0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: mobbing

Artykuły:

Mobbing - co to jest i jak można go rozpoznać?

Mobbing jest określeniem znanym zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Nie wszyscy jednak potrafią jednoznacznie określić, co ono oznacza. Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i sprawdź, jak rozpoznać to zjawisko w środowisku zawodowym!

19 czerwca 2024

Czym jest mobbing pochyły? Sprawdź na czym polega to zjawisko

Mobbing to negatywne zjawisko, polegające na uporczywym dokuczaniu, mające na celu obniżenie poczucia wartości drugiej osoby. Na czym więc polega zjawisko określane mobbingiem pochyłym? Czym sie różni? Przeczytaj i dowiedz się, czym jest mobbing pochyły!

27 czerwca 2023

Czym jest mobbing skośny?

Mobbing skośny jest jedną z form mobbingu, a więc uporczywego nękania ofiary, które wywołuje u niej zaniżoną ocenę w zakresie przydatności do pracy. Jakie roszczenia przysługują pokrzywdzonemu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

26 czerwca 2023

Polityka antymobbingowa w zakładzie pracy

Polityka antymobbingowa jest wdrażana w zakładach pracy w celu ochrony pracowników przed mobbingiem. Mobbing jest wrogim i nieetycznym zachowaniem w zakładzie pracy w stosunku do pracownika. Czy pracodawca ma obowiązek wdrażać politykę antymobbingową?

11 maja 2023

Zadośćuczynienie za mobbing w pracy – jak pracodawca może się bronić?

Czym jest mobbing w pracy? Jakie rozróżnia się przykłady zachowań wskazujących na mobbing? Jakie pracodawca posiada obowiązki w zakresie mobbingu? I przede wszystkim, jak pracodawca może się bronić przed zarzutem mobbingu w pracy? Przeczytaj i sprawdź!

27 października 2022

Odpowiedzialność pracodawcy za mobbing

Czy za mobbing, bez względu na podmiot, który go stosował, odpowiedzialność zawsze ponosi pracodawca? Czy kodeks pracy reguluje odpowiedzialności pracodawcy za szkody poniesione przez pracowników? Przeczyta i dowiedz się więcej na ten temat!

12 stycznia 2022

Mobbing wobec pracodawcy - jak się bronić?

Mobbing w miejscu pracy to znane zjawisko. Zwykle mowa jest jednak o nękaniu pracowników przez przełożonych, a nie odwrotnie. Jednakże pracodawca również może być nękany przez swoich podwładnych. Jakie kroki powinien wtedy podjąć? Przeczytaj!

4 lutego 2021

Obowiązek przeciwdziałania mobbingowi

Czym jest mobbing w świetle prawa? Kto może zostać ofiarą mobbingu? Jakie występują typy tego zjawiska? Czy pracodawca ma obowiązek przeciwdziałania mobbingowi? Odpowiedzi na powyższe pytania i nie tylko te, znajdziesz w naszym artykule!

20 lipca 2020

Mobbing w pracy - jak odróżnić krytykę od nękania?

Mimo, że krytyka w pracy jest dopuszczalna, a czasem nawet konieczna, trzeba wiedzieć gdzie leży granica pomiędzy zwróceniem uwagi pracownikowi a mobbingiem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest mobbing i jakie działania nie są uznawane za nękanie.

16 września 2019

Mobbing i dyskryminacja - jak wygląda postępowanie dowodowe?

Mobbing i dyskryminacja to pojęcia, które bardzo często traktowane są jako synonimy. Czy wiesz, jaka jest między nimi różnica? Jak wygląda postępowanie dowodowe w przypadku każdego z nich? Przeczytaj artykuł i zobacz, czym jest mobbing i dyskryminacja.

21 stycznia 2019

Mobbing w firmie - jak sobie z nim radzić?

Mobbing jest zjawiskiem, o którym coraz częściej się słyszy. Jak się okazuje wiele osób pracujących ma z nim styczność. Należy z nim walczyć, aby pracownicy zatrudnieni w firmie mogli czuć się komfortowo. Jak go identyfikować i jak postępować? Sprawdź!

20 lipca 2017

Mobbing w pracy - czym jest i gdzie szukać pomocy?

Niestety coraz częściej mamy do czynienia z zastraszaniem i nękaniem w pracy. Czym jest mobbing? Jak go rozpoznać oraz jak sobie z nim radzić? Kto ponosi konsekwencje mobbingu? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz w artykule. Koniecznie przeczytaj!

14 lipca 2017

Mobbing w firmie - jak się przed nim bronić?

Mobbing to zjawisko coraz bardziej powszechne. Niestety, coraz częściej można się z nim spotkać w zakładach pracy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym jest mobbing, jakie są jego poszczególne fazy oraz jak się przed nim bronić!

11 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów