0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: przedawnienie-dlugu

Artykuły:

Podatki bez przedawnienia – Sejm przyjął nowelizację przepisów!

20 kwietnia 2021 roku sejm przyjął nowelizację przepisu Kodeksu karnego, a jej skutkiem są podatki bez przedawnienia! Co to oznacza dla podatników w praktyce i od kiedy obowiązują zmiany? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 kwietnia 2021

Przedawnienie długu w obrocie gospodarczym

Dłużnicy zgodnie z prawem mają możliwość całkowicie uniknąć odpowiedzialności karnej za swoje zobowiązania finansowe. Kiedy następuje przedawnienie długu w obrocie gospodarczym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 marca 2019

Ile lat musi minąć do przedawnienia długu? Ustawowe terminy

Od chwili, w której nastąpi przedawnienie długu, dłużnik nie ma obowiązku spłacenia zobowiązania, chyba że osobiście zrzeknie prawa do uchylenia się od spłaty. Sprawdź, ile lat musi minąć do przedawnienia długu i jakie niesie to za sobą konsekwencje!

23 stycznia 2019

Przedawnienie długu w praktyce

Wierzytelność stanowi uprawnienie do żądania świadczenia z określonego stosunku zobowiązaniowego, które przysługuje wierzycielowi wobec dłużnika. Gdy wierzyciel długo nie upomina się o swoje pieniądze, miejsce może mieć przedawnienie długu.

13 lipca 2018

Na jaki adres kierować wezwanie do zapłaty?

Sprawdź, jaki adres powinien widnieć na wezwaniu do zapłaty.

11 grudnia 2017

Przedawnienie długu a spłata

Z całą pewnością za korzystanie z usługi trzeba za nią zapłacić. Jednak zdarzają się sytuację, kiedy kolejne wezwania do zapłaty nie przynoszą skutku. Czy przedawnienie długu zwalnia z jego spłaty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów