0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: pierwsze-zasiedlenie

Artykuły:

Darowizna lokalu usługowego - z VAT czy bez VAT?

Darowizna lokalu usługowego stanowi formę nieodpłatnego przekazania posiadanych składników majątkowych, która traktowana jest jak sprzedaż i podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Po spełnieniu określonych warunków może jednak korzystać ze zwolnienia z VAT.

8 maja 2023

Kasa fiskalna przy sprzedaży nieruchomości - kiedy jest obowiązkowa?

Dowiedz się, czy kasa fiskalna przy sprzedaży nieruchomości jest potrzebna i czy możliwe jest korzystanie ze zwolnienia z kasy fiskalnej! Poznaj warunki uprawniające do korzystania ze zwolnienia z VAT przy sprzedaży! Dowiedz się więcej czytając artykuł!

11 sierpnia 2021

Pierwsze zasiedlenie a zwolnienie z VAT – kiedy ma miejsce?

Często do prowadzenia działalności niezbędna jest nieruchomość, w której np. prowadzone jest biuro. Przy zakupie takiej nieruchomości może występować pierwsze zasiedlenie. Czy pierwsze zasiedlenie a zwolnienie z VAT są zależne od siebie? Sprawdź!

21 lutego 2020

Sprzedaż nieruchomości będącej towarem handlowym a VAT

Sprzedaż nieruchomości rodzi konsekwencje na gruncie podatku VAT. W pewnych sytuacjach ustawodawca przewiduje zwolnienia. Dowiedz się, jakie konsekwencje na gruncie podatku VAT powoduje sprzedaż nieruchomości stanowiącej towar handlowy w firmie.

22 maja 2019

Pierwsze zasiedlenie w świetle prawa podatkowego - definicja

Zgodnie z ustawą o VAT, skomplikowanym regulacjom podlega stawka zwolniona przy sprzedaży nieruchomości. Najwięcej problemów interpretacyjnych budzi jednak jej zastosowanie w sytuacji, kiedy ma miejsce pierwsze zasiedlenie. Dowiedz się więcej!

23 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów