0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: wystapienie-wspolnika-ze-spolki

Artykuły:

Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej bez wynagrodzenia

Co do zasady wspólnik występujący ze spółki cywilnej otrzymuje należne wynagrodzenie w postaci zwrotu wniesionego wkładu. Czy możliwe jest wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej bez wypłaty udziału? Sprawdź, jakie to rodzi konsekwencje podatkowe!

28 lutego 2023

Spłata wspólnika występującego ze spółki a konsekwencje dla wspólników

Wspólnik, który występuje ze spółki jest spłacany przez pozostałych wspólników spółki. Jakie skutki podatkowe niesie spłata wspólnika występującego ze spółki? Jak jest traktowana spłata przez pozostałych wspólników? Na pytania odpowiadamy w artykule!

2 września 2022

Wystąpienie komandytariusza ze spółki komandytowej a podatek dochodowy

Wspólnicy spółki komandytowej decydują się ją opuścić z różnych względów, najczęściej należą do nich przyczyny ekonomiczne. Jakie konsekwencje niesie wystąpienie komandytariusza ze spółki komandytowej? Jak to rozliczyć na gruncie podatku dochodowego?

14 czerwca 2022

Prawa wspólnika w związku z wystąpieniem ze spółki cywilnej

Prowadząc działalność w formie spółki cywilnej właścicielami majątku działalności są wspólnicy. Czy wystąpienie wspólnika ze spółki ma wpływ na majątek działalności? Jakie są prawa wspólnika w związku z wystąpieniem ze spółki cywilnej? Sprawdź!

9 marca 2022

Jak dokonać zmiany wspólnika w spółce cywilnej?

Spółka cywilna musi posiadać co najmniej dwóch wspólników. Dlatego gdy następuje zmiana wspólnika ważne jest dokonanie tego w odpowiedni sposób. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest spółka cywilna i w jakich etapach dokonać zmiany wspólnika!

5 marca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów