0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: rozklad-czasu-pracy

Artykuły:

Elastyczny czas pracy dla rodziców 2024

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak od kwietniu 2023 r. stał się on bardziej powszechny ze względu na nowelizację kodeksu pracy. Zmiany wynikające z unijnych dyrektyw w tym zakresie dotyczyły pracujących rodziców. Dowiedz się więcej!

30 stycznia 2024

Z jakim wyprzedzeniem pracownik powinien otrzymać grafik pracy?

Grafik pracy przekazywany jest osobom zatrudnionym na podstawie stosunku pracy. Należy przekazać go swoim pracownikom przed rozpoczęciem pracy. Pytanie brzmi: w jakim czasie należy przekazać grafik pracy zatrudnionym? Odpowiadamy w artykule!

27 września 2023

Obwieszczenie o czasie pracy – kiedy je sporządzić?

Czy obwieszczenie o czasie pracy należy sporządzić zawsze, kiedy u pracodawcy nie obowiązuje regulamin pracy lub zbiorowy układ pracy? Jak powinno wyglądać takie obwieszczanie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 lipca 2023

Czy możliwa jest zmiana rozkładu czasu pracy z inicjatywy pracodawcy?

Rozplanowanie godzin pracy dla pracownika stanowi podstawę organizacji czasu pracy. Czy pracodawca może zmienić z dnia na dzień wcześniej ustalony plan pracy? Przeczytaj i dowiedz się kiedy może nastąpić zmiana rozkładu czasu pracy?

28 kwietnia 2023

Obowiązek sporządzania harmonogramu a stały rozkład czasu pracy

Czy pracodawca zawsze ma bezwzględny obowiązek sporządzania harmonogramu czasu pracy? Czy istnieją wyjątki, dla których jest zwolniony z tego obowiązku? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy pracodawca ma obowiązek przygotować harmonogram czasu pracy!

31 stycznia 2023

System i rozkład czasu pracy - tryb wprowadzenia i jego zmiana

W ramach systemów czasu pracy, pracodawca może stosować wobec pracowników różny rozkład czasu pracy, który powinien być odpowiednio wprowadzony lub zmieniony. Jak dokonać wprowadzenia i zmiany rozkładu czasu pracy? Przeczytaj nasz atykuł i sprawdź!

14 listopada 2022

Na czym polega indywidualny rozkład czasu pracy?

Na pisemny wniosek pracownika, pracodawca może wprowadzić indywidualny rozkład czasu pracy uwzględniający indywidualne potrzeby pracownika. Wniosek zazwyczaj dotyczy zmiany godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz innych zmian. Dowiedz się więcej!

7 listopada 2022

System i rozkład czasu pracy - jak wybrać najlepszy?

W przepisach możemy znaleźć wiele systemów czasu pracy. Na co zwracać uwagę, aby wybrać ten najlepiej dopasowany do toku pracy w firmie? Dlaczego odpowiedni rozkład czasu pracy jest tak istotny? W artykule znajdziesz charakterystykę każdego z systemów!

1 kwietnia 2022

Godziny pracy - jak ustalić wymiar czasu pracy?

Godziny pracy w firmie są regulowane przepisami kodeksu pracy. Istnieją pewne normy, których złamanie może powodować liczne konsekwencje. Bardzo przydatne w planowaniu czasu pracy jest ustalenie jego wymiaru. Sprawdź, jak ustalić godziny pracy w firmie!

17 stycznia 2020

Harmonogram czasu pracy – kiedy pracodawca powinien go tworzyć?

Rozkład czasu pracy danego pracownika może być sporządzony – w formie pisemnej lub elektronicznej – na okres krótszy niż okres rozliczeniowy. Jak prawidłowo sporządzić harmonogram czasu pracy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 czerwca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów