0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Bank darmowych zdjęć – tych 16 stron musisz znać!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jeżeli posiadasz własną stronę internetową i zależy ci na jej rozwoju, musisz zadbać o profesjonalizm tego miejsca. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj teksty, które nie zostały zilustrowane odpowiednią grafiką. Ludzie są w większości wzrokowcami, cenią sobie nie tylko treść, lecz także formę artykułu, dlatego grafika wydaje się po prostu niezbędna. Fotografie wysokiej jakości mogą wydawać się drogie, jednak w tym przypadku z pomocą przychodzi nam bank darmowych zdjęć. Dzięki takim miejscom w internecie każdy może dodać na swojej stronie ciekawą grafikę w doskonałej jakości. Pamiętajmy jednak, żeby nie iść na łatwiznę. Uważny czytelnik zauważy ten sam obraz na 10 kolejnych witrynach. Warto mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych stron. Przedstawiamy 16 banków darmowych zdjęć z licencją CC0!

CC0 - co to znaczy?

Utwory objęte prawem autorskim można udostępniać na zasadzie licencji Creative Commons. Wśród tego zestawu znajdują się utwory oznaczone skrótem CC0 - oznacza to grafiki, które można udostępniać w każdej postaci, wykorzystywać do celów komercyjnych i prywatnych, nie ponosząc za to żadnych opłat. Nie ma również obowiązku wskazania autora zdjęcia i podziękowań.

Bank darmowych zdjęć - 16 stron, które musisz znać!

 1. Pexels - chyba najbardziej znany bank zdjęć; dużo grafik różnego rodzaju: wzory, obrazy, fotografie ludzi. Wyszukiwanie zdjęć po słowach kluczowych.

 2. Kaboompics - zdjęcia są dobrze otagowane, szukanie jest dość proste, dostępne kategorie to między innymi: miasto, moda, jedzenie, krajobrazy.

 3. Unsplash - na tej stronie można zapisać się do newslettera, dzięki któremu raz na 10 dni otrzymamy 10 zdjęć wysokiej jakości. Bank oferuje zdjęcia w wielu kategoriach, między innymi: miejsce pracy, natura, ludzie, zwierzęta czy miasta.

 4. FoodiesFeed - bank darmowych zdjęć jedzenia.

 5. Death to the Stock Photo - dzięki subskrypcji co miesiąc można otrzymać na maila zestaw darmowych zdjęć.

 6. DesignersPics.com - zdjęcia kolorowe, wyraziste, w wielu kategoriach, np. biznes, architektura, ludzie, technologia itp.

 7. Gratisography - zdjęcia wysokiej jakości wykonane przez fotografa Ryana McGuire’a.

 8. ISO Republic - darmowe zdjęcia w wielu kategoriach.

 9. New Old Stock - zdjęcia w stylistyce vintage.

 10. Picjumbo - zdjęcia w kategoriach: zwierzęta, architektura, praca, ślub, zima itp.

 11. Skitterphoto - bank darmowych zdjęć w wielu kategoriach: przyroda, zwierzęta, ludzie, światła, transport, miasto itp.

 12. Snapwire Snaps - można również zapisać się na newsletter, aby co tydzień otrzymać 7 nowych zdjęć.

 13. Startup stock photos - zdjęcia dla blogów, start-upów, firm wszelkiego rodzaju. Kategorie takie jak miejsce pracy, biznes, praca itp.

 14. StockSnap.io - darmowe zdjęcia wysokiej jakości.

 15. Travel coffee book - wysokiej jakości zdjęcia z podróży.

 16. Viintage - zdjęcia vintage, stare reklamy, plakaty, ilustracje itp.

Własne grafiki - większa szansa na zdobycie uwagi klienta

Warto także czasami zadbać o własne grafiki czy infografiki, które dobrze wykonane mogą zdobywać naprawdę wysokie zasięgi w mediach społecznościowych, ale nie tylko. Dobrze opracowana infografika ma szansę wysoko uplasować się w wynikach wyszukiwania w Google Grafika. Dzisiaj wielu użytkowników poszukuje informacji poprzez wpisanie interesującego ich tematu w wyszukiwarce, a następnie przechodzi do zakładki Grafika, aby jeszcze szybciej dotrzeć do pożądanych przez nich treści. Są to powody, dla których czasami warto poświęcić trochę więcej czasu i opracować coś, co pomoże nam zdobyć jeszcze większy ruch na stronie i przełożyć go na większą konwersję.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów