0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Oznaczanie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość w JPK_V7

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W związku z wprowadzanymi zmianami w oznaczeniach plików JPK_V7 wielu przedsiębiorców ma problemy z ich prawidłowym sporządzaniem. Jakie jest właściwe oznaczanie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość w JPK_V7? EE, WSTO_EE, a może wcale? Sprawdźmy, co na ten mówi resort finansów.

Kiedy stosujemy oznaczanie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość w JPK_V7?

Od 1 lipca 2021 roku podmioty dokonujące wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość powinny oznaczać takie transakcje symbolem „EE” w pliku JPK_V7, a od 2022 roku symbolem „WSTO_EE”. Oznaczenia te stosuje się w przypadku, gdy ma miejsce sprzedaż towarów do innego kraju Unii Europejskiej, jeśli w momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu znajdowały się one na terytorium Polski, oraz przy świadczeniu usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych na rzecz unijnych konsumentów.

Oznaczanie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży na odległość w JPK_V7 a VAT OSS

Resort finansów twierdził, że od 1 lipca 2021 roku należy stosować symbol „EE”, a od 2022 roku symbol „WSTO_EE” do wszystkich dostaw dokonywanych w ramach WSTO. Natomiast podczas webinarium z 30 lipca 2021 roku na temat stosowania pakietu e-commerce wyjaśniono, że w pliku JPK_V7 nie wykazuje się transakcji rozliczanych w ramach procedury OSS.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów