0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: mediacja

Artykuły:

Pozasądowe rozwiązywanie sporów w sprawach konsumenckich

Pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich zwykle jest korzystniejszą opcją dla obu stron transakcji ze względu na krótszy czas trwania i często niższe koszty. Czy wiesz, jakie są dostępne sposoby rozwiązywania takich sporów pozasądowo? Wyjaśniamy!

23 lutego 2023

Komisja pojednawcza czyli obowiązkowe mediacje z pracownikiem

W sytuacjach konfliktowych warto szukać polubownego rozwiązania. Również w kwestiach zawodowych warto szukać porozumienia. Na czym polega komisja pojednawcza. Czy mediacje między pracownikiem a pracodawcą są obowiązkowe? Przeczytaj i sprawdź!

26 stycznia 2022

Nowe regulacje unijne dotyczące branży e-commerce!

Nowe regulacje unijne dotyczące branży e-commerce, który weszły w życie wraz z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) wniosły ze sobą zmiany, które dotyczą korzystania z usług Internetowych. Jaki obowiązki będą dotyczyć firm? Sprawdź!

26 listopada 2020

Ugoda i mediacja zamiast postępowania sądowego

Najpopularniejszą metodą rozwiązywania konfliktu oraz dochodzenia roszczeń przez strony jest postępowanie sądowe. Jednak istnieją też mniej radykalne sposoby zakończenia sporu. Należą do nich ugoda oraz mediacja. Dowiedz się, czy są one korzystne!

22 października 2019

Mediacja w sporze między firmami – co warto o niej wiedzieć?

Mediacja to szansa na rozwiązanie sporu pomiędzy przedsiębiorstwami bez udziału sądu. W jaki sposób można ją rozpocząć? Ile kosztuje? Czym różni się od sądu polubownego? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

16 kwietnia 2019

Czym jest mediacja i w jakich przypadkach należy ja zastosować?

Mediacja jest stosowana w sprawach, w których spór można rozwiązać poprzez zawarcie ugody. Jest dobrowolnym środkiem rozwiązywania konfliktów, i wyjaśnienia spornych kwestii. Strony samodzielnie podejmują decyzję o czasie trwania mediacji. Przeczytaj!

3 września 2018

Mediacja i arbitraż - formy rozwiązywania konfliktów w biznesie

Nierzadko stosunki wśród przedsiębiorców są burzliwe. Nie chcesz rozstrzygać biznesowych konfliktów przed sądem? Zobacz, w jaki sposób można rozwiązać zaistniały spór. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym jest mediacja, a czym arbitraż!

24 stycznia 2018

Wniosek o zawezwanie do próby ugodowej w sprawie o zapłatę - wzór z omówieniem

Czym jest postępowanie pojednawcze? Jak powinien wyglądać wniosek o zawezwanie do próby ugodowej? Czym jest mediacja? Przeczytaj i dowiedź się więcej! Do pobrania darmowy wzór w formacie docx oraz pdf.

18 sierpnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów