0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zdobyć followersów na Instagramie? Skuteczne porady

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kwestia tego, jak zdobyć followersów na Instagramie, nie dla wszystkich jest jasna. Pozyskanie obserwowania może okazać się trudną sztuką. Nie jest to jednak niemożliwe – wystarczy zastosować pewne techniki marketingowe, które pozwolą zwiększyć liczbę śledzących nie tylko wśród osób używających tego serwisu dla celów prywatnych, lecz także wśród osób zalogowanych na profilach firmowych.

Publikowanie nowych zdjęć to za mało

Instagram to aplikacja, która została stworzona przede wszystkim dla urządzeń mobilnych obsługujących systemy iOS, Android i Windows. Można z niej jednak korzystać również na zwykłych PC czy laptopach. Umożliwia ona swoim użytkownikom łatwe przesyłanie oraz udostępnianie swoich zdjęć na profilu i w innych sieciach społecznościowych.

Zdobywanie obserwujących na Instagramie pozwala na zwiększenie rozpoznawalności profilu w sieci. Ma to kluczowe znaczenie dla firm, a także osób prywatnych, które chcą zarabiać na swojej popularności. Niestety należy się nastawić, że początki wszędzie bywają trudne, a Instagram to niestety nie Facebook.

Jak zdobyć followersów na Instagramie – kilka prostych rad

Jak zdobyć followersów na Instargramie? Nie pomogą w tym żadne triki stosowane przez black hat seowców, ale wystarczy kilka przemyślanych działań, by zwiększyć ruch na profilu.

Jeżeli na Instagramie nie da się reklamować swojego profilu, to należy zrobić to gdzie indziej. Chyba każdy użytkownik posiadający Instagram korzysta również z innego serwisu społecznościowego, jak Facebook lub Twitter czy prowadzi własnego bloga. Właśnie tam można umieścić logo posiadające podlinkowane tagi na Instagram.

Warto przekierowywać ruch z innych miejsc w sieci

Dodatkowo można również wygenerować sobie oficjalne logo z „call to action” – tekstami pobudzającymi do działania, takimi jak: „obserwuj mnie” czy „dołącz do obserwujących”. Można też użyć hasła „zobacz, co się dzieje na Instagramie”, by zachęcić innych do odwiedzin. Dzięki temu użytkownicy przeglądający profil w serwisie czy też czytający bloga mogą przy okazji podpiąć się pod profil na Instagramie. Dzięki temu w łatwy sposób można zdobyć kilku nowych obserwujących.

Innym, równie skutecznym sposobem na zwiększenie liczby polubień dla osób posiadających własną stronę internetową, jest dodanie widżetu z widocznymi na Instagramie zdjęciami. Wygenerowanie takiej galerii nie jest trudne – wystarczy skorzystać z dostępnego w sieci programu, który robi to całkowicie automatycznie.

Obserwujących przyciągają konkursy

Z pomocą w zdobywaniu nowych followersów przychodzi Facebook. Profil na tym najpopularniejszym na świecie portalu społecznościowym można w łatwy sposób połączyć z kontem na Instagramie. Dzięki temu znajomi z Facebooka będą poinformowani o posiadaniu przez nas interesującego profilu ze zdjęciami. W tym kanale social media istnieje również możliwość, by na tablicy umieszczać linki z zaproszeniem do obserwacji.

Firmy, które chcą zaistnieć na Instagramie, mogą zorganizować konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Może to być quiz, test albo konkurs fotograficzny – wszystko zależy od organizatorów. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie powinno być jednak obserwowanie profilu na Instagramie.

Tagi na Instagram pomagają zwiększyć liczbę odwiedzin

Jak zdobyć followersów na Instagramie? Poprzez dodawanie nowych zdjęć i treści do profilu. Zasada im częściej, tym lepiej sprawdza się jedynie w przypadku, gdy prowadzenie konta zostało starannie zaplanowane. Dodawanie ciekawego postu przynajmniej raz dziennie sprawi, że więcej osób będzie chętnie obserwować profil. Jeżeli zdjęcia będą mało ciekawe, mogą jednak wywołać odwrotny skutek i ludzie zaczną odchodzić.

Tagi na Instagram to kolejny sposób na zdobycie większej liczby obserwujących. Wystarczy tylko zwracać uwagę na popularne hashtagi. Wykorzystując je we własnych zdjęciach, można wziąć udział w interesujących tematach, co niewątpliwie zachęci innych użytkowników do obserwowania konta. Trzeba robić to bardzo umiejętnie, gdyż „nienaturalne” podpinanie się do danej społeczności nie jest przez nią mile widziane.

Ciekawe treści są wizytówką profilu

Publikowanie zróżnicowanych treści jest kolejnym kluczem do zwiększenia liczby followersów na Instagramie. Wiadomo, że większość ludzi jest wzrokowcami, więc najbardziej przyciągną ich ładne zdjęcia. Od czasu do czasu warto jednak również opublikować zadanie dla fanów, zadać pytanie, dodać video czy direct message, by zachęcić do komunikacji.

Popularność wszystkich portali społecznościowych bazuje na wymianie myśli pomiędzy ich użytkownikami; ta sama zasada dotyczy Instagrama. Nie wystarczy zdobyć obserwujących i publikować posty, ale trzeba również odpowiadać na komentarze i zapytania. Dzięki temu można zbudować pewną społeczność wokół swojego konta, która z czasem może się w naturalny sposób rozrosnąć.

Warto prowadzić dialog i dyskutować

Zdarza się, że niektórzy użytkownicy skomentują coś na danym profilu, po czym wyjdą i więcej nie wrócą. Warto zachęcić ich do powrotu na konto za pomocą funkcji tagi na Instagram. Odpowiadając na post danego użytkownika z dodaniem „@”, można zachęcić go do ponownej aktywności. Dzięki takiemu oznaczeniu chętniej powróci on do przerwanego wątku lub będzie kontynuował wpisy.

Jak zdobyć followersów na Instagramie? Podążaj za innymi! Warto rozpocząć obserwację kont użytkowników, którzy są w grupie obserwujących profil. Należy jednak przed podjęciem decyzji dokonać oględzin i sprawdzić, czy nie publikuje się tam zbyt wielu treści lub czy są one zgodne z polityką prowadzenia konta. Osoby, które udostępniają przypadkowe wiadomości, mogą jedynie zrobić bałagan na tablicy, warto więc postawić na tych dodających wartościowe materiały.

Regularne publikowanie zwiększa liczbę zainteresowanych

Należy pamiętać, że swoją obecność w sieci społecznościowej buduje się przez interakcję. Zakładając konto na Instagramie, trzeba mieć więc świadomość, że jest on wspólnotą, w której liczy się czynny udział. Podobnie jak w realnym świecie zdobywanie nowych znajomych sprawia, że stajemy się popularniejsi. W ten sam sposób należy podejść do swojego profilu na Instagramie.

Odpowiedź na pytanie, jak zdobyć followersów na Instagramie, może być banalnie prosta: trzeba wykroczyć poza zwykłą interakcję. Wyłączne publikowanie zdjęć nie sprawi bowiem, że dany profil będzie chętnie śledzony przez inne osoby – trzeba nawiązać dialog z innymi użytkownikami. Można to zrobić zarówno odpowiadając na ich komentarze, jak i wystawiając własne na ich profilach. Ważne jest również obserwowanie interesujących ludzi, którzy wnoszą coś nowego i publikują ciekawe treści.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów