0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: pusta-faktura

Artykuły:

Faktura zaliczkowa - czy można wystawić przed otrzymaniem zaliczki?

Otrzymane zaliczki powinny zostać udokumentowana fakturą zaliczkową wystawioną w odpowiednim terminie. Dowiedz się, czy faktura zaliczkowa może zostać wystawiona przed otrzymaniem zaliczki oraz jakie konsekwencje niesie takie postępowanie!

26 stycznia 2023

Pusta faktura wystawiona przez pracownika - konsekwencje

Pusta faktura to faktura, która nie odzwierciedla rzeczywistego zdarzenia gospodarczego, jednak konieczność odprowadzenia podatku VAT należnego istnieje. Czy pusta faktura wystawiona przez pracownika niesie negatywne konsekwencje dla przedsiębiorcy?

20 grudnia 2022

Korekta pustej faktury w trakcie kontroli – wyrok TSUE

Czym jest pusta faktura? Kiedy mamy z nią do czynienia? Czy pustą fakturę można skorygować? Dowiedz się, jakie stanowisko reprezentowały dotychczas organy skarbowe. Korekta pustej faktury, a najnowszy wyrok TSUE - Korzystne informacje dla podatników.

28 lipca 2021

Pusta faktura - uważaj na konsekwencje podatkowe!

Czym jest pusta faktura? Co grozi podatnikowi, który wystawił tego typu dokument? Czy nabywca ma prawo w takiej sytuacji do odliczenia podatku VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, z jakimi konsekwencjami wiąże się wystawienie pustej faktury!

2 lipca 2021

Korekta pustej faktury - czy jest dopuszczalna?

W obrocie gospodarczym może zdarzyć się sytuacja wystawienia tzw. "pustej faktury", która nie potwierdza rzeczywistej sprzedaży, jak należy wówczas postąpić? Czy korekta pustej faktury jest możliwa? Sprawdź zasady rozliczania i korygowania pustych faktur!

22 sierpnia 2020

Pusta faktura czyli jak rozliczać i korygować

W obrocie gospodarczym może zdarzyć się sytuacja w której wystawiona faktura nie potwierdza rzeczywistej sprzedaży. Jest to wtedy tzw. pusta faktura. Czy wraz z jej wystawieniem powstaje obowiązek podatkowy? Czy można taką fakturę skorygować? Sprawdź!

4 października 2017

Pusta faktura - konsekwencje wystawienia

Jeżeli wystawiona przez podatnika faktura nie odnosi się do realnie dokonanej transakcji, jest to tzw. pusta faktura. Nie zawiera ona błędu jednak dokumentuje czynność, która w rzeczywistości się nie odbyła. Co zrobić z takim fantem? Wyjaśniamy w artykule

24 września 2016

Kiedy nie odliczysz VAT z faktury kosztowej

Co do zasady dokumentem pozwalającym na dokonanie odliczeń podatku VAT jest faktura. Czy wiesz kiedy masz prawo do odliczenia VAT z faktury kosztowej, a kiedy nie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

2 marca 2015

Pusta faktura - warto wiedzieć

Pusta faktura jest efektem błędu. Czy puste faktury mogą funkcjonować w obiegu prawnym, jaki mają wpływ na dodatek VAT oraz składanie deklaracji VAT-7? Przeczytaj nasz artykuł a znajdziesz odpowiedzi na te pytania! Sprawdź!

24 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów