0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Funkcje Messengera - czy aby na pewno znasz je wszystkie?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych, z których korzystają Polacy. Aplikacja ta towarzyszy nam na każdym kroku i spełnia dużo więcej funkcji, niż było to wstępnie zakładane. Możemy zaobserwować, jak staje się coraz bardziej rozbudowana i co chwilę zaskakuje nowymi opcjami. Czy znasz jednak wszystkie dostępne możliwości popularnego komunikatora? Poznaj funkcje Messengera, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

Poznaj mniej znane funkcje Messengera

Messenger to aplikacja Facebooka, która została stworzona w celu komunikowania się ze znajomymi. Pierwotnie komunikator bazował na liście kontaktów z naszego profilu, a dostępne funkcje ograniczały się jedynie do wysyłania wiadomości tekstowych. Z biegiem lat Messenger był wielokrotnie zmieniany i udoskonalany pod kątem użyteczności, dzięki czemu nabrał zupełnie nowego oblicza. Poznaj ukryte funkcje Messengera, które mogą okazać się niezwykle przydatne.

Udostępnianie lokalizacji

Dzięki tej opcji możemy pokazać komuś swoją lokalizację, co zdecydowanie ułatwi spotkanie się ze znajomymi czy wskazanie komuś jakiegoś miejsca. Udostępniona lokalizacja będzie wyświetlać się przez 60 min i na bieżąco pokazywać, gdzie aktualnie się znajdujemy. Aby uruchomić tę funkcję, należy kliknąć ikonę z krzyżykiem, która znajduje się przy pasku wpisywania wiadomości. Następnie rozwinie nam się lista aplikacji, w której znajdziemy opcję Lokalizacja.

Funkcje Messengera - lokalizacja

Mamy również możliwość przypięcia dodatkowej lokalizacji i wyznaczenia do niej trasy, z której również może skorzystać nasz rozmówca. W każdej chwili możemy przerwać przesyłanie danych o lokalizacji, klikając Zakończ udostępnianie.

Funkcje Messengera - wyznaczanie trasy 

Zmiana koloru rozmowy, pseudonimu i emoji

Funkcje Messengera umożliwiają nam zmianę pseudonimu użytkowników rozmowy, przypisywanie koloru oraz dopasowanie emoji dla wybranej konwersacji. Aby zastosować tę funkcję, wystarczy w oknie rozmowy kliknąć ikonę znajdującą się z prawej strony kamery, a następnie wybrać interesujące nas opcje.

 Funkcje Messengera - zmiana koloru czatu

Tworzenie skrótu szybkiego dostępu

Na ekranie naszego smartfona możemy stworzyć skrót do szybkiego rozpoczęcia rozmowy z wybranymi osobami. Wystarczy dłużej przytrzymać przycisk, klikając w konwersację z daną osobą i z wyświetlonego menu wybrać opcję Utwórz skrót. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli chcemy w szybki sposób napisać do kogoś wiadomość bez konieczności uruchamiania komunikatora i odnajdywania go z listy.

 Funkcje Messengera - tworzenie skrótu szybkiego dostępu

Zmiana wielkości emotikonek

Wszyscy chętnie korzystamy z różnego rodzaju emotek, które sprawiają, że łatwiej wyrazić emocje podczas rozmowy. Czy wiesz, że możesz dowolnie zmienić ich rozmiar? Wystarczy, że po wyborze emotki przytrzymamy ją dłużej, a ona zacznie się powiększać. Jeśli jej rozmiar już jest dla nas zadowalający, odrywamy palec, a emotka automatycznie wysyła się w powiększonej wersji.

 Funkcje Messengera - emotikony

Wspólne planowanie

Tworzenie planu jest czymś w rodzaju kalendarza spotkań. Możemy zaplanować wspólne wydarzenie oraz ustawić przypomnienie, które nam wcześniej o nim przypomni. Funkcję tę ustawiamy w tym samym miejscu, gdzie pseudonim rozmówcy i kolor czatu, które zostały opisane już wcześniej. Po kliknięciu Rozpocznij plan wyświetla nam się okno, w którym ustawiamy datę wydarzenia.

 Funkcje Messengera - wspólne planowanie

 

Następnie mamy możliwość nadania nazwy, godziny i miejsca spotkania. Kiedy wszystko zostanie uzupełnione, rozmówca dostanie komunikat o utworzonym planie. Odbiorca może wejść w ustawienia planu i oznaczyć, czy może wziąć udział w spotkaniu, czy nie.

 Funkcje Messengera - planowanie spotkania

Bez wątpienia funkcje Messengera stają się coraz bardziej rozbudowane. Wprowadzane do komunikatora nowe rozwiązania sprawiają, że staje się on niezbędnym narzędziem w codziennym życiu, który nie tylko ułatwia komunikację, ale również umożliwia przesyłanie danych czy planowanie spotkań. Czym jeszcze w przyszłości zaskoczy nas Mark Zuckerberg?

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów