0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Nowoczesne narzędzia druku – dlaczego są tak niezbędne w każdej firmie?

Wielkość tekstu:

Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią podstawę polskiej gospodarki, dlatego by skutecznie działać potrzebują nowoczesnych rozwiązań, dostosowanych do ich wymagań oraz współczesnych wyzwań. W tym wypadku, niezawodna i funkcjonalna drukarka jest niezbędnym elementem umożliwiającym im efektywne wykonywanie codziennych zadań.

Druk we współczesnej firmie

W dzisiejszych czasach, bycie przedsiębiorcą to dużo więcej niż sprzedawanie swoich produktów lub usług – to również codzienna walka o przewagę przy nieustannie rosnącej konkurencji. Konsumenci stali się bardziej świadomi swoich potrzeb, a i „wybicie się” na dzisiejszym rynku jest coraz trudniejsze. Ponadto, narastająca ilość projektów oraz zadań, z nieubłaganie zbliżającym się deadlinem może być sporym wyzwaniem dla małych i średnich firm. Dlatego też, aby odnieść sukces w biznesie, poza dobrym pomysłem, trzeba również wiedzieć, jakie rozwiązania dobrać, aby go skutecznie realizować.  

Pomimo, że na rynku pojawia się coraz więcej cyfrowych rozwiązań, a proces digitalizacji wkrada się w niemal każdą sferę biznesu, to właśnie „oldschoolowy” druk jest niezmienną składową małej i większej firmy. Jednocześnie, właściciele małych i średnich przedsiębiorstw doskonale zdają sobie sprawę jak ważną rolę w ich pracy pełni czas. Dlatego też ważne jest, aby firmowe drukarki działały zawsze, gdy są potrzebne.

W tym celu powstały inteligentne technologie, których obecność pozwala na ogromną oszczędność cennego czasu i energii oraz zwiększenie wydajności drukowania w każdej firmie. Coraz więcej firm oferuje innowacyjne narzędzia do pracy, które warto posiadać we własnym biurze.

Nowoczesne narzędzia, czyli jak efektywnie zarządzać drukiem w cyfrowym świecie

W dobie rosnącej inflacji, szczególnie ważne dla małych i średnich przedsiębiorstw jest minimalizowanie narastających kosztów utrzymania działalności. Nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, lecz i w tym przypadku cyfrowe rozwiązania potrafią zaskoczyć. Mianowicie, coraz częściej mówi się o przenoszeniu druku do chmury. Ten alternatywny sposób zarządzania drukiem pozwala zaoszczędzić na wydatkach zarówno finansowych, jak
i środowiskowych. 

Jedną z często wybieranych opcji na rynku jest HP+, to bezpłatny ekosystem drukarki, której jedynym kluczowym warunkiem działania jest zapewnienie połączenia z Internetem. Ponadto oferuje ona:

  • Łatwe zarządzanie - dzięki inteligentnemu systemowi druku, który oparty jest na rozwiązaniach w chmurze, zarządzanie kilkoma urządzeniami staje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze, nawet gdy te rozprzestrzenione są w różnych lokalizacjach. 

  • Oszczędność – kluczowym wyzwaniem, z jakim radzi sobie HP+ to oszczędność czasu, gospodarowanego na podstawowe zadania, a który w istocie przekłada się na zwiększoną produktywność i niezawodność firm.

nowoczesne narzędzia druku

Obecnie wśród klientów liczy się przede wszystkim jakość oraz jak najkrótszy czas oczekiwania. Dlatego szczególnie ważne dla małych i średnich przedsiębiorstw jest, aby inwestować w urządzenia, które oferują szybkie, wygodne oraz bezpieczne działanie. Z pomocną dłonią wychodzą producenci nowoczesnych drukarek, oferując szereg ułatwień pozwalających skutecznie zaoszczędzić czas pracy. Szczególnym uznaniem cieszy się firma HP, odpowiedzialna za stworzenie serii LaserJet Pro z systemem HP+. Urządzenie charakteryzuje się prostotą zarówno w budowie, jak i użytkowaniu, nie wymaga bowiem dużego zaangażowania ze strony użytkownika. Jest to zaledwie kilka z jej zalet, wśród nich warto wspomnieć także o:

  • Wysokiej wydajności - seria HP LaserJet Pro 4000 z usługą HP+ potrafi wydrukować do nawet 40 stron na minutę. Alternatywna wersja HP LaserJet Pro 3000 drukuje natomiast około 35 stron na minutę.

  • Pełnej kontroli działania – połączenie z inteligentnym pulpitem administracyjnym HP+ Smart Admin Dashboard daje możliwość zdalnej konfiguracji, monitorowania pracy i kontrolowania ustawień zabezpieczeń drukarek z dowolnego miejsca, za pomocą telefonu.

  • Bezpieczeństwie wrażliwych informacji - pakiet ochronny HP Wolf Pro Security zapewnia bezpieczeństwo danych, przeciwko złośliwym wirusom lub atakom hackerskim. W celu utrzymania jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa urządzenia wyposażone zostały także w usługę, która udostępnia błyskawiczne alerty Smart Security dotyczące potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa w trybie 24/7.

Wyjdź przed szereg! Subskrypcja materiałów eksploatacyjnych, w jaki sposób działa i jakie korzyści niesie?

W niejednej firmie z pewnością doszło do sytuacji, w której tusz w drukarce skończył się w najmniej oczekiwanym momencie. Kosztuje to sporo nerwów, powodując opóźnienia i przestoje, na które małe i średnie przedsiębiorstwa nie są w stanie sobie pozwolić. W związku z tym pojawiły się nowe rozwiązania, które skutecznie zapobiegają powstawaniu tego rodzaju wypadków. Wśród nich popularnością cieszy się przełom na rynku - subskrypcja materiałów eksploatacyjnych. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia oszczędność czasu i energii oraz zwiększenie efektywności drukowania, poprzez automatyczne dostawy nowych materiałów eksploatacyjnych, kiedy te są potrzebne. Połączenie tych wszystkich cech umożliwia firmie skupienie się na ważniejszych zadaniach, zapewniając przedsiębiorców, że ich drukarka jest zawsze gotowa do pracy.

Obecnie najbardziej rozpowszechnioną na polskim rynku subskrypcją jest HP Instant Ink, odpowiedzialna za automatyczne dostarczanie tuszów lub tonerów do drukarki, dzięki inteligentnym rozwiązaniom monitorującym poziom napełnienia kartridży w drukarkach.

HP Instant Ink to przede wszystkim przystępna cenowo usługa, stworzona dla małych i średnich przedsiębiorstw, która pozwala na drukowanie określonej liczby stron miesięcznie w niższej cenie niż kwota przeznaczana na regularny zakup tuszów lub tonerów pojedynczo. Co więcej, jeśli w ciągu miesiąca firma nie wykorzysta zakupionego pakietu, niewydrukowane strony przechodzą na następny miesiąc, gwarantując możliwość wydrukowania większej liczby stron w niezmienionej cenie. Jest to skuteczne rozwiązanie, które może pomóc firmie w zarządzaniu zasobami i usprawnianiu procesów drukowania.

nowoczesne narzędzia druku

Ekologiczne rozwiązania - jak zdobyć uwagę współczesnych klientów

W XXI wieku jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia własnej działalności stał się zrównoważony rozwój. Klienci coraz częściej będą doceniać usługi tylko tych firm, których działania chronią planetę. Z tego powodu przedsiębiorcy częściej decydują się na stosowanie ekologicznych rozwiązań. Możliwość ograniczenia zużycia energii lub materiałów przy jednoczesnym zachowaniu jakości wydruku, może znacząco poprawić rozwój
i wizerunek działalności. Zarządzanie zużytymi wkładami atramentowymi i tonerami jest obiektem szczególnej uwagi m.in. w HP. Wcześniej wspomniana subskrypcja Instant Ink znacznie ułatwia małym i średnim przedsiębiorstwom ich przekazywanie do recyklingu, za pomocą opłaconej  przesyłki zwrotnej.

Co więcej, seria LaserJet Pro z HP+ wspiera inicjatywę Forest First co oznacza, że za każdą stronę wydrukowaną  w okresie użytkowania drukarki, HP zapewni dotację na rzecz odbudowy, ochrony i odpowiedzialnego zarządzania lasami. Przedsiębiorcy mają szansę rozwijać inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju także poprzez certyfikację Natural Capital Partners Carbon Neutralxiv, którą oznaczona jest seria.

Informacje na temat zapisów do programu HP Instant Ink i HP+ można znaleźć na stronie https://www.hp.com/pl-pl/printers/hp-plus.html.

Aby dowiedzieć się więcej o serii HP LaserJet Pro, w tym o innych modelach dostępnych w tej serii, należy odwiedzić stronę https://www.hp.com/pl-pl/printers/hp-plus-business.html.

Artykuł sponsorowany

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów