej sprawie!

25 czerwca 2022

W księgowości

Wystawienie e-paragonu możliwe tylko na kasie fiskalnej online!

Wystawienie e-paragonu może okazać się sporym utrudnieniem dla paruset tysięcy przedsiębiorców, którzy ewidencjonują sprzedaż na innej kasie, aniżeli kasie online. Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się przedsiębiorcy? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

W księgowości

Kasy rejestrujące w automatach – wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

Kasy rejestrujące w automatach? Przepisy regulujące zasady dotyczące kas rejestrujących przewidują specjalne udogodnienia w kwestii sprzedaży towarów i usług, w przypadku których wykorzystuje się automaty. Przeczytaj i sprawdź, na czym one polegają!

17 stycznia 2022

W księgowości

Wiążąca Informacja Stawkowa – jak ją uzyskać?

1 lipca 2020 r. prawomocność uzyska Wiążąca Informacja Stawkowa. Dzięki niej podatnicy będą mogli zabezpieczyć się na wypadek kontroli podatkowej oraz z wyprzedzeniem uzyskać informację o zmianach w opodatkowaniu. Przeczytaj i dowiedz się więcej o WIS.

30 czerwca 2022

W księgowości

Symbol MPP – obowiązkowy dla wszystkich transakcji objętych MPP?

Planowane jest wprowadzenie zmian w stosowaniu oznaczeń w JPK_VAT. Dotyczy to m.in. mechanizmu podzielonej płatności – split payment. Czy symbol MPP rzeczywiście stanie się łatwiejszy w stosowaniu? Sprawdź, na czym miałoby polegać uproszczenie!

16 lutego 2022

W księgowości

Kody grup towarów i usług (GTU) – co jeszcze zmieni się w JPK_V7?

Istniało wiele wątpliwości przy stosowaniu oznaczeń w JPK_V7. Według nowego projektu mają zostać wprowadzone zmiany, aby kody grup towarów i usług oraz inne oznaczenie stały się bardziej zrozumiałe. Przeczytaj i sprawdź jakich zmian można się spodziewać.

16 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów