0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: dzialalnosc-wykonywana-osobiscie

Artykuły:

Wynagrodzenie z umowy zlecenie jako przychód z działalności wykonywanej osobiście

Czym jest działalność wykonywana osobiście? Co ją odróżnia od działalności gospodarczej? Czy przychód uzyskany z tytułu umowy zlecenie można uznać za przychód z działalności wykonywanej osobiście? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 marca 2023

Działalność nierejestrowana a praca świadczona osobiście

Praca wykonywana osobiście utożsamiana jest z działalnością nierejestrowaną. Czy praca wykonywana osobiście to działalność nierejestrowana? Kiedy mowa o działalności nierejestrowanej oraz jakie są jej limity? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

1 grudnia 2022

Przychód z umowy o dzieło osoby fizycznej - jak rozliczyć?

Umowa o dzieło to jedna z umów cywilnoprawnych z których osiąga się przychód i należy się z niego rozliczyć. Jak rozliczyć przychód z umowy o dzieło na koniec roku? Przeczytaj, sprawdź jakie są zasady rozliczania tego przychodu w zeznaniu rocznym!

16 marca 2022

Działalność wykonywana osobiście czy działalność gospodarcza?

Działalność wykonywana osobiście i działalność gospodarcza to pojęcia często mylone. Nie powinno się ich jednak uznawać za tożsame. Czym się różnią? jakie są ich cechy wspólne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

20 grudnia 2017

Działalność gospodarcza czy wykonywana osobiście?

Działalność gospodarcza oraz działalność wykonywana osobiście wbrew pozorom nie są pojęciami tożsamymi. Czym są oraz jakie występują pomiędzy nimi różnice? Która forma jest korzystniejsza? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

30 maja 2017

Działalność wykonywana osobiście - co warto wiedzieć?

Działalność wykonywana osobiście i działalność gospodarcza to dwa różne pojęcia. Jakie różnice występują pomiędzy nimi? Czym dokładnie charakteryzuje się działalność wykonywana osobiście? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

29 listopada 2016

Samozatrudnienie - koszty

Dowiedz się o rodzajach i kosztach samozatrudnienia.

23 października 2014

Działalność wykonywana osobiście a działalność gospodarcza

Sprawdź, do jakich źródeł powinieneś zakwalifikować swój przychód.

29 września 2014

Freelancing – czy oszczędzamy na podatkach?

Czy wiesz, że działalność zarobkowa na własną rękę czasem pomaga zaoszczędzić? Wypróbuj freelancing i sprawdź, jak to zrobić!

21 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów