0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: zwrot-vat-w-terminie-25-dni

Artykuły:

Zwrot podatku VAT zaliczony na poczet innego zobowiązania podatkowego

Czynni podatnicy VAT są zobligowani do wysyłki pliku JPK_V7K (dla rozliczeń kwartalnych) lub JPK_V7M (dla rozliczeń miesięcznych). Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy zwrot podatku VAT można przeznaczyć na zapłatę innego zobowiązania podatkowego!

27 kwietnia 2023

Warunki zwrotu VAT - najważniejsze informacje

Czynni podatnicy VAT, posiadając nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, mają prawo ubiegać się o zwrot podatku. Jakie są warunki zwrotu VAT? Jakie terminy obowiązują? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy warto ubiegać się o zwrot VAT!

6 października 2021

Zwrot podatku VAT - podstawowe informacje

Poznaj zasady powstania nadpłaty podatku naliczonego nad należnym oraz wystąpienia o zwrot podatku VAT. Dowiedz się, w jakich terminach możesz liczyć na zwrot nadwyżki podatku VAT i jakie warunki należy w tym celu spełnić! Odpowiedź w naszym artykule!

8 września 2021

Zwrot różnicy podatku w terminie 25 dni - podstawowe warunki

Czynni podatnicy VAT mają możliwość ubiegania się o zwrot nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym, wynikającej z deklaracji VAT za dany okres rozliczeniowy. Czy zwrot różnicy podatku może nastąpić w terminie 25 dni? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 grudnia 2020

Wniosek o zwrot VAT w terminie 25 dni - wzór z omówieniem

Przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku VAT mają możliwość odliczenia podatku VAT. Czy wiesz, w jaki sposób należy napisać wniosek o zwrot VAT w terminie 25 dni? Sprawdź! W artykule do pobrania darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF!

29 sierpnia 2017

Zwrot podatku VAT - wszystko co warto wiedzieć

Przedsiębiorco czy wiesz, w jakim terminie możliwy jest zwrot podatku VAT? Sprawdź, jakie warunki należy spełnić aby możliwy był zwrot podatku VAT w terminie 25, 60 lub 180 dni. Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

1 czerwca 2017

Ubiegasz się o zwrot VAT? Pamiętaj, że możesz zostać skontrolowany!

Przedsiębiorcy, którzy w danym okresie rozliczeniowym wykazali nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, mogą ubiegać się o zwrot VAT w terminach 25, 60 lub 180 dni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak odzyskać podatek VAT i uchronić się od kontroli.

14 kwietnia 2017

Zwrot nadwyżki VAT w skróconym terminie a korekty faktur

Najważniejszym warunkiem, który powoduje, że zwrot nadwyżki VAT w skróconym terminie jest możliwy, są w całości opłacone faktury wydatkowe. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy otrzymane korekty faktur utrudniają możliwość uzyskania przyspieszonego zwrotu.

7 kwietnia 2017

Terminy zwrotów podatku VAT - warto wiedzieć

W sytuacji gdy u podatnika wystąpiła nadwyżka podatku VAT naliczonego nad należnym, może starać się o zwrot podatku VAT. Czy wiesz, jakie są terminy zwrotów podatku VAT oraz jakie wymogi formalne należy spełnić aby zwrot był możliwy? Sprawdź w artykule!

5 kwietnia 2017

Skrócony termin zwrotu VAT - warto wiedzieć

Dowiedz się, ile wynosi skrócony termin zwrotu VAT oraz kto może z niego skorzystać po nowelizacji ustawy o VAT. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby było to możliwe! Przeczytaj nasz artykuł, gdzie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

4 kwietnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów