0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: zwolnienie-z-dlugu

Artykuły:

Zwolnienie z długu - jak przebiega i kiedy może mieć miejsce?

Zwolnienie z długu to instytucja prawa cywilnego, w wyniku której wierzyciel zrzeka się wierzytelności, a dłużnik zostaje zwolniony z obowiązku jej spłaty. Czy wiesz jak wygląda zwolnienie z długu w przypadku dłużników solidarnych? Wyjaśniamy w artykule!

12 września 2023

Zwolnienie z długu w zamian za przeniesienie własności nieruchomości

Zwolnienie z długu jest poniekąd formą umowy pomiędzy dłużnikiem, a wierzycielem. Czy wiesz, jakie skutki podatkowe powoduje przeniesienie własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu? Jak rozliczyć taką transakcję? Wyjaśniamy w artykule!

21 listopada 2022

Skutki podatkowe zwolnienia z długu przez dostawców

Z powodu licznych problemów z regulowaniem zobowiązań, przedsiębiorcy prosili kontrahentów o umorzenie długu. Wielu zgadzało się, ze względu na ciężką sytuację. Czy taka dobra wola kontrahentów niesie za sobą skutki podatkowe zwolnienia z długu ?

1 grudnia 2021

Zwolnienie z długu - jakie są zasady i skutki?

Zwolnienie z długu jest umową między wierzycielem i dłużnikiem. Wygaśnięcie zobowiązania następuje poprzez złożenie oświadczenia przez dłużnika o przyjęciu zwolnienia. W jakiej formie zawiera się umowę o zwolnienie z długu i jakie są jej skutki?

30 maja 2019

Umorzenie długu - jakie korzyści z tego płyną?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że umorzenie długu nie przynosi żadnych korzyści dla wierzyciela a wręcz przeciwnie ponosi on tym sposobem same straty. Jaki jest sens stosowania takiego rozwiązania? Sprawdź, kiedy można umorzyć dług!

19 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów