0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: zbycie-udzialow

Artykuły:

Zajęcie udziałów w spółce z o.o. – czy można dokonać ich sprzedaży?

Jakie ograniczenia przy zbyciu udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością mogą wyniknąć z ich zajęcia? Czy zajęcie udziałów w postępowaniu egzekucyjnym uniemożliwia taką sprzedaż? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 maja 2023

Zbycie udziałów w zagranicznej firmie a podatek dochodowy

Wiele problemów podatkowych powoduje zbycie udziałów w zagranicznej firmie. W tym przypadku należy uwzględnić nie tylko przepisy ustawy o PIT, ale również odnieść się do postanowień właściwej umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania.

17 kwietnia 2023

Zbycie udziałów w spółce z o.o. - jak wygląda?

Spółki kapitałowe mogą zmieniać swój skład osobowy poprzez sprzedaż udziałów przez wspólników. Jak przebiega taki proces, jakie są sposoby oraz konsekwencje dla wszystkich wspólników? W artykule omawiamy, jak wygląda zbycie udziałów w spółce z o.o.!

12 kwietnia 2023

Sprzedaż udziałów poniżej wartości nominalnej – skutki w PIT

Czasami zbywający udziały chciałby je sprzedać po cenie niższej niż wartość nominalna. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Jakie skutki rodzi sprzedaż udziałów po cenie niższej niż wartość nominalna? Od jakiej kwoty należy zapłacić podatek? Sprawdź!

30 września 2021

Sprzedaż udziałów w spółce - konsekwencje sprzedaży

Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a sprzedaż w przypadku całej spółki - konsekwencje sprzedaży. Czy musisz dokonać zapłaty podatku z tytułu zbycia lub zorganizować zgromadzenie wspólników? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

6 maja 2021

Sprzedaż firmy - wszystko co warto wiedzieć!

Według obowiązującego prawa firmą osoby fizycznej jest jej imię oraz nazwisko, natomiast osoby prawnej jej nazwa. Na czym polega ochrona prawa do firmy? Czy przedsiębiorca może firmą dowolnie rozporządzać? Sprawdź czy możliwa jest sprzedaż firmy.

19 kwietnia 2021

Zniesienie współwłasności a zbycie udziałów – co lepsze?

Własność określonej rzeczy ruchomej bądź nieruchomości może przysługiwać niepodzielnie więcej niż jednaj osobie. W jaki sposób dokonuje się zniesienia współwłasności? Czy zbycie udziałów może być lepszym wyjściem niż zniesienie współwłasności?

30 września 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów