0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: smierc-wspolnika

Artykuły:

Śmierć wspólnika w spółce cywilnej - jakie wywołuje konsekwencje?

Spółka cywilna jest chętnie wybieraną formą prowadzenia działalności ze względu na brak nadmiernej formalizacji. Śmierć wspólnika w przypadku spółki cywilnej może oznaczać jej rozwiązanie. Sprawdź, jakie konsekwencje wywołuje śmierć wspólnika spółki!

22 listopada 2022

Śmierć wspólnika spółki jawnej a rozliczenie VAT

Jak śmierć wspólnika wpływa na kwestie formalne związane ze spółką jawną? Czy wiesz, jak śmierć wspólnika spółki jawnej wpływa na rozliczenie podatku od towarów i usług? Jaki jest status podatku VAT w przypadku spółki jawnej w likwidacji? Odpowiadamy!

21 października 2022

Dziedziczenie w spółce jawnej a zwolnienie z podatku

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce prawem, dziedziczenie może odbywać się w oparciu o zasady ustawowe, określone w Kodeksie cywilnym lub sporządzony przez spadkodawcę przed śmiercią testament. Czy dziedziczenie w spółce jawnej jest zwolnione z podatku?

20 września 2021

Dziedziczenie udziałów w spółce jawnej - czy jest możliwe?

Spółka jawna jest jedną ze spółek w polskim obrocie gospodarczym. Wpływa na to fakt, iż jest łatwa w założeniu i prosta w obsłudze. Co w przypadku śmierci jednego ze wspólników spółki jawnej? Czy możliwe jest dziedziczenie udziałów w spółce jawnej?

29 kwietnia 2019

Śmierć wspólnika spółki cywilnej - jakie konsekwencje?

Jedną z przyczyn powodujących rozwiązanie spółki może być śmierć wspólnika. Co w przypadku, gdy w umowie spółki zastrzeże się, że na jego miejsce wejdą spadkobiercy? Sprawdź w artykule najważniejsze informacje dotyczące obowiązków pozostałych wspólników.

17 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów