0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak tanio kupić Gmail dla firm?

Wielkość tekstu:

Google od lat udostępnia użytkownikom internetu wiele aplikacji, które przydają się w życiu osobistym i zawodowym. Kto raz poznał tradycyjnego Gmaila czy Dysk Google, zazwyczaj pozostaje z tymi usługami na długo. Wynika to m.in. z uniwersalności kont Google oraz prostoty obsługi i dostępu do zawartych w nim narzędzi. Część z aplikacji ułatwia funkcjonowanie wielu firmom, dlatego w tym artykule omówimy najbardziej popularną usługę - biznesową pocztę Gmail.

Czym jest Gmail dla firm?

Biznesowy Gmail to prosta aplikacja do obsługi poczty e-mail, którą wielu użytkowników zna z osobistego doświadczenia. Wygląd i podstawowe funkcje są identyczne jak w darmowym Gmailu, dlatego przejście na “wyższy poziom” obsługi poczty staje się jeszcze prostsze.

Po co kupować Gmaila, skoro można go mieć za darmo?

Jeśli uzyskanie darmowego konta Google z dostępem do Gmaila i wielu innych przydatnych aplikacji jest tak proste, to po co firmy mają płacić za te same usługi?

Mimo że na pierwszy rzut oka Gmail darmowy i biznesowy wyglądają tak samo, to w rzeczywistości różnią się pod kilkoma istotnymi względami:

  1. Firmowa poczta Google we własnej domenie wygląda wiarygodnie i profesjonalnie. Jeśli wdrożysz w swojej firmie komercyjne usługi Google, wówczas użyjesz własnej domeny (np. adam.nowak@twojafirma.pl) w adresach mailowych zamiast darmowego rozszerzenia gmail.com.

  2. Biznesowa poczta Gmail ma pojemność od 30 GB do nawet 5 TB na użytkownika. Darmowe konta Google udostępniają jedynie 15 GB przestrzeni na maile i pliki w ramach Dysku Google.

  3. Firmowe licencje Google Workspace spełniają wymagania RODO. Jest to istotna informacja, ponieważ w ramach darmowych kont to Google jest administratorem przechowywanych informacji, a nie sam użytkownik.

  4. Każdy użytkownik może używać nawet 30 pomocniczych adresów e-mail (aliasów). W ten sposób za pomocą jednego konta obsłużysz korespondencję (odbieranie i wysyłanie) z wielu adresów, np. ksiegowosc@twojafirma.pl czy kontakt@twojafirma.pl.

  5. Profesjonalny Gmail skutecznie likwiduje reklamy oraz chroni przed spamem i phishingiem (wyłudzaniem danych).

Licencje Google Workspace dla biznesu

Gmaila dla firm uzyskasz poprzez zarejestrowanie licencji Google Workspace. Są to pakiety biurowych aplikacji do efektywnej pracy zespołowej i zdalnej. Wiele z nich z pewnością już znasz, jak choćby właśnie Gmail, Dysk Google, Google Docs, Tłumacz Google itd.

Profesjonalne licencje Google Workspace otwierają dostęp do rozbudowanej konsoli administracyjnej. Dzięki niej Twoi administratorzy mogą wygodnie zarządzać całym środowiskiem Google w firmie - od tworzenia kont po śledzenie statystyk i dokonywanie wszelkich konfiguracji.

Dostęp do poszczególnych funkcji administratorskich może różnić się w zależności od typu posiadanych licencji. Niektóre pakiety Google Workspace pozwalają nawet wybrać geograficzny region przechowywania danych, które przetwarzasz w ramach swojej firmy.

Gmail dla firm - ceny

Do dyspozycji masz wiele licencji Google Workspace. W zależności od potrzeb i charakterystyki Twojego biznesu dobierzesz odpowiednio dopasowane rozwiązania. Oto kilka przykładowych pakietów, dzięki którym uzyskasz bezpiecznego Gmaila dla firm:

  • Google Workspace Business Starter - podstawowa licencja z Gmailem i Google Drive’em o pojemności 30 GB dla użytkownika. Jest to najtańszy pakiet Google Workspace.

  • Google Workspace Business Standard - przestrzeń na maile i pliki wzrasta do 2 TB dla każdego użytkownika. Dodatkowo licencja pozwala tworzyć dyski współdzielone i nagrywać spotkania na Google Meet.

  • Google Workspace Business Plus - zaawansowana licencja z przestrzenią 5 TB na użytkownika. Jest to jeden z kilku pakietów, który pozwala samodzielnie wybrać region przechowywania firmowych danych.

Jak kupić Google Workspace taniej?

Jeśli zaciekawił Cię pomysł prowadzenia firmowej poczty w ramach Gmaila, mamy dla Ciebie interesującą okazję do zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy podczas zamówienia Google Workspace.

Aktualnie w home.pl obowiązuje promocja, z którą zarejestrujesz nawet 20 licencji z rabatem -60%. Odwiedź stronę home.pl, oficjalnego partnera Google i sprawdź szczegóły.

Artykuł sponsorowanyArtykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów