0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak dezaktywować konto na Facebooku - praktyczne wskazówki

Wielkość tekstu:

W obawie o coraz bardziej kurczącą się sferę prywatną wiele osób decyduje się na usunięcie swoich profili w mediach społecznościowych. Kwestia, jak dezaktywować konto na Facebooku, wydaje się ostatnio jedną z najbardziej palących.

W życiu wielu osób media społecznościowe odgrywają znaczącą rolę. Coraz większa liczba użytkowników spędza zbyt wiele czasu, wpatrując się w ekrany komputerów, zaniedbując jednocześnie wiele innych spraw związanych z życiem zawodowym i prywatnym.

Dlaczego dobrze jest usunąć konto z Facebooka?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na usunięcie swoich kont z mediów społecznościowych, a szczególnie z Facebooka, który stanowi bodajże najpopularniejsze z nich. Oczywiście sporo użytkowników jest zdziwionych, kiedy okazuje się, że ich znajomi zdecydowali się na taki krok. Okazuje się, że istnieje wiele przesłanek, które mogą wskazywać, że zlikwidowanie konta na FB to doskonałe posunięcie.

Pierwszą i najprawdopodobniej najważniejszą z nich jest brak prywatności. Jak podają specjaliści, to właśnie poczucie zbytniej ingerencji różnego rodzaju aplikacji oraz innych użytkowników w naszą prywatność sprawia, że użytkownicy tego medium społecznościowego decydują się na usunięcie konta. Do tej decyzji bardzo często przekonuje ich również polityka prywatności Facebooka, która właściwie od samego początku uznawana była za kontrowersyjną, a która pozwala portalowi na wykorzystywanie danych swoich użytkowników.

Innym powodem jest brak kontaktu osobistego. Dzięki temu, że mamy możliwość skontaktowania się z naszymi znajomymi z własnego domu, siedząc w wygodnym fotelu z komputerem na kolanach, tracimy chęć i możliwość porozmawiania z nimi lub z członkami dalszej rodziny osobiście. W przypadku, kiedy pisanie na ścianie i pozostawianie wiadomości poprzez messenger zastąpiło tradycyjny kontakt twarzą w twarz, wielu ludzi zastanawia się, jak dezaktywować konto na Facebooku?

Facebook oraz inne media społecznościowe pozwalają nam spędzić czas w niezwykle przyjemny sposób, jednak nie zawsze zauważamy, że jest to zbyt wiele czasu. W jakiś sposób upływają minuty i godziny, które można przeznaczyć na inne aktywności.

Wielu użytkowników, którzy zdecydowali się na zaprzestanie korzystania z konta na Facebooku, zrobiło to ze względu na ogromne ilości informacji, którymi byli zalewani całymi dniami. Większość z udostępnianych w tym miejscu danych jest zupełnie nieprzydatna, jednak marnuje nasz czas i nie pozwala skupić się na ważniejszych czynnościach.

Sprawdzając opinie użytkowników, którzy zdecydowali się na usunięcie swojego konta na Facebooku, można odnieść wrażenie, że każdy z nich miał własny powód, aby to zrobić. Warto jednak zwrócić uwagę również na zabezpieczenia używane przez portal. Wielokrotnie zdarzało się, że te nie pozwalały na ochronę danych użytkowników posiadających na nim konta.

Jak dezaktywować konto na Facebooku?

Usunięcie konta z Facebooka okazuje się nie lada wyzwaniem. Kiedy użytkownik podejmie już decyduję o tym, że należy pozbyć się profilu, potrzebuje sporo czasu, aby odnaleźć odpowiednią funkcję i dowiedzieć się, jak dezaktywować konto na Facebooku.

W tym momencie warto zapamiętać, że FB daje nam dwie możliwości. Pierwszą z nich jest dezaktywacja konta, która pozwala na ponowne zalogowanie się nawet po dłuższym czasie w taki sposób, jakby nigdy nie próbowano go wyłączyć. Usunięcie konta, opcja druga, wymaga jednak poszukania informacji w zakładce dotyczącej pomocy.

Dezaktywacja konta na Facebooku

Dezaktywowanie konta na FB sprawi, że wszystkie nasze aktywności oraz cały profil będą niewidoczne dla innych użytkowników. Nie spowoduje to jednak, że nasze dane zostaną wymazane z baz danych tego medium społecznościowego. Otóż będą one nadal widniały w systemie, do którego dostęp ma Facebook. Jest to związane chociażby z tym, że posiadanie tych prywatnych informacji pozwoli na niemal natychmiastowe reaktywowanie profilu w przypadku, kiedy zdecydujemy się na powrót. Zreaktywowane konto będzie wyglądało niemal tak samo, jak przed dezaktywacją, z wyjątkiem funkcji administratora grupy, która nie zostanie automatycznie przywrócona.

W takim razie, jak dezaktywować konto na Facebooku? Wystarczy zalogować się na swój profil i w prawym górnym rogu wybrać opcję „Konto”. Następnie powinno pojawić się menu, w którym należy odnaleźć „Ustawienia konta” oraz zakładkę „Bezpieczeństwo” i kliknąć na „Dezaktywuj konto”. W tym miejscu należy się nastawić na wiele komunikatów, które będą stanowiły formę zniechęcenia do tej czynności. Dlatego pojawią się informacje i zdjęcia naszych znajomych, którzy będą za nami tęsknić. Następnie w wymaganym polu będziemy musieli wypowiedzieć się na temat tego, dlaczego zdecydowaliśmy się na dezaktywację konta – tutaj można wybrać opcję z listy, która się rozwinie albo pokusić się o samodzielne napisanie odpowiedzi. Kolejnym elementem będzie prośba o wprowadzenie hasła do konta oraz przepisanie kodu z obrazka. Po tej czynności wreszcie następuje dezaktywacja profilu na Facebooku.

Próbując reaktywować swoje konto, zostaniemy poproszeni o zalogowanie się.

Usunięcie konta z Facebooka

Drugą możliwością zaniechania korzystania z tego portalu społecznościowego jest próba usunięcia swojego konta. Takie trwałe usunięcie to nic innego jak wykasowanie wszystkich danych na swój temat z systemu Facebooka. Dlatego jeżeli ktoś zechce do niego wrócić, będzie musiał od nowa podać wszystkie informacje na swój temat i od nowa znajdować znajomych. Taki profil nie będzie również zawierał historii kontaktów ze znajomymi z poprzedniego konta.

Aby całkowicie usunąć swój profil, należy zalogować się i wkleić następujący link:

http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account.

Na ekranie pojawi się okienko informujące o tym, że pragniemy usunąć swoje konto. Podobnie jak w przypadku dezaktywacji profilu, tutaj także zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Pojawi się okienko, w którym użytkownik jest zachęcany do wpisania hasła do konta i przepisania kodu z obrazka. Wprowadzenie tych danych sprawi, że nasze konto zostanie zawieszone na 14 dni, aby w razie nieprzemyślanej decyzji użytkownik mógł zmienić zdanie. W przypadku, kiedy postanowimy zalogować się na Facebooka przed upływem dwóch tygodni, otrzymamy powiadomienie, w którym zostanie umieszczona opcja anulowania rezygnacji. Jeśli nadal jesteśmy zdecydowani i nie zmieniliśmy zdania, wystarczy wybrać potwierdzenie usunięcia.

Mamy nadzieję, że zawarte wyżej wskazówki jasno przekazały wiedzę na temat tego, jak dezaktywować konto na Facebooku. Jeśli będziesz chciał naprawdę to zrobić, to wiesz już z czym to się wiąże i nie sprawi to teraz żadnych trudności.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów