0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: eksport-towarow-poza-ue

Artykuły:

Faktura eksportowa - wszystko co warto wiedzieć

Eksport towarów jest sprzedażą towarów, która podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, ale - po spełnieniu określonych warunków - korzysta z opodatkowania stawką 0%. Czy wiesz, co powinna zawierać faktura eksportowa? Sprawdź w artykule!

27 września 2023

Eksport towarów poza UE przez nievatowca

Rozliczenie w zakresie eksportu towarów poza UE dotyczy zarówno czynnych podatników VAT, jak i tych zwolnionych przedmiotowo i podmiotowo z VAT. W artykule przeanalizujemy, jak eksport towarów poza UE powinien rozliczyć podatnik zwolniony z VAT! Sprawdź!

27 marca 2023

Formalności celne przy eksporcie towarów poza UE

Dokonując w ramach prowadzonej działalności dostawy towarów do krajów poza Unię Europejską należy pamiętać o wymogach formalnych w związku z tymi transakcjami. Jakie zatem należy wypełnić formalności celne przy eksporcie towarów poza UE? Sprawdź!

4 listopada 2022

Metoda kasowa VAT a eksport towarów poza UE

Metoda kasowa VAT to szczególna forma rozliczania podatku od towarów i usług. W jakich przypadkach można ją zastosować? Czy podatnicy dokonujący transakcji zagranicznych mogą wybrać tę formę do ustalania obowiązku podatkowego? Odpowiadamy w artykule!

4 marca 2020

Eksport towarów na rzecz osób prywatnych i nie tylko - część 2

Towary od polskich przedsiębiorców cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów także poza granicami kraju i UE. Sprawdź, jaką stawką podatku VAT powinien zostać objęty eksport towarów na rzecz osób prywatnych oraz szczególne reguły takiej sprzedaży!

14 sierpnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów