7 wyników dla tematu: wykup-z-leasingu

Artykuły:

Darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne

Obecne sprzedaż samochodu wycofanego z działalności, przed upływem 6 lat skutkuje opodatkowanym tej sprzedaży w działalności. Wyjaśniamy, jakie zobowiązania podatkowe powoduje darowizna samochodu osobowego po wykupie z leasingu na cele prywatne. Sprawdź!

27 czerwca 2022

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu - jak ustalić?

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu osobowego przez firmy w Polsce. Podatnicy zazwyczaj po zakończeniu leasingu dokonują jego wykupu. Jaka jest wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego?

22 czerwca 2022

Leasing a najem długoterminowy – korzyści podatkowe w 2022 roku

W ramach Polskiego Ładu ustawodawca wprowadził zmiany w zakresie sprzedaży poleasingowanych pojazdów. Podatnicy zatem coraz częściej zastanawiają się nad najmem długoterminowym. Leasing a najem długoterminowy - czym różnią się te sposoby finansowania?

4 marca 2022

VAT przy wykupie pojazdu z leasingu na cele prywatne wspólnika spółki

Polski Ład wywołał niemałe zamieszanie w zakresie leasingowanych pojazdów, które po zakończonej umowie wykupowane są prywatnie. Przeczytaj i poznaj skutki w podatku VAT przy wykupie pojazdu z leasingu i przekazania go na cele prywatne wspólnika spółki!

28 grudnia 2021

Wykup samochodu z leasingu w celu dalszej odsprzedaży

Wykorzystywanie pojazdu w działalności to coraz powszechniejsza praktyka. Po zakończeniu umowy leasingowej co do zasady, przedsiębiorca ma możliwość wykupu pojazdu. Jakie konsekwencje niesie wykup samochodu z leasingu do dalszej odsprzedaży? Sprawdź!

5 października 2021

Wykup z leasingu a prywatne auto i korekta kosztów eksploatacyjnych

Przedsiębiorcy korzystający w działalności gospodarczej z możliwości leasingu często wykupują te pojazdy po zakończonej umowie. Czy to oznacza, że powinni korygować koszty eksploatacyjne, które ponieśli? Sprawdź co robić, gdy następuje wykup z leasingu!

20 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów