Poradnik Przedsiębiorcy

Alergia wziewna - domowe sposoby leczenia

Załzawione i piekące oczy, zatkany nos… To tylko niektóre objawy, które niemal każdego roku dopadają alergików. Oprócz leków przepisanych przez specjalistów istnieje również szereg naturalnych metod wspomagających złagodzenie objawów. Alergia wziewna może się nam mocno dać we znaki i pojawić się znienacka. Jak z nią walczyć? Poznaj domowe sposoby!

Przede wszystkim warto podkreślić, że domowe sposoby powinny być jedynie pomocą w terapii i zawsze należy być pod opieką specjalisty, który przygotuje dla nas odpowiednią terapię. Poza tym domowe sposoby są skuteczne o tyle, o ile nie jesteśmy uczuleni na żaden z nich. Warto o tym pamiętać, podchodzić do wszystkiego ostrożnie i konsultować się z lekarzem.

Alergia wziewna - co pyli?

Zanim przejdziemy do tego, jak walczyć z alergią wziewną, warto zapoznać się z kalendarzem pylenia. Dzięki temu, jeżeli w danym okresie pojawią się u nas nieprzyjemne objawy, możemy wyeliminować pewne alergeny. Rozpoznanie, co nas uczula, jest kluczowe.

alergia wziewna

Alergia wziewna - domowe sposoby na złagodzenie objawów

Przede wszystkim dla wszystkich, których uczulają wszelkie pyłki, ważne jest jak najskuteczniejsze unikanie ich. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, częściej trudno się z nimi nie zetknąć, jednak wypoczynek na łące, kiedy atakuje nas alergia wziewna, nie będzie dobrym pomysłem.

Można próbować złagodzić objawy np. kiedy przychodzimy do domu, przebierzmy się i weźmy prysznic - pyłki mogły się bowiem umiejscowić w naszych ubraniach, czy na naszym ciele. Dzięki temu od razu powinno nam się zrobić nieco lżej.

Jeżeli dopadła nas alergia wziewna, musimy pamiętać, że mamy większe zapotrzebowanie na witaminę C. Ma ona właściwości antyhistaminowe, tym samym pomaga w zwalczaniu objawów alergii, takich jak problemy z oczami, katar czy nieprzyjemne uczulenia pojawiające się na skórze. Dlatego dbajmy o to, by nasza dieta była bogata w witaminę C, a w razie konieczności suplementujmy ją.

Warto włączyć również do diety czosnek. Alergia wziewna często objawia się katarem i zatkanym nosem, a takiej uciążliwej sytuacji czosnek może nam pomóc w oczyszczeniu i złapaniu głębszego oddechu.