0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: procedura-vat-ioss

Artykuły:

Procedura VAT IOSS czyli pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów

Ze względu na wzrost popularności zakupów online, ustawodawca ujednolicił przepisy dotyczące sprzedaży towarów importowanych, wprowadzając pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów. Procedura VAT IOSS - poznaj szczegóły w artykule!

20 września 2023

Szczególna procedura VAT IOSS w zakresie importowanych towarów

Podatnicy, który dokonują sprzedaży do innych państw UE, mają możliwość skorzystania z uproszczonych procedur rozliczania podatku VAT. Jedną z nich jest procedura VAT IOSS. Co jednak w sytuacji, gdy podatnik nie korzysta z żadnej z procedur? Sprawdź!

8 lutego 2022

Jak rozliczyć podatek od sprzedaży na odległość towarów importowanych?

Aby poprawnie rozliczyć podatek od sprzedaży na odległość towarów importowanych należy pamiętać o ściśle zasadach ujętych w ustawie VAT. Nie jest to zagadnienie proste, jednakże z pomocą naszego artykułu dowiesz się na przykładach na co zwracać uwagę!

22 grudnia 2021

VAT IOSS na przykładach - rejestracja i korzystanie ze szczególnej procedury rozliczania podatku VAT towarów importowanych

Rozliczenie podatku VAT według szczególnej procedury VAT IOSS odnosi się do dostawy towarów importowanych z krajów trzecich o wartości nieprzekraczającej 150 EUR. Czym dokładnie jest VAT IOSS i jak należy go rozliczać? Sprawdź na naszych przykładach!

15 października 2021

VAT IOSS - na czym polega specyfika procedury punktu kompleksowej obsługi importu towarów?

Od 1 lipca br. weszły w życie nowe regulacje w zakresie e-commerce, na skutek których rozszerzona została procedura MOSS na dwie odrębne procedury - OSS i IOSS. W artykule przeanalizujemy szczególną procedurę importu VAT IOSS. Na czym ona polega? Sprawdź!

6 października 2021

Na czym polega procedura VAT IOSS?

Procedura VAT IOSS jest związana ze sprzedażą na odległość towarów importowanych i stanowi uproszczenie w tym zakresie. Dzięki tej procedurze, import towarów w ramach SOTI jest zwolniony z podatku w całej UE. Przeczytaj o tym więcej!

10 sierpnia 2021

VAT IOSS – wszystko, co warto wiedzieć

Od 1 lipca br. obowiązuje pakiet VAT e-commerce, który obejmuje procedurę kompleksowej obsługi towarów importowanych. Czym jest procedura VAT IOSS oraz jak należy rozumieć punkt kompleksowej obsługi towarów importowanych w praktyce? Przeczytaj i sprawdź!

2 sierpnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów