Poradnik Przedsiębiorcy

Funkcje Messengera - czy aby na pewno znasz je wszystkie?

Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych, z których korzystają Polacy. Aplikacja ta towarzyszy nam na każdym kroku i spełnia dużo więcej funkcji, niż było to wstępnie zakładane. Możemy zaobserwować, jak staje się coraz bardziej rozbudowana i co chwilę zaskakuje nowymi opcjami. Czy znasz jednak wszystkie dostępne możliwości popularnego komunikatora? Poznaj funkcje Messengera, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

Poznaj mniej znane funkcje Messengera

Messenger to aplikacja Facebooka, która została stworzona w celu komunikowania się ze znajomymi. Pierwotnie komunikator bazował na liście kontaktów z naszego profilu, a dostępne funkcje ograniczały się jedynie do wysyłania wiadomości tekstowych. Z biegiem lat Messenger był wielokrotnie zmieniany i udoskonalany pod kątem użyteczności, dzięki czemu nabrał zupełnie nowego oblicza. Poznaj ukryte funkcje Messengera, które mogą okazać się niezwykle przydatne.

Udostępnianie lokalizacji

Dzięki tej opcji możemy pokazać komuś swoją lokalizację, co zdecydowanie ułatwi spotkanie się ze znajomymi czy wskazanie komuś jakiegoś miejsca. Udostępniona lokalizacja będzie wyświetlać się przez 60 min i na bieżąco pokazywać, gdzie aktualnie się znajdujemy. Aby uruchomić tę funkcję, należy kliknąć ikonę z krzyżykiem, która znajduje się przy pasku wpisywania wiadomości. Następnie rozwinie nam się lista aplikacji, w której znajdziemy opcję Lokalizacja.

Funkcje Messengera - lokalizacja

Mamy również możliwość przypięcia dodatkowej lokalizacji i wyznaczenia do niej trasy, z której również może skorzystać nasz rozmówca. W każdej chwili możemy przerwać przesyłanie danych o lokalizacji, klikając Zakończ udostępnianie.

Funkcje Messengera - wyznaczanie trasy 

Zmiana koloru rozmowy, pseudonimu i emoji

Funkcje Messengera umożliwiają nam zmianę pseudonimu użytkowników rozmowy, przypisywanie koloru oraz dopasowanie emoji dla wybranej konwersacji. Aby zastosować tę funkcję, wystarczy w oknie rozmowy kliknąć ikonę znajdującą się z prawej strony kamery, a następnie wybrać interesujące nas opcje.

 Funkcje Messengera - zmiana koloru czatu

Tworzenie skrótu szybkiego dostępu

Na ekranie naszego smartfona możemy stworzyć skrót do szybkiego rozpoczęcia rozmowy z wybranymi osobami. Wystarczy dłużej przytrzymać przycisk, klikając w konwersację z daną osobą i z wyświetlonego menu wybrać opcję Utwórz skrót. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli chcemy w szybki sposób napisać do kogoś wiadomość bez konieczności uruchamiania komunikatora i odnajdywania go z listy.

 Funkcje Messengera - tworzenie skrótu szybkiego dostępu