0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: spolka-komandytowo-akcyjna

Artykuły:

Czym charakteryzuje się spółka komandytowo-akcyjna?

Spółka komandytowo-akcyjna w ostatnich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem. Czym charakteryzuje się spółka komandytowo-akcyjna? Dla kogo jest spółka komandytowo-akcyjna oraz kto może ją utworzyć? Na zadane pytania odpowiadamy w artykule!

3 października 2022

Jednoosobowa spółka komandytowo-akcyjna – czy to możliwe?

Przedsiębiorcy coraz częściej na skutek ciągle zmieniających się regulacji decydują się na spółki kapitałowe. Czy spółka kapitałowa może być prowadzona w formie jednoosobowej? Sprawdźmy zatem, czy możliwa jest jednoosobowa spółka komandytowo-akcyjna!

21 lipca 2022

Zwolnienie z PCC pożyczki spółki komandytowo-akcyjnej

Spółka komandytowo-akcyjna to jedna z bardziej popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej. Czy pożyczka udzielona spółce może zostać zwolniona z opłacania podatku? Zwolnienie z PCC pożyczki spółki komandytowo-akcyjnej sprawdź czy to możliwe!

13 lipca 2022

Formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej

W Polsce istnieje kilka form prowadzenia działalności gospodarczej. Wybór takiej formy do jedna z pierwszych decyzji, jaką musza podjąć nowi przedsiębiorcy. Poznaj dostępne formy organizacyjno-prawne działalności i sprawdź jakie mają wady i zalety!

17 marca 2022

Sprawozdanie o praktykach płatniczych – kto musi je składać?

Obowiązkowe sprawozdanie o praktykach płatniczych. Od 2021 roku podatników obowiązują nowe regulacje związane ze sporządzaniem sprawozdań ze stosowanych praktyk płatniczych. Kto i do kiedy zobligowany jest do złożenia takiego rodzaju sprawozdania.

8 stycznia 2021

Jak założyć firmę - w pojedynkę czy ze wspólnikiem?

"Otworzę własną działalność” - to zdanie, od którego często wszystko się zaczyna. Jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka? Poznaj wady i zalety obu form prowadzenia firmy. Jak założyć firmę? Sprawdź!

15 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów