7 wyników dla tematu: ugoda-sadowa

Artykuły:

Wypłata wynagrodzenia po ugodzie sądowej

W sporach pomiędzy pracodawcą a pracownikiem dotyczących finansów często pojawia się pytanie jaką wartość powinna przybrać wypłata wynagrodzenia po ugodzie sądowej. Czy należna jest w kwocie netto czy kwocie brutto? Przeczytaj i przekonaj się!

20 sierpnia 2021

Ugoda sądowa – ogólna charakterystyka

Przepisu polskiego prawa umożliwiają stroną konfliktu zawarcie ugody przed sądem, który rozpoznaje toczący się spór pomiędzy stronami. Kiedy zatem ugoda sądowa ma zastosowanie w postępowaniu sądowym? Przedstawiamy na czym polega instytucja ugody sądowej!

10 sierpnia 2021

Ugoda i mediacja zamiast postępowania sądowego

Najpopularniejszą metodą rozwiązywania konfliktu oraz dochodzenia roszczeń przez strony jest postępowanie sądowe. Jednak istnieją też mniej radykalne sposoby zakończenia sporu. Należą do nich ugoda oraz mediacja. Dowiedz się, czy są one korzystne!

22 października 2019

Niewykonanie ugody przez dłużnika - co zrobić?

Gdy dłużnik zalega z zapłatą, może paść propozycja zawarcia ugody. W zamian za ustępstwa, np. rozłożenie długu na raty, umorzenie odsetek lub części długu, dłużnik zobowiązuje się spłacić swoje zobowiązanie. Jakie skutki może mieć niewykonanie ugody?

4 października 2018

Spory między przedsiębiorcami - metody ich rozwiązywania

Do sporów dochodzi miedzy ludźmi każdego dnia. Jednak jeśli w grę wchodzą pieniądze lub zagrożenie dla własnego biznesu, te nieporozumienia są szczególnie trudne do rozwiązania. Jakie są rozwiązania na spory między przedsiębiorcami? Poznaj je!

18 maja 2018

Ugoda jako rozwiązanie sporu o wierzytelność

Dochodzenie wierzytelności nie należy do przyjemnych procesów dla przedsiębiorców, często okazuje się skomplikowany, a nawet nieskuteczny. Popularne stają się pozasądowe rozwiązanie sporu o wierzytelność m.in. jako ugoda. Sprawdź, na czym polega!

24 lipca 2017

Ucieczka dłużnika w alimenty sposobem na wierzycieli?

Ucieczka dłużnika w alimenty staje się coraz powszechniejsza jako przejaw uchylania się dłużnika od egzekucji. Działania takie podejmują podmioty, które mają dochody lub zamierzają dochody dopiero zalegalizować będąc jednocześnie dłużnikami. Przeczytaj!

15 października 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów