0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: remanent-poczatkowy

Artykuły:

Remanent w ciągu roku a zaliczka na podatek dochodowy

Podatnik ma możliwość sporządzenia spisu z natury w trakcie trwania roku podatkowego. Wówczas jego wartość uwzględniana jest podczas generowania zaliczki na podatek dochodowy. Dowiedz się, w jaki sposób remanent w ciągu roku wpływa na wysokość zaliczki.

23 lutego 2022

Zasady sporządzania spisu z natury - warto wiedzieć!

Każdy przedsiębiorca jest zobligowany przez ustawodawcę do sporządzenia remanentu w swojej firmie. Poznaj zasady sporządzania spisu z natury i zrób to prawidłowo. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy sporządzić spis z natury!

31 grudnia 2021

Spis z natury w szczególnych przypadkach - część 2

W jakich przypadkach należy sporządzić spis z natury, czy zawsze jest to koniec i początek roku podatkowego? Co podlega spisowi z natury i jak się go wycenia. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź czym się charakteryzuje spis z natury!

29 grudnia 2021

Inwentaryzacja, czyli spis z natury na koniec grudnia

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest przeprowadzić na koniec roku podatkowego spis z natury, który w praktyce nazywany jest inwentaryzacją. Jak powinna wyglądać i jakie elementy zawierać prawidłowo przeprowadzona inwentaryzacja? Dowiedz się więcej!

28 grudnia 2021

Arkusz spis z natury - wzór z omówieniem

Przedsiębiorca prowadzący KPiR jest zobowiązany do sporządzenia i wpisania do niej spisu z natury. Sprawdź, kiedy masz obowiązek sporządzenia spisu z natury i pobierz za darmo spis z natury z szerokim omówieniem w formacie PDF oraz DOCX. Przeczytaj!

22 grudnia 2021

Remanent początkowy przy zakładaniu działalności

Przedsiębiorcy rozpoczynając działalność, mają obowiązek sporządzić remanent początkowy. Czy wiesz, w jaki sposób ująć w nim rozpoczęte opakowania materiałów przekazanych z majątku prywatnego do majątku firmowego? Sprawdź! Odpowiedź w artykule!

14 grudnia 2021

Spis z natury na dzień rozpoczęcia działalności

Przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej ma obowiązek sporządzić i wpisać do ewidencji spis z natury na dzień rozpoczęcia działalności. Przeczytaj i dowiedz się, co trzeba ująć w spisie natury i jak wycenić ujęte w nim elementy.

21 maja 2021

Śródroczny spis z natury - kiedy należy przeprowadzać ?

Czy podatnik jest zobowiązany sporządzić i zgłosić do swojego urzędu skarbowego śródroczny spis z natury za każdy miesiąc?

13 listopada 2020

Zakup towarów przed rozpoczęciem działalności

Przed rozpoczęciem działalności zakupiłeś towar handlowy. Sprawdź czy zakup towarów przed rozpoczęciem działalności, można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów? Jak istnieją w tym przypadku ograniczenia i w jaki sposób należy je wycenić

16 stycznia 2020

Zakup towaru przed rozpoczęciem działalności

Czy zakup towaru przed rozpoczęciem działalności muszę gdzieś ująć, co w sytuacji gdy nie mam dowodu zakupu?

6 marca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów