0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: transakcja-lancuchowa

Artykuły:

Sprzedaż na rzecz kontrahenta z UE z przemieszczeniem towarów do kraju poza UE

Transakcje zagraniczne bywają wątpliwe dla przedsiębiorców z uwagi na trudność w rozliczeniu ich na gruncie VAT. Czy sprzedaż na rzecz kontrahenta z UE z przemieszczeniem towarów do kraju poza UE należy rozliczyć jako WDT czy eksport towarów? Odpowiadamy!

22 lutego 2023

Nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego - rozliczenie

Przedsiębiorcy często decydują się na zakup towaru z zagranicy, który może odbyć się z udziałem pośrednika. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego? Sprawdź, jak rozliczyć taką transakcję!

16 grudnia 2022

Import towarów w łańcuchu dostaw – rozliczenie VAT

Szczególnie skomplikowane dla podatników bywają transakcje łańcuchowe. Miejsce ustalenia opodatkowania VAT jest dla wielu trudne. Na wstępie warto ustalić kraj rozpoczęcia oraz zakończenia importu. Jak zatem rozliczyć import towarów w łańcuchu dostaw?

23 listopada 2021

Transakcja łańcuchowa w krajach trzecich – rozliczenie VAT

Transakcja łańcuchowa kojarzy się z dostawą towarów na terenie Unii Europejskiej. Istnieje też możliwość sytuacji gdzie cała transakcja odbywa się poza UE ale z podmiotem z Polski. W takiej sytuacji warto rozważyć jak rozliczyć to w zakresie podatku VAT.

19 października 2021

Zakup towaru z Chin na rzecz nabywcy z Polski a podatek VAT

Zakup towaru z Chin na rzecz nabywcy z Polski cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Czy zakup towaru z Chin jest transakcją łańcuchową? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy rozliczyć podatek VAT od zakupu towarów z Chin!

12 sierpnia 2021

Transakcje łańcuchowe w JPK V7 - jak należy wykazywać?

W jaki sposób transakcje łańcuchowe w JPK będą wykazywane? Czy analogicznie jak transakcja trójstronna?

14 sierpnia 2020

Sprzedaż towarów w porcie i na pokładach statków w praktyce cz.2

Dokonując zakupu towarów od zagranicznych kontrahentów podatnicy zastanawiają się, jak opodatkowana jest sprzedaż towarów w porcie i na pokładach statków. Dowiedz się, jak w tym przypadku zastosowane są reguły Incoterms oraz transakcji łańcuchowej!

25 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów